Τακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2011

…καλές πεννιές ρε μάγκες !! Θα΄μαι στη Λειβαδιά σε μια αλλη μαζωξη!!

Καλές πενιές σε όλους και κρατήστε και κανένα αρχείο για τους απόντες!
Έβλεπα τώρα βίντεο στο youtube από τη 2η μάζωξη στον Ασπρόπυργο με το “Καφεδάκι” και είναι πραγματικά απόλαυση. Τα μπουζούκια που οδηγούν, ο φοβερός μπαγλαμάς που ακούγεται μέσα σε όλη αυτή τη φασαρία πεντακάθαρα, τα επιβλητικά γεμίσματα από τις κιθάρες και η απίστευτη φωνή της ερμηνεύτριας!
Μακάρι να υπάρξουν και άλλες τέτοιες εκτελέσεις!

Τί έγινε ρε παιδιά, γιατί τέτοια ησυχία, δεν έχουμε νέα από τη χθεσινή μάζωξη; Το ΣΚοπευτήριο φημίζεται για "γούρικο"στέκι. Μήπως δεν έχετε ξεμεθύσει ακόμα;

Απεναντίας,τελειώσαμε σχετικά νωρίς,2.00 η ώρα είχανε φύγει όλοι (εργάσιμη η σημερινή),είμασταν περίπου στα 30 άτομα,ακούστηκαν ωραία πράγματα,αποκάλυψη της βραδυάς,ο ΝΑΠΟΛΕΩΝ (δεν τον είχα ακούσει στην άλλη μάζωξη , γιατί έιχα φύγει), και ο ΝΙΚΟΣ εξαιρετικός νέος μπουζουξής,που είχε έρθει με τον φίλο ΤΡΙΤΣΙΜΠΙΔΑ,και τον Π.ΒΑΡΛΑ τον οργανοποιό.
Είμασταν λιγότεροι από άλλες φορές,πολλοί που ήθελαν να έρθουν δεν τα κατάφεραν τελικά,αλλά αυτοί που έκαναν τον κόπο,πιστεύω αποζημιώθηκαν.Περιμένουμε βιντεάκι απο τον συνήθη ύποπτο ΝΙΚΗΤΑ.

Δεν κανονίζουμε καμιά μάζωξη για Παρασκευή 8 Απριλίου? Εγώ προτείνω 6 αδέρφια στου Ζωγράφου!!! Άντε γιατί μετά θα μπούμε στην Μεγαλοβδομάδα!!!

Ναι!!..

Κι εγώ μέσα!

Κι εγώ μέσα άμα είναι να γίνει το πολύ μέχρι την Πάτρα. χεχε

Ok πάμε για 8 Απριλίου λοιπόν στα 6 αδέρφια. Στείλτε μου π.μ. να δούμε πόσοι θα μαζευτούμε!!!

Θα έρθω κι εγώ …!

Τότε Πελαγία μου θα έρθω και γω μόνο και μόνο για να γνωριστούμε! Λίγο αργά βέβαια γιατί η Παρασκευή είναι η χειρότερη μέρα μου, αλλά θα το φροντίσω.

Ε ρε και να μη ήταν πρωταπριλιά σήμερα…γλεντια που θα κάναμε???

φτού, πάλι θα χάσω την μάζωξη… τα χαιρετίσματά μου στην παρέα!

Κι εγώ φτου και μάλιστα όχι πρωταπριλιάτικο. Καλά να περάσει η παρέα, δεν μπορεί κάποια μέρα θα ρεφάρουμε !

Για να βλέπω κίνηση!!!

Σαν residents του μαγαζιού σας καλοσωρίζουμε στην έδρα μας ! :slight_smile:
Πέρα από την πλάκα, το μαγαζί φέτος το έχουμε λιώσει. Κάθε εβδομάδα, 2η το πολύ, είμαστε εκεί και παίζουμε.
Βάλτε λοιπόν εαν χωράμε και ένα παρεάκι 7 άτομα (οι 5 με όργανα κάθε λογής).

Οκ autir!!!

Καλησπέρα σας… Ισχύει η μάζωξη σήμερα??

Μπορούμε το 7 να το κάνουμε 11;
Χίλια συγνώμη για το τελευταίο της ώρας, αλλά έχουμε μπλέξει με τις φίρμες :-S
Ευχαριστώ πολύ !

Ισχύει και παρά ισχύει. Πληθωρισμό βλέπω θα έχουμε…:wink: