Ρεμπετοκαφενές (Αιγάλεω)

ΦΕΤΟΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Ο ΡΕΜΠΕΤΟΚΑΦΕΝΕΣ ΣΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ,
ΜΑΡΚΟΥ ΜΠΟΤΣΑΡΗ 90 (ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΣ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΟΔΟΥ ,
ΕΝΑ ΣΤΕΝΟ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΚΗΦΙΣΟ

ΚΑΘΕ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΕΣ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ,ΜΕΤΑ ΤΙΣ 2 ,
ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΤΑΨΙ ΑΠ΄ΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΣΚΕΤΑ
ΤΡΙΧΟΡΔΟ-ΚΙΘΑΡΑ ΤΑΣΟΣ-ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΛΙΑ ΡΕΜΠΕΤΙΚΑ-ΣΜΥΡΝΕΙΚΑ.

ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΣΚΑΝΕ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΕ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΟΥΣ Κ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ.

ΑΠΟΦΕΥΓΟΝΤΑΙ: ΤΟ ΠΑΠΟΡΙ,Η ΠΑΞΙΜΑΔΟΚΛΕΦΤΡΑ,ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙΑ,ΤΟ ΡΕΜΑ ΚΑΙ ΕΤΕΡΑ ΟΜΟΡΦΑ ΑΣΜΑΤΑ …ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΑ ΞΕΒΑΡΕΘΟΥΜΕ!

ΣΑΒΒΑΤΟ 8 ΝΟΕΜΒΡΗ 2008-
ΕΓΙΝΕ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΓΙΑΝΝΗ ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ 6 ΔΕΚΕΜΒΡΗ 2008-
ΕΓΙΝΕ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΑΠΟΣΤΟΛΟ ΧΑΤΖΗΧΡΗΣΤΟ
(ΕΠΙΤΙΜΟΣ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΑΡΧΟΣ!!!)

>ΣΑΒΒΑΤΟ 7 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2009-
ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΠΡΟΠΟΛΕΜΙΚΟ ΤΣΙΤΣΑΝΗ

>ΣΑΒΒΑΤΟ 4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2009-
ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΧΙΩΤΗ…ΠΡΙΝ ΤΑ “ΜΑΜΠΟ”

ΓΙΑ ΦΕΡΤΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ…ΜΕ ΤΟ ΤΡΙΧΟΡΔΟ ΣΤΟ ΜΠΑΓΚΑΖ…

Α…ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΤΕ ΤΑΜΠΕΛΑ ΑΠ’ΕΞΩ,ΟΝΟΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΜΠΕΤΟΚΑΦΕΝΕ!

Το Σαββατο 13 και 20 και 27 Δεκεμβρη τι αφιερωμα θα γινει?

Πάρτε και μερικές φωτο για να έχετε μια ιδέα…

image image image image

Καλα εσυ πως εισαι μεσα σ ολα που τα προλαβαινεις? Εχω παθει πλακα!!!

Ναι ρε zabe!!Το εχω ξαναγραψει και για τον Αρη αλλα και η Τινα ειναι παντα παντου παρουσα…και εγω εκανα 2 μηνες για να καταφερω να παω με τα φιλαρακια τη Δευτερα στο Βλαχο( που ηταν τελεια και ειχα την τυχη να σκασει και ο Αστεριαδης και να παιξει και αυτος λιγακι)

Φήμες φήμες…να χθες πχ δεν ήμουν στο Χαμάμ…:016:

Δυστυχως εχασες, εχω να προτεινω ομως για Κυριακη βλεπε εκδηλωσεις

Αμ δε βλέπω τίποτα…

Είδα είδα…!!!

Πάντως,σας ζηλεύω βρε παιδιά…!Ακουτε και γαμω τους καλλιτέχνες live,ενώ εμεις στην επαρχία…50χλμ για να ακούσουμε τα δευτερότριτα…

Μην νομιζεις φιλε μου πως κι εμεις γυρναμε παντου ουτε το οικονομικο βοηθαει ουτε κι οι δουλειες μας αφηνουν εγω σε πληροφορω μονο στο χαμαμ εχω παει φετος ολη τη χρονια τις δυο αυτες φορες. Χθες γυρισα σπιτι 4 και, και ξυπνησα 7 για να παω οικοδομη. Οποτε βραστα ο,τι αρπαξει ο ****ς μας ειμαστε κι εμεις μην νομιζεις.

Ολοι μας ένα κράχ ζούμε!Αλλά οποτε εχετε όρεξη,όλο και κατι θα βρείτε…

Για τις αποστάσεις …μην το πεις πουθενά.
Π.χ. Σπίτι - Πίκος- Σπίτι = 50+ χιλιόμετρα.
Και σε όλα αυτά πρόσθεσε έναν εφιάλτη για το παρκάρισμα (χτες βράδυ ο γερανός της αστυνομίας σήκωσε ι.χ. έξω απ’ το Χαμάμ στη 1 μετά τα μεσάνυχτα! Πρόσθεσε ακόμη πιθανά αλκοτέστ. Και βέβαια όλα σε ρυθμούς και ταχύτητες οδικής Αθήνας, τουλάχιστον στο …πήγαινε, που σημαίνει 20-25 χιλιόμετρα μέση ωριαία.

