Πρόβλημα με τοDVD player του laptop

Παιδιά εκπέμπω SOS έχω πρόβλημα με το DVD-player-rec του laptop μου εδώ και καιρό δεν παίζει, δεν γράφει DVD ενώ διαβάζει κανονικά CD τι μπορεί να παίζει ξέρει κανένας ;

Το πιθανότερο είναι ότι έφτασε η ώρα του. Πήγαινέ το σε τεχνικό (κατά προτίμηση ΠΛΑΙΣΙΟ) να το δει, εκτός αν καλύπτεσαι ακόμη από εγγύηση.

Κάτι μου λέει πως ήρθε ο καιρός να σκάσουμε πάλι φράγκα… ευχαριστώ για την απάντηση!

Ανάλογο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ με φορητό Dvd player. Διαβάζει τα vcd αλλά, δε μπορεί να δει τα dvd. Αντικατάσταση φίλε! Είναι πλέον όλα τα ηλεκτρονικά αναλώσιμα, είναι ασύμφορη η επισκευή τους. Στην περίπτωσή σου όμως, το κόστος δεν είναι μεγάλο… :slight_smile:

Είναι και παρα είναι φίλοι μου.
Laptop Acer 4050 εδώ και 2 χρόνια απο τα 4 της ζωής συμβιώνει με ένα dvd όπως αυτά που αναφέρετε και εσείς. Κόστος αντικατάστασης πριν ένα χρόνο περίπου 150 Ε.
Νομίζω ότι ο υπολογιστής δεν κάνει αυτά τα λεφτά τώρα αν πουληθεί.
Η λύση για μένα μια. Ανεξάρτητο DVD στη USB και με λιγότερα χρήματα.

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω πατριώτη θα πάω σε κανέναν τεχνικό να τελειώνει η υπόθεση γιατί θα μου χρειαστεί…

Στην δικια μου πριπτωση ( acer laptop 4ων χρονων) εγινε αλλαγη με συμβατο dvd player( LG) με μολις 75 ευρω. Πολυ καλη δουλεια αλλα οχι στο Πλαισιο( αυτοι δεν αναλαμβανανε επισκευη αν ειχες αγορασει απο αλλου.