Στάμκος Παναγιώτης

εγώ πάντος τσίμπισα ένα :088:,Νάναι καλά ο Γιώργος που με καβάντζωσε γιατί δεν πήγαινε άλλο με αυτό που είχα

Παιδιά, ενημερωτικά, ο Κωτσόβολος έχει φοβερές εκπτώσεις αυτές τις μέρες.
Δίνει κοψοχρονιά laptop, ψυγεία και κλιματιστικά.
Τρέξτε να προλάβετε!
:019: :019: :019:

Δε μου λέτε ρε μάγκες, μας έχετε περάσει για ιθαγενείς;
Σας είπε η μάνα σας ότι είσαστε πολύ έξυπνοι και εσείς το πιστέψατε;
Αυτό το forum είναι στον αέρα απ’ τα μέσα της δεκαετίας του ‘90. Νομίζετε ότι δεν έχουν περάσει από εδώ άλλοι σαν εσάς; Καταλάβετέ το επιτέλους ότι σας έχουμε κάνει τσακωτούς απ’ τη πρώτη μέρα που ξεκινήσατε όλη αυτή την ιστορία. Απλώς κάνουμε υπομονή να δούμε ως που θα το τραβήξετε. Και δεν θα κάνουμε πολύ υπομονή ακόμα.

                              Φίλε εμένα  δεν μου το έχει πει μόνο η μαμά μου αλλά και το Τεχνικό Επιμελητήριο της Ελλάδος (ΤΕΕ)  που με βράβευσε ως Αριστούχο , το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών (ΙΚΥ)   για τον ίδιο λόγο , η Shell Renewable και άλλοι.   

Πρέπει να είμαι πολύ έξυπνος που τους εξαπάτησα και αυτούς.:088:

Αν συνεχίσεις με το ίδιο ύφος, πολύ σύντομα θα σε βραβεύσει και το Ρεμπέτικο forum!:109::110:

Και λοιπόν; Απέκτησες άποψη επί παντός επιστητού επειδή βραβεύτηκες; Το υφάκι προέκυψε πριν ή μετά τη βράβευση; Όταν σε βράβευσαν έβγαλες και λόγο, περί σεμνότητας και ταπεινότητας;

Τα είπαμε, τα ξανα-είπαμε, δεν τα κατάλαβες, συνεχίζεις το βιολί σου. Πάρε 5 μερούλες τιμητική από το Φόρουμ για διαλογισμό. Αρκετά ασχοληθήκαμε.

:083::080::083::258::112::083:

Ουφ! Για καθετι υπάρχει το κατάλληλο τραγουδάκι:
http://www.youtube.com/watch?v=ZrWhfwnOthI :mad:

:088:…Τι έγινε ρε φίλε πότε το χτύπησες; καλορίζικο και καλές πενιές.

Ρε παιδιά, μη το συνεχίζετε, ζηλεύω.
Ανθρωπος είμαι και ‘γω που να πάρει!
Θέλω κι εγώ μπιζούκι για 40 - 50 άτομα έναντι 400 ευρώ σύν (+) μια γκόμενα έναντι 200 ευρώ = 600.
Βάλε και 100 ευρώ τα έξτρα ντράϊ τζιν, σύνολο 700.
Να τ’ αφήσω;

ούστ ρε!

:019: :019: :019:

Ορισμένες ερωτήσεις:

  1. Νομίζετε ότι είμαστε ηλίθιοι;
  2. Αλλη δουλειά δεν έχετε; Με τόσες υποτροφίες και τόσα δυσεύρετα πτυχία;
  3. Πότε έχετε σκοπό να αποχωρήσετε απ’ το forum γιατί κατήντησε αηδία η παρλαπίπα σας;
1 «Μου αρέσει»

Επειδή δε χρειάζεται άλλη διαφήμιση - δυσφήμιση ο οργανοποιός. Μηνύματα του στυλ τσίμπησα ένα των 400 ευρώ, κλπ υποβιβάζουν τη νοημοσύνη μας και δυστυχώς κατεβάζουν το επίπεδο της παρέας.