Στο θέμα ακουσμάτων ειστε πολύ μπροστα!50+50=100 και δεν είναι η αποσταση απο μόνη της.Εχει να κάνει και με το τι θα ακούσεις!(value for money…)

ΕΚΤΑΚΤΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ

<<ΡΕΜΠΕΤΟΚΑΦΕΝΕΣ ΣΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ,ΜΑΡΚΟΥ ΜΠΟΤΣΑΡΗ 90 ,210 5981020 (ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΣ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΟΔΟΥ ,ΕΝΑ ΣΤΕΝΟ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΚΗΦΙΣΟ>>

<<ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 7/2/2009 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΠΡΟΠΟΛΕΜΙΚΟ ΤΣΙΤΣΑΝΗ !!!>>

ΤΑΣΟΣ-ΤΡΙΧΟΡΔΟ/ΤΡΑΓΟΥΔΙ,ΧΡΗΣΤΟΣ-ΤΡΙΧΟΡΔΟ/ΤΡΑΓΟΥΔΙ,
ΣΩΤΗΡΗΣ-ΜΠΑΓΛΑΜΑ/ΤΡΑΓΟΥΔΙ,ΓΙΩΡΓΟΣ-ΚΙΘΑΡΑ/ΤΡΑΓΟΥΔΙ

<<Υ.Γ:ΣΑΒΒΑΤΑ/ΚΥΡΙΑΚΕΣ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ,ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΡΒΟΥΝΟ ΣΤΗ ΘΡΑΚΑ ΚΑΙ 2.30 ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΚΕΤΑ ,ΤΡΙΧΟΡΔΟ/ΚΙΘΑΡΑ ΤΑΣΟΣ-ΓΙΩΡΓΟΣ , ΡΕΜΠΕΤΙΚΑ ΣΜΥΡΝΕΙΚΑ.>>

Τασος-Γιωργος καταπληκτικοι με πολυ καλο ρεπερτοριο.
Το χταποδι στη σχαρα καταπληκτικο επισης και το τσιπουρο.
Αρχιζει στις 2.30 και τελειωνει οταν πεσεις ξερος απο το πιοτο.:247:

Αυτό το Σάββατο 4/3/2009 στο ΡΕΜΠΕΤΟΚΑΦΕΝΕ ,ώρα 15.30 μεσημέρι,αφιέρωμα :

<<O ΧΙΩΤΗΣ ΠΡΙΝ ΤΑ “ΜΑΜΠΟ”>>

ΠΑΙΖΟΥΝ:
Γιάννης Χαραλαμπάκης (τρίχορδο-τραγούδι)
Μάρα Καλοζούμη (τραγούδι)
Τάσος (τρίχορδο-τραγούδι)
Γιώργος(κιθάρα-τραγούδι)

Υ.Γ:Σαββάτα/Κυριακές μεσημέρια,μπαίνει κάρβουνο στη θράκα και Τάσος κ Γιώργος (τρίχορδο/κιθάρα) συνεχίζουν ρεμπέτικα-σμυρνείκα

ΡΕΜΠΕΤΟΚΑΦΕΝΕΣ:Μάρκου Μπότσαρη 90,Αιγάλεω,210 5981020 (παράλληλος Ιεράς Οδού ,απο δεξιά όπως βλέπουμε προς Αθήνα,ενα στενό πριν τον Κηφισσό)

Μήν ψάξετε ταμπέλα,50 χρόνια καφενείο είναι.

Συγχαριτηρια στα παιδια!
την προηγουμενη Κυριακη ειχα παει με εναν φιλο κ εμεινα κατενθουσιασμενος.
Εχει το κλιμα που εχει χαθει εδω κ καιρο απο τα “ρεμπεταδικα”…


[FONT=Calibri]Στο Ρεμπετοκαφενέ στο Αιγάλεω,αυτο το ΣαββατοΚύριακο ειναι το τελευταίο που παίζει η μουσική για φέτος.[/FONT]

[FONT=Calibri]Την Κυριακή 31 Μαίου μεσημέρι,ολοι οι φίλοι θα μαζευτούν “οργανωμένοι” για κλείσιμο και καλό καλοκαίρι.[/FONT]


Υ.Γ: Πάντως καθε Δευτέρα βραδυ νωρις (9.00) ,και για 7 Δευτέρες ,τα όργανα θα παίζουν…ετσι για να μη χαθούμε ως το Σεπτέμβρη.

<<ΡΕΜΠΕΤΟΚΑΦΕΝΕΣ ΣΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ,ΜΑΡΚΟΥ ΜΠΟΤΣΑΡΗ 90 ,210 5981020
(ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΣ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΟΔΟΥ ,ΑΠΟ ΔΕΞΙΑ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΡΟΣ ΑΘΗΝΑ ,ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΤΕΝΟ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΚΗΦΙΣΟ)
ΜΗΝ ΨΑΞΕΤΕ ΤΑΜΠΕΛΑ ,50 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΕΙΝΑΙ.>>

παιζετε ακομα? και πως ακριβως θα το βρουμε? απο τη μουσική αντε μπηκαμε δηλαδης?

Τι πως θα το βρεις? Έχει την πλήρη διεύθυνση απο πάνω και το τηλέφωνο! :slight_smile: