Τακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2011

Τελικά πάμε Σχιστό για μάζωξη Μαρτίου? Πότε?

Πάμε για το σχιστό,στο σκοπευτήριο,η ημερομηνία ακόμη δεν οριστικοποιήθηκε λόγω τριημέρου.Κάποιους τους βολεύει η 24 που πέφτει Πέμπτη,καθημερινή,κάποιους άλλους 26 που πέφτει Σάββατο.Μέχρι την επόμενη Τετάρτη θα ξέρουμε οριστικά.

Να πάτε και καλά να περάσετε !!! :slight_smile:
Και βάλτε και κανένα στόχο για Βορειότερα, δεν βλάπτει … :026:
Εάν κάποιος από σας κατέχει καλή σκοποβολή, μπορεί να κάνει διάνα … :088:
Που ξέρετε, ίσως το έπαθλο τον αποζημιώσει … :089:

Για να μην παρεξηγηθώ, το σκοπευτήριο μου θύμισε τα λούνα παρκ και την σκοποβολή,
που όποιος χτυπούσε κέντρο, έπαιρνε δώρο ένα κουκλάκι, αρκουδάκι κλπ …

Λοιπόν αν συμφωνείτε και σεις, μόλις σταθεροποιηθεί ο καιρός και ζεστάνει λίγο,
μπορούμε ένα διήμερο, σαν την συνάντηση του Σιλάμπς, να βρεθούμε σε μια μέση απόσταση
που θα την ορίσετε εσείς …

Σαφώς η επαφή μας αυτή, απαιτεί έξοδα και οι καιροί είναι οικονομικά, τραγικά δυσβάσταχτοι,
αλλά κάντε το μία και μοναδική φορά για να γνωριστούμε ! Θεωρώ την πρόταση μου δίκαιη.

Κάποιοι μπορούν να έρθουν για μια μόνο μέρα, άλλοι πάλι για το διήμερο που θα ορίσουμε …

Λοιπόν ημερομηνία ρεμπετοκατάνυξης, ορίσθηκε η 24/3/2011 ημέρα ΠΕΜΠΤΗ στο Σκοπευτήριο στο σχιστό του Κερατσινίου στο όρος ΑΙΓΑΛΕΩ.Συμμετοχές με π.μ. για να ξέρουμε τα άτομα.

Καλά μωρέ, μία πέμπτη το χρόνο έχω δουλειά και πήγατε και βάλατε μάζωξη; κρίμα…

Και εγώ δουλεύω. Κρίμα… :confused:

Καλημέρα,όντως δύσκολη μέρα και εγώ δουλεύω,αλλά μου λέτε τι ώρα ξεκινάτε,γιατί μπορεί να το προλάβω στο τέλος ή στην αρχή!Κρίμα που δεν θα είσαι Δημήτρη!

E τότε να αλλαχτεί η μερα βρε παιδιά.
Μαζωξη χωρίς Δημήτρη δεν είναι μαζωξη. :108:

ΥΓ Δε ξερω αν θα καταφερω να ερθω, αλλα νομίζω ότι Δημήτρης και Ναπολέων κρίνονται απαραίτητοι.
Ναπολέων είδες; Με μια “εμφανιση” εδρεώθηκες… :088:

Δηλαδή ΤΕΤΑΡΤΗ 23/3/2011 είναι καλύτερα;

Οριστική ημερομηνία ρεμπετομάζωξης ΤΕΤΑΡΤΗ 23/3/2011.Συμμετοχές με π.μ. μέχρι την προηγούμενη ημέρα για να προγραμματιστεί ο ΜΙΜΗΣ για ψώνια.(ως γνωστό στα σκοπευτήρια δεν προσφέρεται φαγητό και αλκοόλ,αυτά συμβαίνουν μόνο για μας.)

? Που το στέλνουμε το π.μ για να δηλώσουμε συμμετοχή?Στον nikosn?

Σωστό Ναπολέων!!! :slight_smile:

Καλές πενιές!!!

Να σαι καλά Βαγγέλη.Η απουσία σου θα είναι αισθητή.

nikosn, μπορείς να δώσεις οδηγίες πρόσβασης στο σκοπευτήριο για τους φίλους που δεν έχουν ξανάρθει?

Ανεβαίνοντας την λεωφ.Σχιστού από Κερατσίνι με κατεύθυνση τον Σκαραμαγκά,μετά το διαδημοτικό Νεκροταφείο,στα φανάρια κάνεις δεξιά και μπαίνεις στο βιομηχανικό πάρκο.Στην διχάλα του δρόμου παίρνεις την δεξιά κατεύθυνση,και στα 30-50 μέτρα έφτασες.

http://goo.gl/maps/zeaO

Ώρα προσελευσης???

9 με 9,30 (εργάσιμη η επόμενη ημέρα)