Τακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2011

καλύτερα να γίνει σ/κ κι ας λείπουμε κάποιοι. γιατί ούτε γίνεται να πάμε ξενυχτισμένοι στην απεργιακή συγκέντρωση ούτε να γλεντάμε όταν άλλοι δουλεύουνε σε μέρα απεργίας (σερβιτόροι, μάγειροι, κλπ).

Γεία σας παιδιά είμαι σχετικά νέος στο forum παιζω και εγώ μπουζούκι και θα ήθελα αν δεν έχεται πρόβλημα και βολεύουν οι ώρες και οι περιοχή να έρθω και εγώ να παίξω μαζί σας

Βεβαίως και να έρθεις στην επόμενη μάζωξη.

Απ ότι κατάλαβες, μάλλον η μάζωξη του Οκτώβρη πάει για…Νοέμβρη, γιατί απ τη μια οι απεργίες απ την άλλη το 3ήμερο της 28ης…δεν είδα προτάσεις και συμμετοχές…(έχει μείνει ουσιαστικά η επόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή…). Μπορείς να παρακολουθείς το θέμα και όταν κανονίσουμε την επόμενη συνάντηση θα χαρούμε να σε γνωρίσουμε!

Και εγώ θα χαρώ πολυ να σας γνωρίσω…

Πολυ ωραιο το βιντεο δειχνει ποσο … χαλια περνατε στις μαζωξεις. Παντα τετοια!
Μπορει καποιος να μου πει ποιο ειναι το τραγουδι που ξεκιναει στο 3.16 ?

Ο πολυτεχνίτης του Μάρκου

Εντάξει, καλά περνάμε αλλά να ξαναπερνάμε καλά! Ακούω προτάσεις για αρχές Νοεμβρίου πια.

Από όσα μαγαζιά έχουμε πάει, εγώ ψηφίζω Γλάρο στο Πέραμα.

όχι ρε μαγκες περαμα καποιους μπορει να μην τους βολευει

Γιατί δε προτείνεις κάτι που να τους βολεύει όλους?

θα ελεγα προς κεντρο αν δεν εχεται προβλημα, Αν δεν γινεται δεν πειραζει ομως παμε και περαμα …

΄Αν πάμε Γλάρο,θα πρέπει να ειδοποιήσουμε τον Μήτσο σχετικά νωρίς.

Αρκετά με το Γλάρο ρε παιδιά… τρείς μέρες έκανα να συνέλθω από τη γλαρόσουπα…και 17 ευρόπουλα. Έτσι Νίκο;

Νικήτα, μήπως μπέρδεψες την καντίνα, όπου έχουμε πάει δύο φορές φέτος, με ένα άλλο μαγαζί στο Πέραμα, στο οποίο έχουμε να πάμε αρκετά χρόνια; ¨Όμως έχουν δίκιο κάποιοι, δεν είναι σωστό να πηγαίνουμε συνέχεια στην ίδια περιοχή.

Να επισημάνω άλλη μια φορά ότι δεν γίνεται να βρεθεί ο κατάλληλος τόπος, ημερομηνία και χρόνος ώστε να βολεύονται όλοι. Ακούστηκαν κα τα 6 αδέρφια. Εδώ ας βάλω κι εγώ τις δικές μου (δύο) ενστάσεις: κακή ακουστική που φέρνει μεγάλη βαβούρα όταν παίζουν και τραγουδούν πολλοί, και απελπιστικά δύσκολο να παρκάρεις.

Επειδή στην τελευταία μάζωξη ήμουν εγώ που πήρα την αποφασιστική πρωτοβουλία της επιλογής τόπου κα χρόνου, δεν θέλω να το κάνω και τώρα. Αναμένουμε προτάσεις.

Το βρίσκω λογικό να μη πάμε για 3η συνεχόμενη φορά στην ίδια περιοχή ( Πέραμα). Υπάρχει κάποια άλλη πρόταση για ταβέρνα? Να συμφωνήσουμε πρώτα για ημερομηνία? πχ 10/11? (είναι Πέμπτη οπότε μπορούν να έρθουν και οι επαγγελματίες μουσικοί…) Και να ξεκινήσουμε λίγο νωρίτερα (να πούμε 2030 ώστε να έχουμε μαζευτεί 2100…) για να μη κουτουλάμε στη δουλειά την επομένη?? Ακούμε προτάσεις!

Τί λέτε για Μοσχάτο? Υπάρχει ένα ωραίο ρακοτσιπουρο-μεζεδοπωλείο, το “Εν Μοσχάτω”, στην κεντρική πλατεία.

Υπάρχει και αυτό.

Αν και δεν έχω πάει ποτέ, από τη παρουσίαση μου φαίνεται καλό. Αν υπάρχει ακόμα. Και τη πρόταση του Μάνου καλή τη βρίσκω, αφού το ξέρει το μαγαζί και μας κάνει.

Pote tha ginei i epomeni sinantisi mipos mporeso kai ertho kai ego?

Sorry gia ta gleeklish!

Στο οινομαγειρείον “Το Μαρκόπουλο” που προτείνει ο Πέτρος, έχουμε να βρεθούμε κάποια χρόνια. Σίγουρα θα υπάρχει ακόμα και ένα πλεονέκτημά του είναι ότι παρκάρεις άνετα. Ξέρει κανείς τι περίπου συμβαίνει σήμερα;

Και το μαγαζί που προτείνει ο Μάνος καλό θα είναι, αφού το ξέρει. Άντε, να πάρουμε μιαν απόφαση!

…όχι όμως εγώ και πάλι!..