Τακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2011

Ok autir. Απλά ελάτε λίγο νωρίς :089:

Εξαιρετική η βραδιά εχτές παιδιά!! Μπράβο σε όλους!!

Μπραβο, φαινεται πως τα περασατε πολυ ομορφα!!!.

Μια ερωτηση¨
Ο κυριος στο δευτερο κλιπ, παιζει με παλαικο στυλ μπουζουκι.Γνωριζουμε τον κατασκευαστη του?

Μπραβο, ωραιος!!! Ποιος ειναι που τραγουδαει?

1 «Μου αρέσει»

Αυτός από αριστερά λες; Παίζει με μπουζούκι Καφετζόπουλου…

Αυτός από αριστερά λες; Παίζει με μπουζούκι Καφετζόπουλου…

Ε βεβαια,…τι ρωταω ?:088: Πανεμορφο μπουζουκι!!!

Ηλίας Παναγόπουλος. Ανερχόμενο αστέρι:)

@Ilias_Panagopoulos

πραγματικά, πολύ καλός ο ηλίας! και χάρηκα που άκουσα την “παράξενη κοπέλα” παρέα με τον κωνσταντίνο!
ιάσονα σε πήρε το μάτι μου στα βίντεο; πάει ο καιρός που κλείναμε μαζί τις μαζώξεις…
γιάννη σε ποιό σκοπό είναι το “στη ρωσία έχει χιόνια;” νόμιζα πως ήτανε στο “σε καινούρια βάρκα μπήκα” που έπαιξα για σένα.

υγ: από τα 6 αδέρφια πάλι στις 6 φύγαμε, 6 άτομα στο τέλος. σατανικό;

Παίζει να γίνει καμιά μάζωξη το πολύ μέχρι το Σαββατοκύριακο?Αύριο έρχομαι Αθήνα!

Ναι Απόστολε, αύριο το φόρουμ κληρώνει εξτρά μαζώξεις για τους [i][b]αερομεταφερόμενους (μη τσατιστείς πλιζ) …[/b][/i]
Στείλε μήνυμα η πάρε τηλέφωνο σε κανένα μέλος που μένει Αθήνα και μπορεί να σκάσει μύτη κανένα τυχερό!

Αν όχι, πάρε κανένα φιλαράκι σου και βουρ σε κανένα Πάππο, Βλάχο, Βασίλα, Μηταράκη, Στουραίτη κλπ.

Και κάτι άσχετο, μπορεί να με πληροφορήσει κάποιος που γνωρίζει καλά, πόσοι ήταν οι φίλοι που συμμετείχαν
στην μάζωξη της 8ης Απριλίου ;;; Τι με ενδιαφέρει θα μου πείτε, για να ρωτώ έχω τους δικούς μου λόγους …

Ευχαριστώ πολύ …

Καμιά πρόταση για τη μάζωξη του Μαίου?

Βεβαίως, να διαθέτει όμως τζάκι το μαγαζί…

Εγώ προτείνω Γερμανία που έχει καλοκαίρι! Χωρίς πλάκα, πλήρης αναστροφή του κλίματος!

Έχει δώσει [b][u]εδώ[/u][/b] ο Νικήτας μία. Και βλέπω και άνετο μαγαζί. Τί λέτε?

Μέσα! Θα το λιβανίσουμε;

Δεν κατάλαβα τι ακριβώς ρωτάς και τι εννοείς με το “Θα το λιβανίσουμε;” καλέ μου φίλε.
“Μέσα!”, εμ μέσα βέβαια για τις επόμενες τουλάχιστον μέρες. Δεν πλάκωσαν κι οι ζέστες, εξ άλλου το μαγαζί είναι ευάερο και με “εξώστη”. Οι φωτογραφίες το δείχνουν, εσύ γείτονας είσαι… αυτοψία και συμπεράσματα εύκολα.

Καλό θα ήταν να αποφασίσομε σύντομα για να γίνουν και οι απαραίτητες συνεννοήσεις. Παρασκευή 20 Μαΐου βράδυ, ώρα προσέλευσης 9 καλά είναι; Οι δηλώσεις συμμετοχής καλό θα ήταν να είναι ακριβείς για την ανάλογη χωροθέτηση.

Nikosn
θά έρθεις να με βοηθήσεις να φτιάξομε το “Π”; “Κάνε ότι θέλεις, δικό σας το μαγαζί” μου είπε ο κος Σπύρος και καθ ότι Κρητικός μάλλον το εννοεί. Όταν του είπα ότι κάνομε αρκετή φασαρία χαμογέλασε και με ρώτησε αν έχομε και κανέναν να παίξει κάνα κρητικό. Χοχλιούς στιφάδο, σκαλτσούνια και ενίοτε…γαμοπίλαφο πάντως σερβίρει.

Τελευταία είχε και μουσική Σάββατο βράδυ, Κυριακή μεσημέρι με ελαφρά ενίσχυση. Ένα μπουζούκι, ένας πληκτράς και τραγουδίστρια με “λαϊκά”. Μια Κυριακή μεσημέρι άκουσα Ζαμπέτα, Άκη Πάνου κλπ.

Μέσα: Ναι!

Θα το λιβανίσουμε; Εννοώ ότι καλόν είναι να μη μπούμε σε ατέρμονες αναζητήσεις τύπου “έχω κι εγώ άλλη πρόταση”, “και από μένα άλλη μία”, “ναι, αλλά εκείνο το μαγαζί, έτσι…” “ναι, εκείνο όμως, αλλοιώς”.

Αν είναι έτσι Παρασκευή 13 Μαΐου και κλείσαμε. Να βλέπω συμμετοχές.

Η πρόταση δεν ισχύει πια…

Γιατί, τί έγινε Νικήτα? Δεν ισχύει ο χώρος ή και η ημέρα??