Στεκια στη λαρισα!

λοιπον ειμαι λαρισαιος και ψαχνω να βρω στεκια ρεμπετικα και για να παιζουμε και για να ακουμε !

τωρα που αρχιζει και νεα σεζον …ολο και κατι καινουργιο θα παιζει!

εκτος απο τα γνωστα δηλαδη “αγορα-καφωδειο” και “κουτουκι του νικολα” δεν γνωριζω αλλα επειδη ελειπα λογω σπουδων χρονια τωρα !

επισης θελω και στεκια για παιξιμο !!!

μου εχουν πει για την λαδοκολλα οτι εκει αφηνει να παιζουν, για την παλια λαρισα και τον μπακαλογατο !

και οποιος γουσταρει να βρεθουμε για να παιξουμε εδω ειμαστε !

(στειλτε κανενα mail mertzanos@gmail.com h sto 6974017868…)

Φίλε εκτώς απο τα μαγαζιά που προανέφερες είναι και το κουτουκι του αρίστου οπου παίζονται ρεμπέτικα τραγούδια ολόκληρη τη σεζόν. Απο κει και πέρα και σε άλλα μαγαζιά μπορείς να ακουσεις αλλά δεν είναι κάτι σίγουρο αφού κανονίζεται έπειτα απο συννενόηση φίλων - μουσικών χωρίς να είναι στάνταρ η μέρα και η ώρα.

όταν με το καλό ξεκινήσουνε να λειτουργούνε τα μαγαζάκια αυτά όπως θέλουμε(να ξεκινήσουνε δηλ.να παίζουνε)'ας ενημερωνόμαστε και οι υπόλοιποι που περιμένουμε πως και πώς!όσοι δέ!παίζετε και θέλετε παρεάκια τέτοια ε!οργανωθήτε μωρέ παιδιά να χαρούμε κι εμείς που λαχταράμε να ακούμε!άντε με το καλό να σμίγουμε σε όμορφα μαγαζάκια με δικές μας μουσικές.καλό βράδυ

Που είναι ρε παιδια αυτά τα μαγαζια, δωστε πληροφοριες διευθύνσεις, ποιοι και τι παίζουν. εκτος απο το “καφωδείο”, τον “Αρίστο” και τις “ριζες” εγω δεν ξ’ερω καν’ενα.Εχω και πολλα χρόνια βεβαια που δεν κατεβαινω στη Λάρισα πλην όταν παίζει η ΑΕΛ.

ΟΙ ΡΙΖΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΑΚΡΙΒΩ Σ?

στην Πλατεια Εργατικης Πρωτομαγιας. Εκει που ειναι το Μεθ’Ημων αν ξερεις, απεναντι στην αλλη μερια της πλατειας στη γωνια. Εβαζε και μεσημερι καποιες φορες κομπανια, φαντασου ρεμπετικα ζωντανα με τσιπουρακι κ.λ.π. Τελεια!!!