Ρεμπετομάζωξη στις 10 Φλεβάρη (2008)

Παιδιά καλά να περάσετε αύριο. Καλή διασκέδαση.!!
Βγάλτε φωτογραφίες και για μας που δεν μπορούμε να 'ρθούμε λόγο αποστάσεως…

Και για να μην το ξεχάσουμε: :092:
ανήμερα της ρεμπετο-μάζωξης έχει τα γενέθλιά του ο admin. Κεράκια θα σβήσει πάνω σε προβατίνα. Η μάζωξη εξελίσσεται σε πάρτυ γενεθλίων, απ’ ότι φαίνεται! :slight_smile:

Χρόνια πολλά Γιώργο, με υγεία και ευτυχία και όλα σου τα όνειρα να πραγματοποιηθούν!
:063::043:

Γιώργη, υγεία κι ευτυχία σε σένα και τη φαμέλια!

Και… καλά κρασιά!

Ξέρουμε όλοι σε τί δρόμο πατάει το “χάπι μπέρθνταίει”; :019:

Αδμίνωρα, πολύχρονος και ευτυχισμένος! και να γιορτάζεις πάντα με πολλούς καλούς φίλους πλάι σου…

Τεό…λες να φάμε και γλυκό αύριο (μετά την ξεροψημένη “Βασούλα”);!
Βρε λες;

Καραπάνο…
Αν πιάσεις ένα γνωστό τού Ζαμπέτα (ξέρεις εσύ) για μαρτύρησέ μας τα ακόρντα !
-(σα να υποπτέυομαι το δρόμο…)-

Πολύ ισχνά μου φαίνονται τα πρόβατα Ιωάννα.
Από τη φωτογραφία φαίνεται ότι δεν έχει τίποτα για να φάνε.
Ερημοποιημένο τοπίο.
Το βράδυ αναμένουμε φωτογραφίες… από τη μάζωξη.

ναι παιδια φωτογραφιες και κανενα βιντεο δε θα λεγαμε οχι.
Και θα παρακαλουσα πολυ αν ειναι εκει ο εγγονος του Στρατου Παγιουμτζη και τα πει βγαλτε τον καμια φωτο και κανενα βιντεο να δουμε!!!

Καλές πενιές! απο τους καταδικασμενους στην υγρασία της Λάρισας… καλή διασκέδαση!

Μη με πληγώνεις ρε Ιωάννα! :106:γαmώ την εξεταστική μου gαμώ…:mad:
ελπίζω να περάσατε καλά!:088:

Ηταν πολυ ωραια, ευχαρηστηθηκαμε ολη την ημερα μας, ολα ηταν θαυμασια. Και σιγουρα περιμενω απ οποιον εχει βιντεο φωτο και λοιπα γιατι σιγουρα θα ειναι κι η βλακοφατσα μου μεσα. Χε χε!!

Το χάσαμε το ‘γλέντι’…:016:
Α ρε άτιμο πανεπιστήμιο:mad:

Και του χρόνου μάγκες, να είστε όλοι καλά.

Να που βρεθήκαμε πάλι να περιμένουμε τους βιντεοκομιστές…:019:
Άντε ανεβάστε τίποτις να αρχίσει καλά η βδομάδα.

Όλοι αγωνιούν για τις Φωτογραφίες και τα βίντεο και ο Theo έχει χτυποκάρδια στα θράνια:039: :slight_smile:

*Πάντως, σα βαριά να τους έκατσε η “Βασούλα”:102:

Μια πληροφορία που έχω λέει ότι ο Μάκης στη σημερινή του εκπομπή θα δείξει αποσπάσματα από τα έκτροπά σας…

Θα σας συνδέσει -λέει- και με τον Κλαδά.

Γι΄ αυτό βιαστείτε να βάλετε εδώ τις φωτο μπας και γλιτώσετε από την οργή του δηΜοσιογράφου.

Πιο καλά απ΄όσο περίμενα. Μπράβο στους διοργανωτές και του χρόνου.

Ένα βιντεάκι από την μάζωξη…

                                             ....συνεχιζεται!!!!!

