Στάμκος Παναγιώτης

Γεια σας,
αξιόλογος κατασκευαστής είναι και ο Παναγιώτης Στάμκος στην Θεσσαλονίκη(Εύοσμο-Κορδελιό),ο οποίος έχει αρχίσει να προσελκύει με τα όργανά του όλο και περισσότερους επαγγελματίες μπουζουκσίδες της Θεσσαλονίκης.

Όσο για το τελευταίο δεν το νομίζω,
αλλά για όργανα φασών και σειράς είναι εντάξει…

Φίλε totis, άλλο όργανο φασόν άλλο όργανο της πλάκας-σειράς.Προσπάθησε να τα ξεδιαλύνεις μέσα στο μυαλό σου.Και αν μπορεις στείλε ποιος κατα την γνωμη σου κάνει καλά οργανα στη Θεσσαλονίκη γιατί ψάχνω να βρώ.
Και έρχομαι να προσθέσω-διορθώσω σ’ αυτό που έγραψε ο kostasthessaloniki για τον Σταμκο. φτηνα(στην τιμή) όργανα από τα οποία κάποια παρουσιάζουν ενδιαφέρον και κάποια όντως δεν αξίζουν.Οι παίκτες που έμαθα ότι πέρασαν από το συγκεκριμένο μαγαζί στο Κορδελιό κόλλησαν(από έκπληξη) περισσότερο με τους μπαγλαμάδες και τους τζουράδες. Και σίγουρα με τις τιμές

Γεια σας και πάλι,
φίλε Τσαουσάκη,ίσως δεν πρόλαβες να δεις τα καλά όργανα και εννοώ τα μπουζούκια,τα οποία δεν προλαβαίνει να βγάζει,μιας και τα δίνει αμέσως λόγω ζήτησης.Θα σου πρότεινα,αν έχεις χρόνο,να περάσεις πάλι μια βόλτα από εκεί…
Φίλε totis,κάθε οργανοποιός που αναλαμβάνει όργανα για την χονδρική,είναι πιο “χαλαρός” στην κατασκευή,αλλά και πάλι μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι ακόμα και της χονδρικής τα μπουζούκια του είναι πολύ προσεγμένα σε σχέση με άλλα που έχω δει να κυκλοφορούν ατην Θεσσαλονίκη και στην Αθήνα…Παρόλα αυτά,ο καθένας έχει την άποψή του και καλά κάνει…

Kostas Αν θέλεις γράψε τα στοιχεία του κατασκευαστή(τηλέφωνο διεύθυνση κτλ).

Χαίρετε και πάλι,
Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά,
η οδός είναι Φλώρου Σταύρου 61 από ό,τι θυμάμαι,τηλ 2310-705907

Καλημερα σε ολους τσακαλακια.Για μενα ο παναγιωτης ειναι ο καλυτερος αυτη τη στιγμη γιατι το παλικαρι εχει μερακι σ’αυτο που κανει,δε ξεχωριζει το ακριβο με το φτηνο οργανο αυτο ποπυ θελει ειναι να βγαλει ηχο.Επειδη το πανο τον ξερω παρα πολλα χρονια πολυ πριν πιαστει με τη δουλεια ξερω τι εβγαζε και τι βγαζει δεν ειναι τυχαιο οτι φανηκε τοσο γρηγορα στο χωρο.Απο τη στιγμη που περασαν απο το μαγαζι του μεγαλα ονοματα και κολησαν εστω και με τους τζουραδες η τους μπαγλαμαδες ειναι κατορθωμα.Εδω υπαρχουν κατασκευαστες που δεν τους ξερει κανεις και ας ειναι χρονια στη δουλεια.Το οτι εχει φτηνα οργανα δεν οφειλεται στη δουλεια που κανει ουτε στα υλικα του γιατι την ψαχνει.Ενα οργανο η φτηνο η ακριβο δεν ξεπερναει σε κοστος τα 400 ευρω απλα πληρωνουμε την τεχνη που πολυ δεν κατεχουν.Δεν κανω διαφημηση στον παναγιωτη επειδη ειναι φιλος απλα γιατι το αξιζει και ετυχε να παρω το πρωτο καλο οργανο που εβγαλε.
Σας ευχαριστω πολυ και ας προσπαθησουμε ολοι μας να βοηθησουμε ανθρωπους οι οποιοι προσπαθουν να κανουν κατι καλο

