Συνεργασία Νταλάρα - Ρέμου (2004)

Ρε παιδια ελεος !!!
Για τη συνεργασια της δεκαετιας δεν θα μιλησει κανεις ;;;
Dalaras και Ρεμος μαζι !!! και σε δικο τους
μαγαζι (;:wink:
Τι αλλο θα δουμε σ’αυτο το ματαιο κοσμο …

Και πού να δεις το τεράστιο ντουέτο (πάνω από 200 κιλά) των Ηλιόπουλου-Νικολαΐδη!
Χτες βράδυ περάσαμε ένα νέο σύστημα εκτέλεσης τραγουδιών:
Ξεκινάμε ένα τραγούδι σε κάποιο συγκεκριμένο τέμπο και στην πορεία ο Σώτος αρχίζει να “τρέχει”, ενώ εγώ σιγά-σιγά “φρενάρω” (το γ…ένο το τσιγάρο βλέπεις). Ετσι, όταν εγώ φτάνω στην τρίτη στροφή του τραγουδιού, ό Σώτος έχει φτάσει στην τέταρτη, οπότε είμαστε πάλι μαζί. Κανένα πρόβλημα! Στον αναγκαίο ενδιάμεσο χρόνο …επανασυντονισμού η παρέα κουβεντιάζει μεγαλόφωνα (αυτό γίνεται έτσι κι αλλιώς) για να καλύπτει τα άργανα.
Γενικά τα πάμε καλά. Χτες μάλιστα η διπλανή παρέα μας κέρασε ένα ποτήρι νερό.
Για το Ρέμο, το 'μαθα κι εγώ. Πήρε λέει μαζί του έναν καινούργιο -πολλά υποσχόμενο- τραγουδιστή. Νταλάρα νομίζω τον λένε…

(Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/ην Aris 24 Δεκέμβριος, 2004)

Μπράβο Άρη… Μπράβο και ξαναμπράβο… (Και για τους άλλους ισχύει, αδμίνορες, Φραγγούληδες και λοιπούς “φίλους”). Τα πίναμε και τα παίζαμε χθες μονάχοι μας…
Καλά, αν με ξαναπάρετε τηλέφωνο “ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΣΗΚΩΝΩ”!

Όσο γιά το Νταλάρας-Ρέμος, βρήκε ο γύφτος τη γενιά του, ή κύλισε ο τέντζερης και βρήκε… πάτο!

Το είδα κι αυτό μου και φάνηκε ευφυές. Στο Kazaa ο Χόρχε αναγραφόταν από κάποιον χρήστη: Dοllara$.
Μα βρε Κώστα, αφού το ειπε ο άνθρωπος στη συνέντευξη Τύπου για το καινούργιο cd του: Αφού είναι τέτοια η εποχή θα κάνω κι εγώ τις προσωπικές μου εκπτώσεις…Νομίζω, χάρη μας κάνει.

Αρη οχι και 200 κιλα, εγω σε κοβω για 80 κιλα τι θες να πεις οτι ο Σωτος
ειναι πανω απο 120 (;;)!! … τι να λενε κι αλλοι ευτραφεις …
Οσο για το ποτηρι νερο μαλλον το παιζεις σεμνοτυφος, καμμια κουτα
σαμπανιες θα ηταν και μας παραμυθιαζεις !!
Παντως ειστε σε καλο δρομο μπορω να πω.

Φιλε S.Κ. εχεις πεσει μεσα, ηγουν, χθες εμαθα -και απο καλη πηγη-
το “μεροκαματο” του Dalaras το οποιο δεν κοινοποιω για 3 λογους :
α) μπορει να οδηγηθω στη Σχολη Ευελπιδων β) μπορει να δημιουργησω μελαγχολια στα νεα παιδια που θα το διαβασουν, γ) μπορει να μη με πιστεψει κανεις …
Το μεροκαματο του Ρεμος κοινοποιησε πρασινοματα
κατινα της t.v. και ανερχεται στα 15 χιλιαρικα x 4 μερες τη βδομαδα.

Να διορθωσω κατι που εγραψα λαθος, το μαγαζι δεν ειναι δικο τους,
αν μου μετεφεραν σωστα ειναι καποιου Παπαθεοχαρη.

Καηκε και το μαγαζι της Κούκα και δεν εχω που να παω ο δολιος …

Καμμια καλη προταση ρε παιδια ;;

Ογδόντα (80) κιλά; Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!
Τόσα ήμουν στα 15 μου…
Ενενήντα τρία (93) είμαι (εσύ με γνώρισες 98).

Ας όψεται η κουφάλα ο διαιτολόγος που μ’ έχει τσακίσει στο χόρτο…
Εχω κανταντήσει να τραγουδάω το άσμα των γνωστών ευαγών ιδρυμάτων:
“…και την Κυριακή έχει κρέας (κοτόπουλο)
τζάμπα είναι κι ο κουρέας…”.