Οντως,τον τελευταίο καιρό έχει γινει πόλεμος σε αυτό το θέμα.Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τους συντονιστές του φόρουμ ,γιατί φυμώνουν ένα άνθρωπο που λέει έστω και πολύ επίμονα την γνώμη του?Δηλαδή αν αντί για ρεμπέτικο φόρουμ,ήταν φόρουμ με αυτοκίνητα,θα πείραζε αν έλεγα επίμονα οτι πήρα ένα αυτοκίνητο της τάδε εταιρίας με αυτή την τιμή(χωρίς να κακολογώ τα άλλα αυτοκίνητα και λέγοντας την αλήθεια)?Νομίζω πως και από την χειρότερη συζήτηση-διαμάχη,μπορεί να βγει κάτι καλό.Όλοι εδώ μέσα έχουμε μυαλό και μπορούμε να το βάλουμε να δουλέψει.

Το πρόβλημα με τη συζήτηση αυτή δεν είναι οι εμμονές των οποιωνδήποτε.

Φίλε Κώστα με όλη την καλή διάθεση, αλλά λυπάμαι ειλικρινά που είσαι και διαχειριστής στο forum.
Στο λέω αυτό διότι τυχαίνει να είμαι και εγώ Δχστής σε forum και ξέρω πάρα πολύ καλά πως πρέπει να φέρομαι.
Σαν διαχειριστής λοιπόν (και πάντα από εδώ και πέρα θα μιλάω για τον εαυτό μου), πρέπει στα λόγια και στις κουβέντες που θα κάνεις να είσαι ποιό μετρημένος σε παρακαλώ πολύ. Δεν ξέρω γιατί συγχύστηκες τόσο πολύ.
Πριν πεις κάτι για ανθρώπους που έχουν εγγραφτεί στο forum σου, να το σκέφτεσαι πάρα πολύ καλά. Δεν καταλάβα δηλαδή επειδή ένας οργανοποιός πλησίασε τα 10 πρώτα post στα στατιστικά εσένα πρέπει να σε πειράζει;
Μάλλον κάτι άλλο συμβαίνει με εσένα, που μόνο εσύ το ξέρεις.
Έπρεπε πρώτα να δεις όλα τα post τα δικά μου και να κάνεις στο τέλος τις εκτιμήσεις σου.
Το εάν είμαι έξυπνος ή όχι το ξέρω μόνο εγώ οι φίλοι μου γνωστοί και συγγενείς μου, εσύ δεν είσαι κανένας από αυτούς.

Πρέπει να γνωρίζεις λοιπόν ότι στο forum εγγράφτηκα από τις 4/1/09 και μάλιστα το πρώτο Post που άνοιξα ήταν το για αγορά ενισχυτή:

Επίσης στο επόμενο post που συμμετείχα ήταν αυτό στον Θεοδώρου και μάλιστα παρακάλεσα τον διαχειριστή να ανοίξει μια κατηγορία για τον ίδιο στους οργανοποιούς.
Σημειωτέον ότι το μπουζούκι μου είναι κατασκευής Θεοδώρου και ΟΧΙ Στάμκου.
Τον Παναγιώτη τον γνώρισα τυχαία στη Θεσσαλονίκη διότι ήθελα να φτιάξω τον καβαλάρη και έψαχνα για οργανοποιό εκεί κοντά που ήμουνα και έτυχε να μένω στο Κορδελιό. Τον ανακάλυψα από το forum σας και ήρθα σε επαφή μαζί του.
Μάλιστα είχα σκοπό να πάω στην Αθήνα να το φτιάξω και ήρθα σε επαφή με φίλους από εδώ στο forum και μάλιστα μίλησα μαζί τους διότι πραγματικά μου προτείνανε κάποιους οργανοποιούς εδώ στην Αθήνα και τους ευχαρίστησα για το ενδιαφέρον.
Μάλιστα το μπουζούκι είναι ΜΠΟΥΖΟΥΚΑΡΑ όπως και όλα τα μπουζούκια που βγάζει ο Στάμκος και όλοι οι άλλοι οργανοποιοί.
ΔΕΝ καταλαβαίνω λοιπόν γιατί σας πειράζει αυτό, δεν το καταλάβα;
Πάτε λοιπόν όλοι μαζί στο μαγαζί στη Νίκαια να ακούσετε ρε παιδιά τα όργανα.