ΓΙΑ ΣΑΣ ΜΑΓΚΕΣ…Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΗΦΗ…ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΟΡΓΑΝΟ ΤΩΝ 1000 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΑΝΤΕΞΕ ΤΗΝ ΥΓΡΑΣΙΑ ΤΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ…ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟΣ ΜΑΣΤΟΡΑΣ.ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΟΡΓΑΝΟ ΤΟΥ ΤΑΤΑΣΣΟΠΟΥΛΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ.ΤΡΙΧΟΡΔΟ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ…ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΓΩ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΣΤΟ YOUTUBE ΣΤΟ trihordo1985…ΠΑΙΖΩ ΕΓΩ…ΤΟ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ ΑΥΤΟ ΟΣΟΙ ΤΟ ΕΙΔΑΝ ΕΧΥΣΑΝ…ΜΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑΝ ΠΟΛΟΙ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΑ ΣΠΑΕΙ…

Μπορείς να κάνεις μια επιβεβαίωση των στοιχείων διοτι οταν έβαλα το τηλ στο www.whitepages.gr μου έβγαλε τα κάτωθι:

ΤΣΑΛΙΚΟΥΣΗ ΚΥΡΙΑΚΗ Π

Βιοτεχνία Μουσικών Οργάνων
[LEFT]ΕΛΕΥΘΕΡΙΟ
Φ Φλώρου 44
[/LEFT]
2310705907
:241:

ειναι στο ονομα της γυναικας του.δειτε το οργανακι που μου φτιαξε…
στο ονομα μου.
κ στο youtube sto trihordo1985.

Κατ’ αρχας. η πρώτη απόφαση είναι για το που προορίζεται το όργανο. Εννοώ για παίξιμό στο σπίτι, για ηχογράφηση ή για ζωντανές εμφανίσεις. Εγώ στα LIVE μου παίζω με όργανο του Κυρ-Παναγιώτη. Είναι εξαιρετικός κατασκευαστής, και τα όργανα του είναι ότι πιο τέλειο για πατάρι ή πίστα. Τώρα αν πάλι θέλετε όργανο για ηχογράφηση, θα πρότεινα όργανα του Κωνσταντίνου ή του Καφετζόπουλου.

Καλησπέρα στο Forum . Χθες πήγα στο μαγαζί του Στάμκου στο κορδελιό Θεσσαλονίκης και πήρα ένα μπουζούκι .

Δεν πίστευα στα μάτια μου και στα αυτιά μου. Πήρα μπουζούκι με μόλις 400 ευρώ το οποίο έχει σωστό ηχόχρωμα, σκάσιμο πένας και ένταση και από μανίκι τέλειο,πολύ εργονομικό .

Το μονό που δεν έχει είναι κόραλι και πολλά στολίδια. Έχει μόνο πλαστική φιγούρα στο καπάκι και στα κηδεία. Το φινίρισμα του είναι το ίδιο με αυτό που είχα αγόρασα απο τον Δεκαβάλα 1000 ευρω. Ευτυχώς του δεκαβάλα το πούλησα διότι δεν ήταν καθόλου εργονομικό αφήστε που είχε το σημάδι του 24 τάστου στο 25. Δεν μπορεί να δίνεις 1000 ευρώ και να έχει λάθος σημάδια στην ταστιέρα.

Είμαστε πολύ τυχεροί εμείς οι θεσσαλονικής που έχουμε έναν τόσο καλό οργανοποιό στην πόλη μας και δεν χρειάζεται να δίνουμε μια περιουσία για μπουζούκι. Αξίζει να σημειωθεί ότι το μπουζούκι μου παίχτηκε σε γνωστό νυχτερινό κέντρο της Θεσσαλονίκης και ήταν αντάξιο με όργανα 2000 Ευρώ. Να είσαι καλά κύριε Στάμκο να φτιάχνεις ωραία μπουζούκια .

