Ταβέρνες κ κουτούκια με καλή μουσική

Προσωπικά γνώριζα 2-3 με καλή μουσική αλλά το έχουν γυρίσει τελευταία και μάλλον δεν ξαναπάω.
'Οποιος λοιπόν γνωρίζει ή έχει ή παίζει σε καμία ας μου πεί (θα προτιμούσα περιοχή πειραιά, αλλά αν αξίζει και όπου αλλού).

Δεν γνωρίζω αν αυτό αποτελεί είδος διαφήμισης, οπότε άν συμβαίνει κάτι τέτοιο επικοινωνήστε μαζί μου στο mail μου (kondilatos@yahoo.com)

Κανείς; τίποτα;

Γεράσιμε,
το καλοκαίρι είναι γενικά μιά δύσκολη περίοδος μιά και όλα τα προγράμματα-σχήματα τελούν υπό καθεστώς διακοπών. Οι μουσικοί προβάρουν πράγματα για το χειμώνα, και γενικά παίζουν περισσότερες συναυλίες στην επαρχία, ή πολιτιστικές εκδηλώσεις σε δήμους κλπ.

Φίλε Γεράσιμε, αν ψάχνεις καλοκαιρινό μαγαζί όπου παίζουν Μάρκο, Τσαούς, Δελιά και τους άλλους παλιούς (όπως σημειώνεις στο προφίλ σου), υπάρχουν μόνο δύο τέτοια γνωστά μαγαζιά: Η αυλή μου και η αυλή του Σώτου…

Αρη και οι αυλές σας καλές είναι, αν δέχεστε κόσμο που δεν είναι γνωστοί, εννοώντας εμένα.

Εκτός βέβαια αν πρόκειται για μαγαζιά που έχετε.

'Οπως και να’χει ενδιαφέρομαι, γιατί είναι πράγματι δύσκολο να ακούσεις αποκλειστικά τέτοιο ρεπερτόριο κάπου, ειδικά το καλοκαίρι.

Αρη διευθύνσεις…

Χε χε… Μόλις γυρίσω από την αδειούλα μου.
Θα το οργανώσουμε.

Άντε να περνάς καλά.Περιμένουμε

Μπας κ πας Αιγαίο η Επτάνησα; μπορεί να με πετύχεις κάπου.

Αντε καλή άδεια και ελπίζω να τα πούμε

Γεράσιμε δοκίμασε την Κάλιπάτειρα στο Μοναστηράκι στον πεζόδρομο της ʼστιγγως. Μάρκος Τσαούς Δελιάς Ρούκουνας κλπ κλπ …

Γεράσιμε, θα περάσω ένα πενθήμερο στο Τσιλιβί, στη Ζάκυνθο.

Καλά ψαρέματα. Πολύ ψάρι στο Τζάντε αυτοί την εποχή που οι Ιταλοί ψαροντουφεκάδες λείπουν!

Μπορεί να συστήσει κανείς κανα καλό στέκι σε περιοχή Παράλιου Άστρους ή Αγιο Πέτρο Κυνουρίας; Θα βρεθούμε το ερχόμενο ΠΣΚ με παρέα και αναζητούμε κάτι κατάλληλο, άν υπάρχει. Ευχαριστώ προκαταβολικά