Συμπέρασμα λοιπόν, ο Στάμκος σε πληροφορώ δεν έχει ανάγκη από το forum για να κερδίσει χρήματα, ήδη ο κόσμος τον γνωρίζει σιγά-σιγά.
Το ότι ένας οργανοπαίχτης μπουζουκτσής, επαγγελματίας και καταπληκτικό παιδί σαν τον Γιώργο τον Τοκατλίδη που εμπορεύεται τα όργανα του Στάμκου, αυτό λέει πάρα πολλά.
Σε παρακαλώ λοιπόν Κώστα εάν τα έχεις με κάποιους άλλους ή δεν ξέρω εγώ τι ακριβός συμβαίνει να προσέχεις πως μιλάς.
Το ότι εδώ μέσα όλοι έχουμε δώσει ένα nickname δεν σημαίνει ότι πρέπει να προσβάλει ο ένας τον άλλον, λίγος σεβασμός δεν βλάπτει.

Ρε παιδιά, ΕΛΕΟΣ !!!
Το πρόβλημα δεν είναι ο ΣΤΑΜΚΟΣ είναι
α) ότι γεμίζει το Φόρουμ με μηνύματα τύπου τσατ που λέτε συνέχεια τί τέλεια που είναι τα μπουζούκια σας.
β) ότι σας λέμε ότι οκ, το καταλάβαμε, κι επιμένετε στα ίδια και μας την λέτε κι από πάνω
γ) κάποια μέλη που συμμετέχουν σε αυτή την κουβέντα είναι άκρως προκλητικά και δεν είμαστε υποχρεωμένοι να διαβάζουμε τα υποτιμητικά σχόλιά τους.
Κανένα μέλος δεν έχει πρόβλημα με τους διαχειριστές, εκτός εάν κάνει ό,τι του κατέβει.

Μάγκες, ή στραβός είναι ο γιαλός, ή στραβά αρμενίζουμε.

Για έλα λοιπόν φίλε μου Μπάμπη να μου πεις ποιος με προκάλασε και έγραψα αυτά που έγραψα για πρώτη φορά στο forum και μάλιστα δεν ήθελα σε καμία περίπτωση να αναμιχτώ σε τέτοιου είδους αντιπαραθέσεις. Ποιος προκαλεί ποιόν εδώ λοιπόν;

Το ύφος του καθενός φαίνεται πάρα πολύ καλά από αυτά που γράφει και λέει εδώ μέσα και ευτυχώς ή δυστυχώς όλα είναι γραμμένα.

Επίσης Μπάμπη συνηθίζεται σε forum δυστυχώς να συμβαίνουν τέτοιες αντιπαραθέσεις.
Γιαυτό εξάλλου υπάρχουν και οι συντονιστές για να κρίνουν πότε κάποιος βρίσκεται μέσα στα όρια, αλλά δυστυχώς όταν αυτά ξεπερνιούνται από Διαχειριστή του forum τότε είναι λυπηρό.
Από μέλη το καταλαβαίνω (και εγώ μέσα σε αυτούς), αλλά από Δχστές δεν το δέχομαι.

Συγνώμη αλλά είχα την κάθε καλή διάθεση να συμμετέχω σε ένα αξιόπιστο forum σαν το rempetiko (και το πιστεύω αυτό απο την πρώτη στιγμή) και μάλιστα συνάντησα έναν οργανοποιό στη Θεσσαλονίκη πάρα πολύ καλό… και πάλι συγνώμη που άνοιξα post για τον Στάμκο και είδα το πόσο καλός είναι σε αυτό που κάνει και έκρινα ότι έπρεπε να το αναφέρω και πάλι συγνώμη που το post ξεπέρασε κάθε αναμένομενο και φυσικά συγνώμη που αναφέρω πράγματα εκτός θέματος.
Μήπως πρέπει να διαγράψουμε και τελείως την κατηγορία με τον Στάμκο διότι βλέπω πειράζει σε πολλούς αυτό.

Ευχαριστημένοι όλοι λοιπόν; Τι άλλο ποιά να πώ.