Στη φετινή μας μάζωξη η προσέλευση ήταν αθρόα, ο οίνος έρευσε άφθονος, οι προβατίνες ήταν πεντανόστιμες και τα όργανα -όπως πάντα- “πήραν φωτιά”! Όσοι δεν μπόρεσαν να έρθουν πραγματικά έχασαν, αλλά εδώ είμαστε όλοι για να οργανώσουμε σύντομα άλλη μια τέτοια μάζωξη.

Οι φωτογραφίες και τα βίντεο που κατέγραψαν τα τεκταινόμενα είναι σίγουρα πολυάριθμα και, για να έχουμε όλοι μια συνολική εικόνα της εκδήλωσης, ανεβάζουμε το υλικό μας σε αυτό το δικτυακό φωτογραφικό άλμπουμ λόγω αξεπέραστου, προς το παρόν, τεχνικού προβλήματος του άλμπουμ του Φόρουμ.

Όσοι έχετε φωτογραφικό υλικό από τη μάζωξη, στείλ’ τε το στο klikapress@gmail.com για να το συγκεντρώσουμε στο άλμπουμ. Τα βίντεο ανεβάστε τα στο youtube και στείλ’ τε μας τα links για να τα συγκεντρώσουμε όλα σε μια ενότητα.
Οι υπόλοιποι …απολαύστε!

Παιδία μπράβο… χίλια μπράβο!!! :088:Είχαμε καλή παρέα… είχαμε καλό κρασί… είχαμε καλό τσίπουρο… είχαμε μπουζούκια … είχαμε κιθάρες … είχαμε μπαγλαμάδες… είχαμε και Θανασάκη σπάσαμε και νταλκαδάκι (που λέει και το τραγούδι)!!!
Όμως δεν χρειάζεται να το κάνουμε μία φορά το χρόνο… μπορούμε νομίζω να βελτιώσουμε την έκδοση…
Μπορούμε να το κάνουμε μία φορά το μήνα και βλέπουμε!!! Τι λέτε? :slight_smile:

Πάντα τέτοια
Πάντα καλή παρέα και καλές πενιές
Συγχαρητήρια στους διοργανωτές!!!

Λοιπόν παίδες η μάζωξη με λίγα λόγια ήταν σύρμα.

Ήταν η πρώτη μου φορά που παραβρέθηκα στην παρέα και αν και δεν γνώρισα πολλούς, έκοψα φάτσες και ήταν λες και σας ξέρω χρόνια ρε μάγκες.

Έφερα και την οικογένεια να μπολιαστεί και το νέο αίμα με την όμορφη παράδοσή μας, στις πενιές, στα καπελειά και την χοληστερίνη.:slight_smile:

Έτσι μου είπαν να σας τα μεταφέρω από εδώ μέσα τα παρακάτω:

Μπράβο στην διοργάνωση.
Μπράβο στους οργανοπαίχτες μας.
Μπράβο στον Λιάμη.
Μπράβο σε όλους που ήταν εκεί αλλά και σε αυτούς που έστω και νοερά ήταν εκεί.
Μπράβο και στα νέα παιδιά που γουστάρουν το ρεμπέτικο και παίζουν όμορφα τα έγχορδά τους «υπάρχει ελπίδα».
Μπράβο στο κρασάκι που μας έκανε όλους να κελαηδήσουμε τα τραγούδια που αγαπάμε τόσο.
Μπράβο και στις νόστιμες προβατίνες. μπεεεεεε:127:

Πάντα τέτοια αδέρφια μου, (πάντα να ανταμώνουμε και να ξεφαντώνουμε):088:

Και ΑΝ γινόταν και ποιο συχνά ακόμα καλύτερα,
γιατί να πάρει ο διάβολος :092:μας έχουν στην γωνία
η παλιοζωή ο ψεύτης ντουνιάς και η παλιοκοινωνία. :246:

Περιμένω την επόμενη μάζωξη με χαρά και ανυπομονησία.

Επίσης:
Χάρηκα για την γνωριμία με τον συμπαθέστατο «και ας έκοψε την μουστακιά» admin να είσαι πάντα καλά και 1000χρονος φίλε Γιώργο. :109:

φιλικά
ΜητσοΠόρτας

Ευχαριστούμε, ευχαριστούμε:)