To Web site του για όπιον θέλει πληροφοριες είναι http://www.stamkos-bouzouki.com

φιλιπου φλωρου61 νεο κορδελιο και τα οργανα του σφυριζουν.απλωσ πρεπει να εισαι τυχεροσ
να προλαβεισ να τα δεισ.ειται φθηνα ειτε ακριβα. η ουσια ειναι οτι βγαζουν σχεδον ολα
καλο ηχο!!!

Καλως τον νικολακη.Τι κανεις ρε φιλε.Ενταξει εγω ειμαι απαραδεκτος με τα σημεια στιξης αλλα γιατρε μου εσυ δεν παιζεσαι.βαλε ρε και κανενα τελικο σιγμα:089:

Τελικά Παναγιώτη θα μας πεις πότε περίπου θα βγάλεις την καινούργια παρτίδα με τα οργανάκια σου?

Kαλησπερα φιλοι μου.Μετα απο ολο αυτο το μπερδεμα που εχει δημιουργηθει θα ηθελα να σας ενημερωσω για τα εξης.
Ολοι οι φιλοι απο αθηνα που θα ηθελαν να με γνωρισουν απο κοντα και να ακουσουν οργανα μου θα βρισκομαι στο μαγαζι μας στον πειραια(νικαια) απο την πεμπτη 12-03-09 και εως τις 19-03-09.Πιστευω οτι ετσι θα δοθει η ευκαιρια σε καποιους που τους εχουν δημιουργηθει διαφορα ερωτηματα να τα λυσουν.Το μαγαζι βριςκεται στην οδο ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΙΚΤΙΝΟΥ 16 ΤΗΛ.210-4936316.Στο μαγαζι θα βρισκομαι ολη μερα απο τις 09.30 εως 21.00.

Καλημέρα σε όλους σας.
Μόλις επέστρεψα από το μαγαζί στη Νίκαια που εμπορεύεται τα οργανάκια του Παναγιώτη.
Ήταν μια πολύ καλή ευκαιρία διότι είδα μετά από καιρό τον Παναγιώτη καθώς επίσης και ότι το μαγαζί στην κυριολεξία γέμισε μπουζούκια.
Προς ενημέρωση λοιπόν όλων, έχει μπουζούκια από φτηνά μέχρι πολύ ακριβά και για όλα τα γούστα και φυσικά με τον γνωστό γλυκό και γεμάτο ήχο του Στάμκου ("αρρώστησα πάλι :016:).
Επίσης αξίζει να αναφέρω για τους λάτρες του εξάχορδου ότι έχει φέρει εξάχορδα που απλά “πετάνε”.
Ευκαιρία λοιπόν για όσους έχουν χρόνο να πάνε μία βόλτα από εκεί και να γνωρίσουν και τον ίδιο τον Παναγιώτη.
Την Δευτέρα το πρωί θα βρίσκομαι πάλι εκεί. Όχι τίποτε άλλο… αλλά ο Γιώργος που έχει το μαγαζί φτιάχνει και καλό καφέ ο άτιμος :).
Να είστε όλοι καλά.

Φίλε jkarabas έμεινε κανένα των 400Ευρώ ή εξαφανίστηκαν?

Κι εγώ που νόμιζα ότι είχες ήδη αγοράσει μπουζούκι των 400 ευρώ από τον Παναγιώτη Στάμκο.:092:

Αν απλώς, ήθελες να καλύψεις την περιέργειά σου, ας έστελνες ένα ΠΜ.

Εάν πάλι, δεν είναι περιέργεια, τότε φοβάμαι ότι ξαναρχίζουμε τα ίδια περί διαφήμισης:108:

Γειά σου tripa,
Μέχρι την ώρα που ήμουνα λίγο πριν φύγω, υπήρχε ένα των 400? αλλά δεν το βλέπω να μένει για πολύ διότι υπήρξε ενδιαφέρον.