Συνάντηση του Ρεμπέτικου Φόρουμ (2011)

Ε δεν ξερουμε ολοι την ιστορια με τον Βαγγελη???Αυτοι που κερδισαν τα μπουζουκια ευχομαι να τα λιωσουν στο παιξιμο,να τα ευχαριστηθουν οσο τιποτα,να ειναι παντα τοσο τυχεροι στη ζωη τους!!!Αντε ανεβαστε κ κανα βιντεο ακομα!!!Μπα ρε παιδακι μου εγω βλεπω χαμο απο κοσμο,κανενας δεν εχει υλικο???

Δυνατή η χτεσινή συνάντηση!!!
Ηταν ότι έπρεπε! Οι πενιές με το απαλό αεράκι μας έφτιαξαν σε όλους την διάθεση!
Πάντα τέτοια!

http://www.youtube.com/watch?v=y9aB4E-9HFE
http://www.youtube.com/watch?v=hJvoHcRtHW8
http://www.youtube.com/watch?v=TbJDJmZC8Hc

Ωραία πράγματα!! Μπράβο!!

Γειά σου ορχήστρα! Δυνατό σχήμα!

Πολύ όμορφο το μέρος και η ατμόσφαιρα! Μπράβο στους τυχερούς της κλήρωσης και κυρίως στην ομάδα που παίρνει την πρωτοβουλία να οργανώνει τέτοιες όμορφες βραδυές σε τέτοιους καιρους…Στην επόμενη…θα τα καταφέρω… λέω

Μπραβο παιδια,αυτες ειναι ωραιες φασεις!
Με γειες και με χαρες στους τυχερους,καλοπαιχτα μαγκεεεες:)

Κυριακή βράδυ μπήκα στο φόρουμ κι έμαθα το καλό χαμπέρι!Γειά σου καπετάν Καπουλα χρυσοχέρη!
Αν με θυμάσαι, είχαμε συστηθεί στο ρεμπέτικο κουτούκι στην Αργυρούπολη,το Φλεβάρη,πριν το περιβόητο
τηλεφώνημα βέβαια…
Εξυπακούεται ότι χρωστάω κέρασμα και προτείνω να γίνει στην παράδοση του οργάνου.Περιμένω
πρόταση για το που και πως.(Επίσης αρνούμαι κατηγορηματικά ότι στην κλήρωση υπήρξε παρέμβαση
της Αλ Κάιντα!)

…ααα γεια σου Βilad.Στην αρχή που άκουσα το ονομά σου το πανηγύρισα …λέω εντάξει αυτόν τον έφαγαν τα Αμερικανά …οπότε το τρίχορδο θα μείνει σ΄εμένα…αλλά …χαλάλι σου φίλε … τα αποδέλοιπα εν ευθέτω …να΄σαι καλά να το χαρείς.

Ήταν η πρώτη φορά που παρευρέθηκα σε συγκέντρωση του φόρουμ και πρέπει να πω ότι το καταευχαριστήθηκα.Πολύ ωραία πράγματα.Συγχαρητήρια σε όλους και ευχαριστούμε πολύ!!!

Να ευχηθω και γω με την σειρα μου καλοπαιχτα τα οργανακια και συγχαρητηρια σε αυτους που τα κερδισαν.
Λυπηθηκα ιδιαιτερα που δεν μπορεσα να παρευρεθω και προσωπικα σε αυτην την ωραια μαζωξη αλλα δυστυχως ο φορτος εργασιας ειναι πραγματικα απιστευτος.
ευχομαι να τα καταφερω την επομενη φορα.

Μπράβο παιδιά σε όλους! Το θέμα κατ’ εμέ είναι ότι ξαναμπλέξατε όλοι μαζί για τα γούστα! Καλόπαιχτα τα όργανα :wink:

Συγχαρητήρια στους συντελεστές της υπέροχης βραδιάς !

Συγχαρητήρια στην ορχήστρα και στις “φωνές” …

Πολλές ευχές στους τυχερούς των μπουζουκιών, πάντα σε καλές ώρες !!!

