Προς τα μέλη και τους admins (2009)

Μιά ερώτηση στα μέλη και στους admin.

Κάπου-κάπου κάποια/ος στέλνει email με αφορμή ένα θέμα (ας πούμε, στην περίπτωσή μου, γιά κάτι που γράφω στα blogs μου. Αν το θέμα της ερώτησης κριθεί ενδιαφέρον γιά τον όλο προβληματισμό γύρω απ΄το ρεμπέτικο, σας ενδιαφέρει να μεταφερθεί το σχόλιο και η απάντηση στη σελίδα του forum; Προφανώς, η απάντηση είναι, ναι. Όμως η απάντηση στο σχόλιο μπορεί να είναι μακροσκελής. Έχει αντίρρηση το forum στα μακροσκελή κείμενα;

Βάζω αυτό το ερώτημα με αφορμή σχόλιο σε ένα post μου με τίτλο: “Σνόμπαρε η Ρίτα Αμπατζή το Μάρκο βαμβακάρη;”.

Το σχόλιο που έλαβα, με δυό γραμμές, έλεγε πως αυτό δεν ισχύει και πως οι Μικρασιάτες δε θεωρούσαν πως ήταν πολιτιστικά ανώτεροι από τους ντόπιους.
Νομίζω πως είναι ένα ενδιαφέρον θέμα που προσθέτει και διευρύνει την όλη προβληματική, γι αυτό και σας ρωτάω.

Περιμένω απάντηση
Κώστας Λαδόπουλος

Κώστα, το τεχνικό σκέλος της ερώτησής σου για το μακροσκελές κείμενο, που αφορά τους διαχειριστές, θα μπορούσες να το απευθύνεις με email ή ΠΜ στον admin, πριν ανακοινώσεις στο Φόρουμ το θέμα που αναφέρεται και για το οποίο έδωσες μόνος σου καταφατική απάντηση. Αυτό το λέω γιατί μ’ αυτό τον τρόπο είναι σαν να προδιαγράφεις τη θετική απάντηση για την αναδημοσίευση από το blog σου.

Πάντως, μια και το ξεκίνησες, πως το εννοείς εσύ το μακροσκελές κείμενο; Δώσε ακριβές link γαι να ρίξουμε μια ματιά.

Σωστά. Έτσι θα κάνω. Δεν ήθελα να προδιαγράψω θετική απάντηση. Δεν εκφράστηκα με ακρίβεια.
Ευχαριστώ