Τα φαρμάκια της δίαιτας

"Βαρέθηκα την δίαιτα σιχάθηκα τα χόρτα
με ψάρι και κοτόπουλο πως να τα φέρω βόλτα

πόσες θυσίες έκανα για σε χοληστερίνη
αρνι και γουρουνόπουλο χαλάλι να σου γίνει

μου τα χουν φάει οι γιατροί και οι διαιτολόγοι
μα τι να κάνω ο δυστυχής είν σοβαροί οι λόγοι

μου κόψανε τα σάντουιτς πάνε κι οι προβατίνες
στις σόδες με τρελάνανε και πίνω δραμαμίνες"

<font size="-2">χάριν ακριβείας σας γνωστοποιώ ότι εγώ κι ο Αρης μαζί είμαστε 198 κιλά (105+93)</font>

Και για του λόγου το αληθές, ιδού οι 12 από τις 25 σόδες και είναι προφανές ότι οι υπόλοιπες είναι πιο πίσω στο τραπέζι…

Άσταδιαλα!

Αααααα, εδώ υπάρχει προβοκάτσια ή/και “απάτη”! Δε μπορεί ο Άρης να “αντέξει” τόση σόδα… Δεν τον ξέρουμε για “σοδαμιστή”. Μήπως του γεμίζατε τα μπουκαλάκια με τσίπουρα -για ξεκάρφωμα;

Δε θα τελειώσει αυτή η κωλοδίαιτα; Θα σας πήξω κωλόψαρα, που βρήκατε ευκαιρία και σηκώσατε κεφάλι!
Εχω πτυχία στην ταβερνική ρε! Εχω αποδείξεις σπουδών! Η τελευταία μου αιματολογική εξέταση γράφει:
<font size="+2">“Τριγλυκερίδια: 1219”</font>
Αντε πια! Μικροί μεγάλοι στα καφενεία…

Χμ.
Κάτι που <u>δεν</u> σου είπε ο διαιτολόγος σου Άρη μου, είναι πως αυτή η κωλοδίαιτα <u>δεν τελειώνει ποτέ</u>. Για τσεκάρισέ το και ξαναματάλα.

(είμαι παθών - είχα τον ίδιο διαιτολόγο)

Ασε. Θα σου δώσω εκ του σύνεγγυς μερικές εμπιστευτικές πληροφορίες για το πως “κλέβουν” τα τριγλυκερίδια και τον διαιτολόγο.

Τωρα καταλαβα γιατι παραγγειλα γκαζοζα στους Μιλανους και με
κυτταγαν σαν εξωγηινο !!

Γεια σου Σωτο με το αρχειο σου !!

Αρη αν καταλαβα καλα σε 20 μερες εχασες 5 κιλα,
αστερι ο διαιτολογος σου !!

Ναί αστέρι ο διαιτολόγος Γιώργο. Και που’σαι Άρη,
αφού καταναλώσω ότι κατσικο-γουρουνο-γαλοπουλο-γεμιση και κουραμπιεδο-μελομακάρονα υπάρχουν στα τέσσερις χιλιάδες οχτοκόσα τόσα τραπέζια που είμαστε καλεσμένοι, θα πρέπει να μου τον συστήσεις
Γιατί, από τότε που έκοψα το τσιγάρο έχω μιά διαολεμένη όρεξη φίλε, άσε. Είμαι ήδη 5+ and keep Walking!!
Τώρα που το ξανασκέφτομαι μάλλον τορναδόρος πρέπει να μ’ αναλάβει!! Καλά που ο διαιτολόγος σου ξέρει κι από ξύλα

Ισαάκ

ΥΓ: Άρη, αν σταματώντας το φαγητό πίνεις 72 σόδες, όταν (όχι άμα, ΟΤΑΝ) κόψεις κι εσύ το τσιγάρο τί θα πίνεις ρε φίλε; Παραφλού;;;;;

…για σκέψου Ισαάκ μου τον ξέρεις…

Μα σαφώς… Μάλιστα σε πολλά από τα τέσσερις χιλιάδες οχτακοοοόσα τόοοσα τραπέζια καθόμαστε και αντίκρυ…

Μετά τις γιορτές θα μπώ κι εγώ στο πρόγραμμα της…σόδας
Ισαάκ

παιδιά, βρήκα τον τρόπο πως να έχω γραμμωμένους κοιλιακούς.
θα κάνω τατουάζ.
δηλαδή θα ζωγραφίσω το στομαχάρα μου με ανεξίτηλα χρώματα (και χωρίς δίαιτα) θα καταφέρω να έχω ένα αθλητικό παρουσιαστικό.
και για το μελαμψο το μεσογειακό θα κάνω σολάριουμ