Συνάντηση στον Βόλο (2004)

μπράβο admin. με λίγες φωτογραφίες και με δυό λόγια μετέφερες όλο το κλίμα της συνάντησης μέσα στο forum. και με εξαιρετικό χιούμορ βέβαια.
άντε και την επόμενη φορά σημαντικά πολλαπλάσιοι και σύντομα.

Nomizo oti dikaioymaste liga perissotera hxitika dokoymenta kai megaliteris diarkeias an ginetai…

Εκεινο που εχω να πω ,βλεποντας τις φωτογραφιες ειναι::::
Γαμω την δουλεια που διαλεξα να κανω!!!(Ανθοπωλης)
ειχα 2 στολισμους και δεν μπορεσα να ερθω…και το ηθελα πολυ.περισσοτερο βεβαια επειδη εγινε στον Βολο που ειναι η αγαπημενη μου πολη (εχω καλες αναμνησεις!!!)
Στην επομενη συναντηση Υ Π Ο Σ Χ Ο Μ Α Ι !!! να ειμαι εκει και πιο νωρις απο ολους σας!!!
Φιλικα Γιωργος και παντα να περνατε Κ Α Λ Α !!!

Βαθύτατες ευχαριστίες στον Admin για τις φωτογραφίες και τα κατατοπιστικά του λόγια. Προτείνω να προστεθούν πιο ακριβείς περιγραφές των ατόμων (π.χ ο Τσούμαρης είναι ο τύπος με τα κίτρινα και τα γυαλιά-παράδειγμα λέμε) για να γίνει πιο καλά η γνωριμία με τα μέλη του φόρουμ. Κάτι άλλο που θα βοηθούσε θα ήταν να βάλει καθένας στο προφίλ του στο φόρουμ μια φωτο και μερικά λόγια σχετικά με ενδιαφέροντα κλπ για να γίνει μια περισσότερο στενή γνωριμία. Κατ’ αυτό το τρόπο ενδυναμώνονται οι δεσμοί ανάμεσα στα μέλη και γίνεται κοινότητα με περισσότερη συνοχή. Όταν κάποιος έχει και οπτική επαφή με τα άτομα που επικοινωνεί ηλεκτρονικά αυξάνεται το αίσθημα της παρουσίας (όπως το λέμε στα δικά μας χωράφια) με αποτελέσματα θετικότατα για τη χρήση του ηλεκτρονικού μέσου επικοινωνίας.
Πάντως και τα ηχητικά ντοκουμέντα είναι εξαίσια και τα φωτογραφικά ακόμη περισσότερο.

Ειλικρινά λυπάμαι που δεν μπορούσα να παρευρεθώ κι εγώ να τραγουδήσω λιγάκι. Αλλά να όψεται το σχολείο και που αν και τέλος χρονιάς, ή μάλλον λόγω τούτου, ήταν δύσκολη η απουσία μου. Έχω και τη γραμματειακή υποστήριξη γαρ. Την επόμενη φορά όμως ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ!( Πότε θα είναι αλήθεια;)
Να στε όλοι καλά.
Ευχαριστούμε Γιώργο. Πάντα τέτοια.

Ωραια πραματα, μπραβο παιδια !!
Α ρε κακουργα υποχρεωση, σας ζηλεψαμε μαγκες πολυ !!
Να επαναληφθει και να ειμαστε απαντες !!
Τ’ακους Κουρουνη ;;
Προτεινομενα μερη : Χανια, Μυρτος-Ιεραπετρα
-αν δεν παινεψεις τον τοπο σου …

