Συνάντηση του Ρεμπέτικου Φόρουμ (2011)

Δημήτρη, η κιθάρα που παίζεις στο βίντεο, τι κατασκευή είναι; Φαίνεται καινούρια σε αντίθεση με αυτές των Μπάμπη και Νίκου (είναι Απαρτιάν;).

Μάνο η κιθάρα που παίζω εγώ κι ο Νίκος είναι η ίδια, κατασκευής Απαρτιάν και ανήκει στον Νίκο.

και το πρωτο μέρος…

1 «Μου αρέσει»

Μάνο, είναι παλιά κιθάρα και της έκανα σούπερ λίφτινκ δικής μου εμπνεύσεως!!!

Επίσης, τραγουδάει…ο Νίκος Νικολάου!!! (και η αφεντιά μου δεν είναι ούτε μεγάλος ούτε, πολύ περισσότερο, μπουζουξής…Θα ήθελα να ήμουν…)
Και του χρόνου!!! Με υγεία!!!..

γειά σου γιώργο με τα βίντεα! πέντε το πρωΐ, και με πένα αντί για τσιμπητό με δάχτυλα λόγω τενοντίτιδας, τί βασίλισσα περίμενες να βγεί…
μάνο, έχει αρκετές φωτό της κιθάρας στο προφίλ μου. δεν είναι ακριβώς δικιά μου, παραχωρημένη από φίλο.

να΄σται καλά παιδιά, ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Ζηλεύω πολύ γιατί η κιθάρα μου (Washbourn ακουστική) δε βγάζει τόσο όμορφο μπάσο ήχο. Που μπορώ να βρω κάτι παρόμοιο; Τέλος πάντων, το σκότωσα το θέμα της μάζωξης με την περιέργεια μου!

δεν θα τον έλεγα μπάσο τον ήχο, πλούσιο σίγουρα. μια που είσαι στουτγάρδη, μήπως βρείς καμία παλιά ευρωπαϊκή κιθάρα στα εκεί παλιατζίδικα (ή μεταχειρισμένα όργανα) -είναι παρόμοιες κατασκευές. σίγουρα όχι σύγχρονη αμερικάνικη ακουστική…
αν θες συνεχιζουμε με πμ ή σε ξεχωριστό θέμα αν ενδιαφέρει κι άλλους.

Νομίζω πρέπει να έχουμε το λεγόμενο “γνωθι σαυτόν”,κι ας είμαστε και σεμνοί.Άλλωστε όλους τους μεγάλους τους χαρακτηρίζει η έλλειψη ΕΠΑΡΣΗΣ.

Σάββατο 14:00 παρελήφθη το τρόπαιο της τύχης.ΣΤΟΠ
Στα χέρια μου θα δεινοπαθήσει !ΣΤΟΠ
Θερμές ευχαριστίες στον κ.Στάμκο και σ’όλο το φορουμ!ΣΤΟΠ
Γειά σου admin και προσοχή στις αρκούδες !!!

Τώρα αξιώθηκα να δω τα video. Γειά σας ρε βλαμμάκια μερακλήδες!

Γειά σου ρε Μήτσο ακούραστε κωπηλάτη, τον έφαγες τον Χιώτη με την κιθαρόντζα σου!

Γειά σου Τριτσιμπίδα μπουζούκαρε με τα ωραία σου! Μας λίγωσες!

Πάντα τέτοια!