Ρεμπετονήσι

Τί γίνεται, αδέρφια? Μπήκε ο Ιούνης και δεν ακούγεται τίποτε για μουσικά σχήματα και καλοκαιρινά στέκια ανά την Ελλάδα!
Μη ξεχνάτε ότι θα πρέπει οι φίλοι επαγγελματίες και ερασιτέχνες μουσικοί αλλά και όσοι εκ του φόρουμ γνωρίζουν “τα στέκια τα καλά”…να ενημερώσουν πάραυτα τους υπόλοιπους!
Γιατί είπαμε ότι ο καλός ο μερακλής είναι πρώτα απ΄όλα ο “ενημερωμένος μερακλής”…Και πού ξέρετε, μπορεί κάποιοι να διαλέξουν τον τόπο των διακοπών τους ανάλογα με το …“τί παίζεται εκεί”…!!

Καλά λες Tountas Priest!Στο “εξωτικό νησι” της Πτολεμαίδας(πλάκα κάνω φυσικά),κάθε βράδυ εκτός Δευτέρας(όπου το μαγαζί είναι κλειστό) παίζουν :κιθάρα ο Σίμος και μπουζούκι ο Γίαννης στα 5Φ!Εγώ όταν πάω παίζω κουτάλια.Και γενικά όποιος φέρει το οργανάκι του παίζει μαζί τους και πιο γενικά περνάμε καλά(και φτηνά)!Για περισσότερες πληροφορίες στείλτε μου προσωπικό μήνυμα!

ΧΑΤΖΗ ΜΠΑΧΤΣΕ και αφοι Ξανθοπουλοι , στον προαυλιο χωρο του μαγαζιου καθε παρασκευη - σαββατο
(ταβερνα με καλο φαγητο και πενιες) τηλεφωνο 2310 541-786

Οινομαγειριον “Ο ΚΟΚΚΟΡΑΣ” , Γ.Γεννηματα 15 Αμπελοκηποι παρασκευη - σαββατο με μουσικη ρεμπετικη
τηλεφωνο 2310 748-975 (παλια μονοκατοικια με αυλη) …

ΜΟΥΣΙΚΟΣ ΝΑΟΣ και Μπαμπης ο Σαλονικιος καπου στην Πολιχνη σε μονοκατοικια με αυλη (αλλαξε δ/νση)
καλο φαγητο δια χειρος Δημητρας (συζυγου του) και πληροφοριες λειτουργιας στο τηλεφωνο 2310 631-810

Και στην Ανω Πολη της Σαλονικης μπορει να βρειτε ταβερνακια με μουσικουλα ολο το καλοκαιρι …
Η να πατε με την παρεα σας και εφοδιασμενοι με δικα σας οργανακια !!!:slight_smile:

Μετά τις 20/6 θα πάω Σύρο. Ξέρουμε κανένα καλό στέκι?
Ευχαριστώ!!!

λαουταρι,στα αριστερα της παραλιας.συχνα πυκνα ρεμπετικα και παραδοσιακα,υπεροχο και φτηνο φαι και ζεστη ατμοσφαιρα!!

Καλησπερα,εχω ενα φιλαρακι στη Λημνο και δεν βρισκει μαγαζι με ρεμπετικα…μηπως ξερει καποιος κανενα καλο στεκι?

Sygnomi gia ta Greeklish (grafo apo Ameriki)! 8a eimai Syro apo 2-5 Augoustou. An kserei kaneis magazia gia kalo rempetiko steilte mou ena minima edo i sto : alanakr@gmail.com