ΣΥΝΟΔΕΙΑ ΜΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ

Καλημερα και καλο μηνα.Εχω να κανω μια ερωτηση.Υπαρχει κανενα προγραμμα για τον υπολογιστη το οποιο παιζει τα ακκορντα για μπουζουκι ετσι ωστε να παιζο εγω το τραγουδι και αυτο να με συνοδευει

Ευχαριστω πολυ!!!:slight_smile:

Ένας εύκολος τρόπος είναι να βρίσκεις τραγούδια σε μορφή .midi και να τα ανοίγεις με κάποιον .midi editor ή ακόμα και με κάποιο tab editor, ένας φίλος χρησιμοποιουσε το power guitar tab (?), power guitar ή κάπως έτσι, να αφαιρείς ή να κάνεις Mute την μελωδία του μπουζουκιού, να το μετατρέψεις στον τόνο που θες και να παίζεις από πάνω.

Κάτι πιο advanced (το προτείνω ανεπιφύλακτα, απλώς θέλει γνώσεις και πιο πολύ χρόνο):

Εάν όμως έχεις κάποιες παραπάνω γνώσεις μουσικής σου προτείνω να γράφεις την μουσική που θές να παίζουν τα άλλα όργανα στο Reason (Propellerhead) όπου εκεί μπορείς να γράψεις όλη την ενορχήστρωση εκτός από το μπουζούκι κ να παίζεις από πάνω.

Καλά θα ήταν πρώτα να κάνουμε αναζήτηση και εάν δεν καλυπτόμαστε, να ρωτάμε μετά.

Ρίξε μια ματιά κι εδώ, ίσως σε διαφωτίσει περισσότερο.

Όντως. Κοίταξε το παραπάνω post, κι εγώ το guitar pro ενοούσα (αλλά΄δεν ήξερα ότι έχει ξανασυζητηθεί)