Στέκι για ρεμπέτες και CD "Ρεμπέτικες ρίζες"

ΜΑΓΓΕΣ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ. ΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΣΤΕΚΑΚΙ ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ,ΕΧΩ ΕΓΩ ΕΝΑ ΣΤΗΝ ΝΙΚΑΙΑ.ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΡΧΕΤΕ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ,ΛΙΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ.ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΡΕΜΠΕΤΙΚΟΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ CD ΜΕ ΓΕΝΙΚΟ ΤΙΤΛΟ ΡΕΜΠΕΤΙΚΕΣ ΡΙΖΕΣ.ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΠΙΣΚΕΥΤΕΙΤΕ ΤΟ SITE WWW.REBETIKES-RIZES.GR. ΦΙΛΑΡΕΣ.

Βαγγέλη, το έχω ακούσει το cd. Μάλιστα έχω παίξει και ένα τραγούδι (το “Γεια σου μάνα Δραπετσώνα”) σε μια εκπομπή για τις λαϊκές συνοικίες.
Φαντάζομαι ότι το cd φτιάχτηκε για να …εξυπηρετήσεις το μεράκι σου. Γιατί αν ελπίζεις μια τέτοια δουλειά να βγει στη δημοσιότητα… Οχι γιατί είναι κακή ή καλή. Δεν μπαίνει θέμα κριτικής. Απλά αυτές τις δουλειές δεν τις “σηκώνει” η αγορά, η οποία ορίζεται απ’ τις εταιρίες (δίσκων και δισκοπωλείων) όπως αυτές γουστάρουν.
Εχεις λοιπόν τρία βασικά μειονεκτήματα:

  1. Υπάρχει μπουζούκι. Το μπουζούκι στη σύγχρονη δισκογραφία χρειάζεται μόνο για να κάνει “γέφυρες” ανάμεσα στις κραυγές της τραγουδιάρας και να συνοδεύει τα πλήκτρα. Μόλις καταφέρουν να το αποδώσουν αρκετά καλά με τα σύνθια, τότε θα καταργηθεί εντελώς.

  2. Τα τραγούδια… Τι είναι αυτά τα απτάλικα και τα καμηλιέρικα; Αγνωστες λέξεις… Τώρα ένα ζεϊμπέκικο ξέρουμε. Αυτό που χορεύεται με κάνοντας push-ups, τούμπες στον αέρα, στροφές με ταχύτητα μπαλαρίνας, κουνήματα του κώλου, τη στιγμή που η ομήγυρη σε ραίνει με κατεψυγμένα άνθη.

  3. Δεν σε είδα σε κανένα ριάλιτι. Ούτε καν σε παράθυρο της Στεφανίδου (έστω της Λαμπίρη). Μόνο με έναν Κορακάκη σε έχω δει (αν δεν κάνω λάθος). Πού πας λοιπόν;
    ΑΝ

ΦΙΛΕ ΑΡΗ ΓΕΙΑ ΣΟΥ. ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕ ΚΟΛΑΚΕΥΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟ CD ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΞΕΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΜΟΥ.ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΡΑΚΙ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΑΚΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΙ ΒΛΕΠΟΥΝΕ.ΟΠΩΣ Π.Χ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΥΜΕΤΕΧΟΥΝ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ FORYM.ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΠΟΣΩΣ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΕΛΩ.ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΒΑΣΗ ΣΤΟ VIDEO CLIP ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ CD ΣΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ Νο 4 ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ

Βαγγέλη το cd “έφτασε” στο σταθμό …σκέτο, χωρίς dvd. Θα κοιτάξω να το βρω από κανέναν άλλον.
Οσο για το μεράκι που λέγαμε… Ο Παπαδάμος έχει κάνει μια καλή δουλειά (όσο αφορά την παραγωγή και τη διανομή) χωρίς να μπλέξει με εταιρίες. Είναι μια λύση κι αυτή. Εσύ φαντάζομαι ότι “ξηλώθηκες”… Να 'σαι καλά να κάνεις το κέφι σου.
ΑΝ

ΥΓ. Προσπάθησε να γράφεις με “μικρά” γιατί τα “κεφαλαία”, εκτός από το ότι πιάνουν πολύ χώρο, κουράζουν στο διάβασμα.