Τακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2011

Καλή ιδέα !Δύο χρόνια το λέμε! Ακούμε προτάσεις για ημερομηνία. Να πούμε Παρασκευή 30/9 ?

Να πούμε, αλλά μην είμαστε και τόσο σίγουροι για τον καιρό. Ας μαζέψουμε συμμετοχές, με απευθείας πμ στην Toundas priest (Πέλη, ελπίζω να μην έχεις αντίρρηση) αλλά ας σκεφτούμε και μίαν εναλλακτική λύση για περίπτωση κακοκαιρίας. Μία πρόταση θα ήταν και πάλι το Πέραμα, αλλά ας ακούσουμε και άλλες.

Είναι λίγο πρόβλημα η προσέλευση τα βράδυα της Παρασκευής γιά όσους
από μας ζούν και εργάζονται εκτός Αθηνών.Μπορεί να γίνει κάτι;

Δεν αφήνετε τους τσακωμούς, να δούμε τι θα κάνουμε με τη μάζωξη Σεπτεμβρίου;!!!:slight_smile:

Παιδιά, όποια ημέρα της εβδομάδας και να διαλέξουμε και όποιαν ώρα, πάντα κάποιοι θα έχουν πρόβλημα. Δεν γίνεται να επιλεγεί τόπος, ημέρα και ώρα της ημέρας που να ικανοποιεί όλους. Τελικά τι θα γίνει; Φοβάμαι πάντως ότι ο καιρός για υπαίθρια μάζωξη πέρασε. Έχουμε και όργανα, εμείς ας βραχούμε, αυτά όμως;

Ε όχι και τσακωμοί…έτσι επικοινωνούμε με τον παναγιωτακό τζούνιορ που μου χει τεράστια αγάπη! :089:
Δυστυχώς εγώ θα λείπω εκτός Αθηνών οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω :016:

ΥΓ Το εξυπνοπούλι εκ Κυπαρισσίας δεν έχει καμια ιδέα?:019:

Καταρχήν είστε και οι δύο σε λάθος τόπικ οπότε τα μηνύματα τα μεταφέρω εδώ. Τόσο δύσκολο είναι πια να βρείτε μαγαζί, ώρα και μέρα?

Έλειπα εκτός Αθηνών και γυρνώντας είδα ότι ακόμη δεν συμφωνήσαμε ούτε για την ημέρα ούτε για ταβέρνα! Ο Ν. Πολίτης πρότεινε την Καντίνα του Περάματος λόγω άστατου καιρού (εκεί βολευόμαστε και έξω και μέσα εάν βρέχει…). Υπάρχει άλλη πρόταση? Είναι καλά για 30/9??

Αν συμφωνείτε για την καντίνα,ενημερώστε,για να το πούμε στους ανθρώπους.

Υπάρχουν πολλές αντιρρήσεις για καντίνα στις 30 του μήνα;

προσωπικά έχω καμιά δεκαριά ενστάσεις, αλλά ζητάει πολλά ο δικηγόρος μου…
να με συμπαθάτε που έριξα την ιδέα για έξω και δεν ασχολήθηκα μετά. είμαι μέσα για καντίνα στις 30/9. ειδικά αφού θα μας κεράσει όλους ο γρηγόρης που γιορτάζει!

Λοιπόν, κάποια στιγμή πρέπει να αποφασίσουμε. Παρασκευή, 30 / 9/ στις 9 το βράδυ στην καντίνα Περάματος. Με κατάλληλη αναζήτηση σε προηγούμενες δημοσιεύσεις στο θέμα, βρίσκουμε σαφείς πληροφορίες για το πώς θα πάμε εκεί.

Παρακαλώ, στείλτε μου πμ με όνομα μέλους και αριθμό συμμετεχόντων.

Αν το ενδιαφέρον για συμμετοχές παραμείνει στα τωρινά επίπεδα, η μάζωξη δεν θα γίνει. Έχω ως αυτή τη στιγμή 4 – 6 συμμετοχές και την αφεντομουτσουνάρα μου, σύνολο 5 – 7. Έξη και μία μέρες μείνανε…

Τελικά μαζευόμαστε αρκετοί και η μάζωξη θα γίνει κανονικά. Την επόμενη Παρασκευή, στην Καντίνα Περάματος στις 09.00 το βράδυ. Να μη λείψει κανείς, που λένε και από τα μεγάφωνα…

Καλά να περάσετε παιδιά. Θέλουμε εκτεταμένο ρεπορτάζ με ντοκουμέντα για να ζηλεύουμε όσοι δεν θα είμαστε μαζί σας…

Αισθητή η απουσία σου από τις τελευταίες μαζώξεις Μπάμπη!!

τελικά θα έρθω μεθαύριο! από την άλλη παρασκευή αρχίζουμε στα “σκαλάκια” -πέλη ακούς;

ακούω! στείλε λεπτομέρειες με πμ για το “ρεμπετόραμα”…

//youtu.be/9hgr1W5KQX8

//youtu.be/pcOVMFsnMP4