Προενισχυτές Μπουζουκιού

Γειά σας.είμαι νέο μέλος και νέος επίσης ώς επαγκελματίας μουσικός.θέλω άν μπορείτε να μου λύσετε το πρόβλημα που είναι τί μηχάνημα να πάρω.
Για αρχή πήρα ενα equalizer της boss.Αυτό όμως είναι πολύ πρόχειρη λύση,άν και καλό για το μικρό μαγαζί που δουλεύω.Σε λίγο όμως θα φύγω και θα πάω σε μεγάλο μαγαζί οπότε…Όλοι μου λέν πως το solitaire είναι το καταληλότερο και όντως κάνει καταπληκτηκή δουλειά.Θέλω να πιστεύω πως στα τόσα χρόνια θα έχει βγεί κάτι καλό για μπουζούκι που να συναγωνίζεται το soliteire.Οσο για το boss ed-5 kai to fishman pro ξέρω πως δέν μπορούν να αποδόσουν τα του soliteire.to boss ed-5 το έχω δοκιμάσει επειδή το έχει ο κιθαριστας που συνεργάζομαι και όντως δέν κάνει αυτό που χρειάζεται το μπουζούκι.περιμένω συμβουλές.Οσο για το AER ξέρει κανείς κάτι?

Αναλόγως τι ζητάς…

Δεν ξέρω τι ήχο δίνουν τα σολιτέρ…αυτό που ξέρω και έχω δοκιμάσει 2-3 φορές είναι έναν απο τους ενισχυτές της AER και μάλιστα στην Θεσσαλονίκη,Ναβαρίνου στις κιθάρες του Τσέλιου (παράξενο γιατί είναι πολύ σπάνιοι και στην Γερμανία, που είναι χώρα κατασκευής) και έπαθα πλάκα με την καθαρότητα και κυρίως την ένταση τους…και όλα αυτά σε ένα ενισχυτάκο μια σταλιά…φοβερό…
Το μόνο απαγορευτικό είναι η τιμή του που πρέπει να είναι γύρω στα 1000 ευρώ…

Όσο για απλή προενίσχυση χωρίς ηχείο, εγώ χρησιμοποιώ το Fishman Pro-Eq Platinum σε τρίχορδο(με ένα EMG μαγνητάκι) και σε ούτι (με μικροφονάκι) και βγάζει ήχο καμπάνα και λεπτομερώς ελεγχόμενο…

αυτά
Νίκος

(Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/ην multi_kulti 04 Ιανουάριος, 2006)