Στέκι στη Λάρισα;

έχει τίποτε στη Λάρισα παιδιά να ακούσουμε καμμιά πενιά και να φάμε και κάνα μεζέ? Έχω χάσει πολλά επεισόδεια οπότε αν κάποιος γνωρίζει ας ρίξει καμμιά πρόταση…:088:

κι εγω εχω χασει αντιστοιχα παρα πολλα επεισοδια. ωστοσο απο οσο ξερω καθε Τεταρτη στο καφενειο Κουρμπετι στο σταθμο, εχει ζωντανα μπουζουκακια. μεσα στις γιορτες μαλιστα στις 29 Δεκεμβρη ειχε φερει και το διδυμο Μυστακιδης-Σφιγγος απο Θεσσαλονικη. ημουν εκει και εγινε χαλασμος.

απο εκει και επειτα δεν ξερω αν παιζει κατι αλλο καλο και γνησιο.

Κάθε Παρασκευή στης Ρίζες Σμυρναϊκα με βιολι ,κανονακι ,κιθάρα.

:088: thanks guys…

εχουμε κανενα νέο από τη ρεμπετικη χειμερινη Λαρισα φετος? ξεκινησε κατι σε κανενα μαγαζι? η εστω παρεες που να μαζεύονται καπου ?

στο κουρμπετι στο σταθμο λογικα, περνα καμια πεμπτη βραδακι η ρωτα τους και στο facebook, “το κουρμπετι”

περυσι αν θυμαμαι σωστα επαιζαν Τεταρτες.

αυριο σαββατο κατα τις 3 το μεσημερι

εχουμε κατι καλο Λαρισα αυτές τις γιορτινες μερες από ρεμπετοακουσματα ?

ενα καλό στέκι που παιζουν καθε Πέμπτη βραδυ 5-6 ατομα, στο κολυμβητήριο απέναντι…η Γωνια λέγεται…ρεμπέτικα και …πολλύυυ καλό κεμπάπ :slight_smile: και λαικές τιμές…

Κάθε Σάββατο από 2 μεσημερι εως 7 το απόγευμα, στην πλατεία ΟΣΕ στο ουζερί Δρεζίνα παίζει ο γνωστός Μαριάννος με τον γιο του και μπουζούκι τον Δημήτρη Κατσιούρα.
Το στέκι Η Γωνίτσα εξακολουθεί τις Πέμπτες τα βράδια να έχει ρεμπετοκατάσταση όπου πολλοί συμμετέχουν και γίνεται φάση.
Συνήθως παρευρίσκομαι και στα δύο… :088: