Τακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2011

“Η πρόταση δεν ισχύει πια…”
Ας αρκεστούμε σ’ αυτό. Δεν ευνόησαν οι συγκυρίες.

Η μάζωξη δεν έγινε αλλά εγώ πήγα στο “Ρεμπέτικο στέκι” και απόλαυσα τους φίλους μου. Πάρτε και εσείς μία ιδέα από την παρέα! …Κάτι πήρε το αυτί μου ότι θα συνεχίσουν και το καλοκαίρι.


που είναι;;

Στο παρών θέμα σελίδα 66, #651 και #652 στοιχεία και χάρτης από τη μάζωξη 27 Φλεβάρη.

“Ρεμπέτικο κουτούκι” λέγεται , το έχουμε και στο “Ρεμπετόραμα”… στην αρχική σελίδα του φόρουμ.
Νικήτα, αν ξέρεις λεπτομέρειες για το καλοκαίρι στειλε μου πμ ή πες στα παιδιά που παίζουν εκεί να μου στείλουν πμ, γιατί συγκεντρώνω στοιχεία για τα καλοκαιρινά στέκια σε Αθήνα και επαρχία για να ανανεώσω το “ρεμπετόραμα”.

Πλάκα - πλάκα δεν διοργανώνεται καμιά μάζωξη του Ρεμπέτικου Φόρουμ μπας και σας θαυμάσω και εγώ από κοντά που δεν σας ξέρω; Έτσι για να γνωριστούμε κιόλας. Δεν ξέρω εάν υπάρχουν κάποιες προ-διαδικασίες για αυτά και χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη οργάνωση ή απλά αποφασίζονται “εν θερμώ”. Εγώ απλά μια πρόταση κάνω :slight_smile:

[QUOTE=tountas priest;208890][/QUOTE]
"Κάτι πήρε το αυτί μου ότι θα συνεχίσουν και το καλοκαίρι."
Με την αναδουλειά που υπάρχει τίποτα δεν είναι σίγουρο γι αυτό και η αμφιβολία, ίδωμεν.

Ετοιμάζεται!!! Μείνετε συντονισμένοι!!!:089::slight_smile:

Ωχ!Πάλι σε έξοδα θα μας βάλετε.Ανεβείτε λίγο καταπάνω και η Πτολεμαΐδα θα είναι εκεί στα σίγουρα.

Τί γίνεται με τη μάζωξη του Ιούλη? Θα την κάνουμε μέχρι τις 14 που αρχίζουν οι άδειες ή θα ξαναανταμώσουμε το Σεπτέμβρη?? Ακούμε προτάσεις…

Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να γίνει και “όσοι πιστοί προσέλθουν”. Όπως πολύ σωστά έγινε η παρατήρηση οι άδειες των περισσοτέρων ξεκινούν μετά τις 17/7 (ημέρα Κυριακή) άρα γιατί να μην γίνει; Άσε που κάποιοι από εμάς ίσως να περάσουν και όλο το καλοκαίρι χωρίς διακοπές … :106:

Ακούμε προτάσεις για μέρα (μέχρι 14/7) και ταβέρνα…

Δε βλέπω προτάσεις…Εγώ πάντως λέω να πάω στο “Μπακάλικο” αύριο!

Περάσαμε πολύ ωραία στο “Μπακάλικο” και μερακλώθηκα! Μαζευόμαστε στην “Καντίνα” στο Πέραμα (εκεί που είχαμε κάνει μια από τις πρώτες μαζώξεις μας…) την επόμενη Πέμπτη? (για να μπορούν να έρθουν και οι επαγγελματίες μουσικοί και εκεί δεν ενοχλούμε και τους περίοικους…!). Θα πρέπει να ξέρουμε περίπου τα άτομα και να συνεννοηθούμε με τον ταβερνιάρη, βέβαια!

Και που να δείς κάτι άλλες τρελλές βραδιές, με καλές παρέες που δεν μιλάνε, “φίσκα” το “Μπακάλικο” και δυό-τρία μπουζούκια, κιθάρες, μπαγλαμαδάκι, ακκορντεόν και βιολί !!! Χθές ήταν ωραία, αλλά πολύ ήρεμα για αυτά που έχουμε συνηθήσει.
Για την Καντίνα, θα περάσω αύριο από εκεί να βεβαιωθώ ότι δεν υπάρχει κανένα προβληματάκι.
Θα σε ενημερώσω.

Για την καντίνα τα πράγματα είναι πιο εύκολα,με ένα τηλ.ο Γιώργος -ο ιδιοκτήτης- είναι μέσα,αρκεί να ξέρουμε από νωρίς τα άτομα.

Και είναι και ότι πρέπει για καλοκαιρινές βραδυές.
Μήπως έχουμε το τηλέφωνο του Γιώργου?

Βεβαίως.Αλλά δεν δίνεται δημόσια.Με π.μ.

Για να μη πέσουν 2 μαζώξεις τον Ιούνιο, μπορούμε να μαζευτούμε στην καντίνα την Πέμπτη 7/7. Περιμένω απόψεις για να κανονίσουμε …

Και εγώ συμφωνώ, για να 'χουμε και λίγο χρόνο να το οργανώσουμε καλύτερα και να μαζευτούμε περισσότερα άτομα.