Τακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2011

Εκ των πραγμάτων εγώ κατά 99.9% είμαι μέσα. Για μένα ούτε 10 λεπτά δρόμος δεν είναι. Η επιλογή ναι, ακούγεται πολύ καλή.

Έλα να μαζεύουμε συμμετοχές (ή δεν γίνεται έτσι; Δεν γνωρίζω ακριβώς την διαδικασία) :slight_smile:

Εμείς θα έρθουμε. Θα είμαστε 5 άτομα, με ένα μπουζούκι (Ντίνος) και πιθανόν και μιά κιθάρα (Πάνος).

Γειά σας παιδιά!!! Πολύ ωραία ιδέα. Θα έρθουμε 4 άτομα σίγουρα και κατά 90% άλλα 4.

:slight_smile:

Θα πρέπει να ενημερώσουμε το μαγαζί για τον αριθμό των ατόμων μέχρι το βράδυ της Τρίτης, ώστε να κάνει τα κουμάντα του…Γι αυτό παρακαλώ όσοι ενδιαφέρεστε στείλτε μου πμ με τον αριθμό των ατόμων που θα έρθουν.

Τελικά η συνάντηση θα γίνει; Εάν ναι, εγώ είμαι ΟΚ. Τώρα με το πρόβλημα του forum ίσως να μην έχουμε και την κατάλληλη συνεννόηση. Πάντως εάν ξέρει κάποιος ας απαντήσει. Και επ’ ευκαιρίας να δωθούν και οι λεπτομέρειες που ακριβώς βρίσκεται το μαγαζί.

Εάν μαζευτούμε, η συνάντηση θα γίνει. Επειδή βλέπω ότι ακόμη υπάρχει πρόβλημα στην αποστολή πμ , εάν δεν μπορείτε να δηλωσετε συμμετοχή με πμ σε μένα ή στον ΜανοςΦ δηλώστε τα άτομα εδώ για να ενημερώσουμε τον κ. Γιώργο. Τις οδηγίες πρόσβασης θα προσπαθήσω να τις βρω από προηγούμενο ποστ και θα τις ξαναδημοσιεύσω.

Για τις συμμετοχές επικοινωνήστε με τον manosf στο e-mail splash@tee.gr ή π.μ

Για να πάμε στην “Καντίνα” (απ΄ότι θυμάμαι…) παίρνουμε το δρόμο για Πέραμα και στα διυλιστήρια στρίβουμε αριστερά , και αφού πάρουμε το δρόμο αριστερά μπαίνουμε δεξιά στο στενο δίπλα στο γήπεδο και το θερινό σινεμά. Αν κάποιος γνωρίζει καλύτερα την περιοχή ας μας δώσει περισσότερες πληροφορίες!

O Xάρτης για την καντίνα εδώ:

http://maps.google.com/maps/ms?msid=209079902270454911006.0004a7697729c6d6e68a6&msa=0&ll=37.961963,23.579141&spn=0.001787,0.004128

Και για να έχουμε και “καλό ερώτημα”, για τι ώρα λέμε (περίπου); Κάποιος εκ της “οργανωτικής επιτροπής” - “συντονιστικό” εάν ξέρει θα μπορούσε να απαντήσει;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Μάλλον θα έρθω και εγώ, αλλά αργότερα κάπως. Θα είμαι στην εκδήλωση του ΜΕΛΜΟΚΕ (οι “Δήθεν”) και θα έρθω μετά. Το δηλώνω δημόσια, μιας και το γραμματοκιβώτιό μου είναι γεμάτο και χρειάζεται αρκετή δουλειά πριν μπορέσω να πάρω, αλλά και να στείλω προσωπικά μηνύματα.

Νομίζω ότι 21.00 -21.30 είναι καλά…

Κανένα ντοκουμέντο από την τελευταία μάζωξη δεν έχουμε;

Φίλε Νίκο, επεξεργάζομαι κάτι πραγματάκια και θα τα στείλω συντομότατα.
Μετά το πανέμορφο βράδυ και την “By the Sea” Ρομάντζα (παρ’ ότι έπρεπε να πούμε και την Ρομάντζα του Ρούκουνα), δεν έχω προλάβει ακόμα να καθίσω λιγάκι, λόγω δουλειάς και αφόρητης χρονικής πίεσης.
–(Το Avatar μου είναι φωτό από το “Χαμάμ” με τον Βαγγέλη Τρίγκα)

Μάνο μου ας υπάρχει εργασία, (ζητούμενο των καιρών), κι όλα τα άλλα θα γίνουν.Ως εκ τούτου,με την ησυχία σου.

Πώς μπορώ να στείλω μερικές φωτογραφίες από το βράδυ? Είναι αρκετά βαριές.
Επίσης έχω ετοιμάσει κάποια κομμάτια mp3 που ηχογράφησα.
Πώς μπορώ να τα στείλω?

Μάνο, για τις φωτογραφίες, μπορείς να τις ανεβάσεις σε ένα site και μετά να βάλεις τα link εδώ. Το ίδιο και για τα mp3 files.

Μάνο μπορείς να τα ανεβάσεις εδώ: http://www.4shared.com/folder/ptxDApH2/MANOS.html και να δημοσιεύσεις τα link εδώ στο φόρουμ.

Τι γίνεται, δεν θα κάνουμε μάζωξη το Σεπτέμβρη? Νομίζω ότι έχουμε επιστρέψει πια από τις διακοπές και είναι ευκαιρία τώρα για μάζωξη, αφού οι περισσότεροι μουσικοί δεν έχουν ξεκινήσει ακόμη για τη νέα σεζόν και μπορούν να μας συντροφέψουν με τις πενιές τους! Ακούμε προτάσεις!

μπράβο ρε πέλη! προτείνω επιτέλους την υπαίθρια μάζωξη, είτε στον πεζόδρομο της ερμού (προς γκάζι, στο αμαξοστάσιο των τρόλλεϋ) είτε σε κάποια παραλία -ας προτείνουν οι νότιοι ή οι πειραιώτες. με ρεφενέ φαγητά και ποτά, αν έχει κανείς αμάξι ας φέρει καρέκλες και μαδέρια/καφάσια για πάγκους. και σε πλατεία μπορεί να γίνει, αν ξέρει κανείς στην γειτονιά του να έχει μείνει μέρος με δέντρα και πεζούλια.