Ηχογραφήσεις Ζαμπέτα από αρχείο του 902 (Προς Άρη Νικολαΐδη, ενταύθα)

Άρη καλημέρα,

Ψάχνοντας σε ένα δισκάδικο (CDάδικο, μάλλον το ορθότερο) βρήκα ένα CD το οποίο έχει κυκλοφορήσει και από το περιοδικό “Μελωδία” (του ομώνυμου σταθμού) στο 2ο τεύχος και περιέχει ζωντανές εκτελέσεις διαφόρων τραγουδιστών. Ανάμεσα σε αυτές έχει και το “Μαθητή” του Ζαμπέτα, ηχογραφημένο στο σπίτι του. Το εν λόγω CD είναι παραγωγής κάποιων παιδιών πρώην συνεργατών του 902 (γί’ αυτό και απευθύνομαι σε ΄σένα). Θα ήθελα να ξέρω εάν υπάρχει περίπτωση από κάποιο αρχείο του σταθμού ή μέσω των παιδιών αυτών να βρω και τα υπόλοπα τραγούδια που είχαν ηχογραφηθεί με το Ζαμπέτα στην ίδια συνάντηση με τον 902.

Ευχαριστώ, γιώργος.

Ναι Γιώργο. Υπάρχουν στο αρχείο του 902 σε μπομπίνα. Μπορώ να τα ηχογραφήσω, αλλά μετά τις εκλογές. Τώρα ψιλοπνίγονται εκεί κάτω…

ΟΚ Άρη, σ’ευχαριστώ πολύ. Οποιαδήποτε είδους βοήθεια μπορώ να προσφέρω, εννοείται ότι θα μου πεις πάραυτα… ελπίζω να τα πούμε και από κοντά.
γιώργος

Γιά τόν Αρη Νικολαίδη
Πρώτα θέλω νά πώ ότι είμαι καινούριος στό site καί θά ήθελα νά μού πείς σέ ποιά συχνότητα εκπέμπει ό 902 στήν θεσσαλονίκη γιατί από κεί είμαι καί θέλω νά σ’ακούσω.Αυτά γιά τώρα καί θέλω νά πώ ότι είστε όλοι τρελοκομεία εκεί πέρα, παρ’όλο πού μέ βοήθησες εσύ καί ό ΚΚ(ΤΜ) στό άλλο forum πρίν πολύ καιρό γιά κάτι δρόμους πού είχα κάποιες απορίες. Αυτά Ηλίας από Θεσσαλονίκη

Για το “τρελοκομεία” ευχαριστώ τα μέγιστα!
Ταλευταία είχα την εντύπωση οτι γρανάω και λογικεύομαι!

Thx!

KK

ΔΦΜΥΚΔ (Διεθνούς Φήμης Μόνιμα Υποψήφιος Κάτοικος Δαφνιού)

Εδώ έχουμε τό Λεμπέτι είναι ποιό sik τό Δαφνί δέν λέει τίποτα

Ευχάριστο το οτι υπάρχει κι άλλος “Ηλίας” στη Θεσσαλονίκη φανατικός του ρεμπέτικου.
Α, και που 'σαι Ηλία… έχεις ωραίο όνομα.