Ευχαριστούμε τον Φραγκίσκο για το σκηνικό στο Βόλο,ασχέτως αν το τσίπουρο στον Διονυσο ήταν ψιλομάπα και μας έφτιαξε κεφάλι.Παράπονο για τον admin.Παπαβασιλείου και όχι Παπανικολάου με λένε.Πάντως Φραγκίσκο μας έστειλες και ταξίδι στα Πλατανίδια και στο βραδινό γούστο δεν αντέξαμε όλη τη βραδιά.Παρεπιπτόντως θέλω πληροφορίες για το τραγούδι που έπαιξε ο Κάρολος(Εγνώρισα πολλούς μεσ τη ζωη…η καρδια του μάγκα…).Συμφωνώ με την πρόταση του Δαμιανού για ακριβής περιγραφές των φίλων που φαίνονται στις φωτογραφίες.Πάντως τον Τσούμαρη θα τον δείτε πάντα με κιτρινάκια ενώ σεμένα θα βλέπετε πρώτα την κοιλιά.

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ? Οποιος δεν ήρθε, έχασε. Ναρχότανε να μάθει…

Επι του προσωπικού: Πρόεδρε, αυτό μας έλειπε, να έχω και δημόσιες ευχαριστίες. Κοκκίνησα…

Xa… για το Παπανικολάου ευθύνεται ο Τσιανάκας. Εγώ Παπαβασιλείου σε είχα γράψει… Θα επανορθώσω τάχιστα.

Μάλλον ήταν επηρεασμένος και αυτός απο το τσίπουρο Γιώργη.Πάντως συμφωνώ να ορίσουμε συγκεντρωσιάρχη τον Φραγκίσκο.Πρόεδρε τι λές?Θέλουμε νέα του Κουρούνη,που έιναι κρύβεται?Πολλά χαιρετίσματα στον Θανάση,στον Σπύρο,στον Σωτήρη και στον Γιώργο τον κιθάρα.Εφυγα για ύπνο στο αυτοκίνητο χωρίς να χαιρετίσω τα παιδιά.Ευπρόσδεκτοι στη Θεσσαλονίκη.Ανυπομονούμε για την επόμενη συνάντηση.

Ευχαριστούμε Γιώργο. Πράγματι και η δική σου παρουσία και των άλλων παιδιών γέμισε τις ώρες μας με μουσικές και ακούσματα υπέροχα. Να τονίσω και κάτι ακόμη. Ο Κώστας ο Φέρρης ξεκίνησε στις 5 η ώρα το απόγευμα του Σαββάτου από την Αθήνα για να έρθει να μας βρει και έφτασε στο βραδυνό γλέντι. Ήταν τόση μεγάλη η επιθυμία του να παρεβρεθεί που δεν λογάριασε καμία υποχρέωση. Τον ευχαριστούμε γι’ αυτό και για το γεγονός ότι τίμησε με την παρουσία του τη συνάντηση.

Μη με κάνεις να κοκκινίζω, που θάλεγε κι ο Φραγκίσκος…

  • Να πω ότι δεν ζήλεψα όσους αντάμωσαν στο Βόλο, θα ήταν ψέμματα. Ας όψονται οι οικογενειακές ανάγκες για την απουσία μου. Ελπίζω την επόμενη φορά να τα καταφέρω.

  • Υπέροχες οι φωτογραφίες και αν υπάρχει όντως καταγραφή ηχητικού υλικού, νομίζω πως η ιδέα του Βασίλη για CD είναι πολύ καλή.

  • Σας ευχαριστώ για τα τρία ηχητικά αποσπάσματα.
    Δεν θυμάμαι πόσες φορές άκουσα τον “ΔΙΑΒΑΤΗ” του Τζουανάκου.
    Φίλε Θανάση Καμπά, σ’ ευχαριστώ πολύ από βάθους καρδιάς (ξέρεις εσύ…).

  • Για τον “Τσαουσάκη” (αλήθεια, ποιός είσαι ρε φίλε;;):
    Το τραγούδι που έπαιξε ο Κάρολος, όπως αναφέρεις, το “Εγνώρισα πολλούς μεσ’ τη ζωη ή Η καρδια του μάγκα”, είναι του γηραλέου πλέον Τόλη Χάρμα ή Χαρμαντά. Καταπληκτικό μάγκικο άσμα!

Σ.Π.