“Καλό καλοκαίρι σε όλους μας με υγεία, κουράγιο και δύναμη για τα μελλούμενα” …

'Ισως κάποτε, σταθεί κάποια καλή συγκυρία και στηθεί κανένα καλό
πατιρντί κάπου στο κέντρο της χώρας μας , είθε …

… για να γελάσει κι ο φτωχός κι ο κάθε πικραμένος …

Μια και αναφέρθηκε η ΠΕΛΑΓΙΑ,θα πρέπει να αναφέρουμε και να ευχαριστήσουμε, όλους εκείνους που προσφέρθηκαν να βοηθήσουν.Και ξεκινάω από την ορχήστρα,κατ΄αρχήν τον ΑΛΚΗ ΜΑΥΡΟ,και ΔΗΜΗΤΡΗ Ν. που “τράβηξαν” το περισσότερο κουπί.Τον ΜΠΑΜΠΗ που και έπαιξε,και βοήθησε στον έλεγχο της προσέλευσης,τον εξαιρετικό παίκτη μπουζουξή ΝΙΚΟ ΣΑΡΑΝΤΗ,τον επίσης μεγάλο παίκτη και δικό μας , ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΚΟΤΣΩΒΙΛΗ (ΤΡΙΤΣΙΜΠΙΔΑΣ),τον εξαιρετικό σολίστ του ακκορντεόν-μπαγιάν ΝΙΚΟ ΜΠΟΥΛΟΥΜΠΑΣΗ,(αλήθεια βίντεο την ώρα που έπαιξε ο Νίκος δεν τραβήχτηκε;),και τον ΤΑΚΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ, τον πολύ καλό τραγουδιστή.Ακόμα τους νεαρούς ΧΡΗΣΤΟ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟ,και ΚΩΝ/ΝΟ ΝΙΚΟΛΑΟΥ,που βοήθησαν στην υποδοχή,και στην διάθεση των φανελών με το λογότυπο του φόρουμ.Ακόμα να πούμε ότι έγινε ηχογράφηση από την κονσόλα,και θα περιμένουμε και κάποια ηχητικά ντοκουμέντα.Αυτά προς το παρόν,και να είμαστε καλά,να μπορούμε να ξανά ανταμώνουμε ,σε τέτοιες βραδιές.

αλήθεια βίντεο την ώρα που έπαιξε ο Νίκος δεν τραβήχτηκε;

Τελευταίος και καταϊδρωμενος… τα ανεβαζω σημερα… :230:

Θέλω και τις τελευταίες φωτογραφίες την ώρα που τέλειωνε και η κάρτα μνήμης, μαζί με τα τελευταία “συλλεκτικά” βιντεάκια εννοείται έτσι!

δυστυχώς η καρτα μνημης ηταν για 20 λεπτα βιντεο… Τα τελευταια εννοείται πως τα περιμενα πως και πως και κρατησα λιγο χωρο… Αλλα ηταν πολυ λιγος τελικα… Κατι υπαρχει παντως … Αυτη τη στιγμή ανεβαίνει σε youtube. Σε κανενα μισαωρα θα εχει ανεβει. (το ενα μερος, το δευτερο, αφου αυτο είχε το ακκορντεον και τα τελευταια… )
Θα ακολουθησει το πρωτο με την κληρωση, την ορχήστρα ολοκληρη με αρκετες εμφανίσεις μουσικών και τον χορό του admin… !!!

πρόλαβα το edit.
Αν δε παιζει δοκιμαστε σε 5 λεπτα. Δεν εχει επεξεργαστει ακομα απο το youtube…

1 «Μου αρέσει»

…και την ΑΓΓΕΛΙΚΗ από τη Θεσσαλονίκη.

αυτα ειναι γουστα μαγκες,μπρααβο!

(οι 2 κιθαριστες ποιοι ειναι??ετσι απ την περιεργεια ρωταω)

Ομορφα πραγματα…Ο Αλκης βλεπω μεχρι τελος…Τελευταιος πηρε το μπουζουκι απο τον καναπε!!!

Το πρώτο ζεύγος κιθαριστών είναι ο Μπάμπης και ο Δημήτρης Ν,και το δεύτερο ζεύγος liga rosa και Δημήτρης Ν. Βεβαίως ξέχασα την Αγγελική από την Θεσσαλονίκη,και τραγούδησε και άλλη μια κοπέλλα η ΜΑΡΑ.