Φίλε Jkarabas, το φόρουμ δεν έχει κανένα πρόβλημα με τον ΣΤΑΜΚΟ. Αυτά που λες και γράφεις και τα υπονοούμενα που εκτοξεύεις (να σβήσουμε το thread για να είμαστε ευχαριστημένοι) προέρχονται μάλλον από το θυμό σου παρά από τη λογική. Και η λογική λέει ότι δεν είμαστε με κανένα οργανοποιό. Κάνουμε κριτική και προσπαθούμε να βρούμε τη λύση μέσα από αυτά που μας ταλαιπωρούν. Ο διαχειριστής ΚώσταςΤΜ έχει δίκιο για τη συγκεκριμένη συμπεριφορά πολλών που συμμετείχαν στο συγκεκριμένο thread. Μου θυμίζουν τα παπαγαλάκια που τα έχουν βάλει να φωνάζουν για να προσελκύσουν τους αδαείς. Επειδή λοιπόν είναι σίγουρο ότι ο καθόλα άξιος οργανοποιός δεν έχει ανάγκη από τέτοια παπαγαλάκια, παρακαλώ να σταματήσει, όχι η συζήτηση για τον οργανοποιό, αλλά η διαδικασία του φωνάζω πόσο καλό όργανο έχω και πόσο φτηνά μπουζούκια έχει χιλιάδες φορές μήπως και κάποιοι δεν το κατάλαβαν. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ. Επειδή λοιπόν όλα αυτά τα χρόνια εμείς δε διαφημίσαμε κανένα οργανοποιό και ούτε πρόκειται βέβαια, αυτό που έγινε σε αυτό το νήμα υπερβαίνει τις διαθέσεις μας να το θεωρήσουμε σαν μία απλή ενθουσιώδης έκφραση ευχαριστημένων πελατών. Φυσικά μπορεί να κάνω και λάθος. Αλλά και τα λάθη ανθρώπινα είναι. Έλα λοιπόν στη θέση μας και κατάλαβε και τη δική μας άποψη. Θα σε παρακαλέσω λοιπόν να συνεισφέρεις προς το σκοπό που είπα παραπάνω, γράφοντας τα καλά σου λόγια αλλά χωρίς να το παρακάνεις σε αυτό.

Φιλικά πάντοτε…

Φίλε admin πάντα με καλή διάθεση και με όλη τη σοβαρότητα που με διαπρέπει στα περισσότερα θα συμφωνήσω, όμως δεν πρέπει όλα και όλους να τα βάζουμε σε ένα τσουβάλι.
Πρέπει επιτέλους να καταλάβουμε εάν ο jkarabas είναι παπαγαλάκι ή όχι.
Πράγματι άθελά μου μπορεί να έγινε διαφήμιση, ο σκοπός μου πάντως δε ήταν αυτός, απλά άνοιξα το post μόνο και μόνο για να αναφέρω κάτι ωραίο που είδα και άκουσα. Αυτό μόνο.
Σας καταλαβαίνω απόλυτα ότι στο παρελθόν μπορεί να έχουν συμβεί κάποια πράγματα που δεν τα γνωρίζω.
Τώρα για αυτά που λες που εκτόξευσα μάλλον είναι δικαιολογημένα από τη στιγμή που ο Κώστας (δεν τον γνωρίζω τον άνθρωπο) ανέφερε αυτά που ανέφερε και με προκάλεσε διότι απάντησε σε εμένα. Ξέρω πολύ καλά τι άνθρωπος είμαι.
Θυμό έβγαλα εγώ μετά από τον θυμό που έβγαλε ο Κώστας…ανθρώπινο δεν είναι;
Απλά με στενοχωρεί το γεγονός…διότι επαναλαμβάνω, δεν είμαι από αυτούς που εννοείτε και έχετε στο μυαλό σας.
Είναι άδικο η μπάλα να παίρνει κι άλλους. Δουλειά λοιπόν όλων μας είναι να είμαστε όλοι προσεχτικοί σε αυτά που γράφουμε και λέμε (πρώτα από όλους βάζω τον ευατό μου).
Έλα λοιπόν σε παρακαλώ και στη δική μου θέση.
Εάν κάποιος παρεκτράπηκε ΝΑΙ συμφωνώ.
Εσύ ειδικά είμαι σίγουρος μέσα από όλα που έχω γράψει έως τώρα ότι δεν είναι έτσι.
Προσπάθησα να παραμείνω αμέτοχος σε όλο αυτό χωρίς να δημιουργήσω το παραμικρό.
Τελικά με πήρε και εμένα η μπάλα.

Θεωρείς ότι τα λόγια μέχρι τώρα δεν ήταν καλά; γιατί εγώ άλλα θεωρώ, γιαυτά που έχω γράψει έως τώρα.
Έγινε με σοβαρότητα μια κουβέντα για την κατασκευή των οργάνων γενικά και όταν αργότερα εξελίχθηκε έτσι όπως γνωρίζουμε…κλείδωσες το post και πολύ καλά έκανες.
Συμφωνώ απόλυτα ότι κατάντησε ενοχλητικό, αυτός λοιπόν Ο ΕΠΙΜΟΝΟΣ ή οι ΕΠΙΜΟΝΟΙ που το προκαλέσανε να υποστούν και τα ανάλογα.
Όλοι ξέρουμε ότι τα λάθη είναι για τους ανθρώπους, όμως η μεγαλύτερη μαγκιά είναι να αναγνωρίζεις τα λάθη σου …εκεί γίνεσαι καλύτερος άνθρωπος.

Να είσαι σίγουρος λοιπόν ότι από τη μεριά μου θα κάνω ότι είναι καλύτερο και σωστό για το rempetiko. Θα συνεχίσω να συνεισφέρω όπως πιστεύω το έκανα μέχρι τώρα.

Καλό βράδυ σε όλους και πάντα φιλικά…

Άλλωστε αυτό δεν είναι το μέρος οπου μιλάμε για τον στάμκο.Σκοπος μου δεν ήταν η διαφημιση κανενος

Παρακολουθώ την εξέλιξη της “κουβέντας” τύπου chat, μέρες τώρα και απορώ. Διαβάστε νηφάλια από την αρχή τα μηνύματα που πέφτουν το ένα μετά το άλλο, τα οποία χωρίς να λένε τίποτα το ιδιαίτερο, παραπέμπουν σε κάτι σαν τηλεπωλήσεις .
Παρακαλώ οι άμεσα εμπλεκόμενοι, να δώσουν εξηγήσεις (ότι παρά τα φαινόμενα δεν παίζουν οργανωμένο παιχνίδι διαφήμισης του Στάμκου) και να τελειώνουμε.
Αρκετά τον λιβανίσαμε τον άνθρωπο. Μέχρι και ζημιά του έγινε. Εγώ αν ήμουν ο κατασκευαστής, θα έμπαινα στο φόρουμ μόνο και μόνο για να φωνάξω: Δεν έχω καμία σχέση με όλους αυτούς που με διαφημίζουν.

καλησπερα σε ολους.
για το συγκεκριμενο θεμα δεν εχω μιλησει καθολου και κανω τον βλακα.
εσας ολους τι σας ενδιαφερει να εχετε ενα καλο μπουζουκι και φθηνο.
η να σας πουλανε φουμαρα. και τι σας πειραζει αν ειναι φθηνο του σταμκου η αλουνου.
το θεμα ειναι να εχεις αυτοκινητο με ροδες η χωρις ροδες τι θελετε .
η τι σας πειραζει. μηπως σας ερχετε δυσκολα σε καποιους οτι καποιος κανει καλα και φθηνα μπουζουκια. εμενα μ ενδιαφερει να ναι καλα κι ας ειναι και φρονιμοπουλου και του χαλιου.
σταματηστε καποιοι γιατι δειχνετε οτι πατε για σκασιμο. :mad:
και οσο για τους συντονιστες ρε παιδια εχει και ξυδι.
αν η δικη σας κλικα δεν ακουγετε στο οτι φτιαχνει καλα οργανα και φθηνα να μαθουν να φτιαχνουν. η ουσια ειναι οτι αν μαθω οτι καποιος κανει καλα και φθηνα οργανα καλο ειναι να το αναφερει στο φορουμ για να μπορουν καποιοι να εχουν μια γνωμη. :127: