Προβλημα και service EMG μαγνητη

Παιδια γεια σας και παλι.
Εχω ενα θεμα με τον μαγνητη που φοραω στο ενα απο τα τρια μπουζουκια μου…πιο συγκεκριμενα εχθες πηγα στο μαγαζι για δουλεια και μου εμφανισε την ωρα που εκανα δοκιμη θαμπωμα στον ηχο και παραμορφωση (τυπου χρατς χρουτς στα ηχεια).To προβλημα ηταν τοσο εντονο που εφυγα απο το μαγαζι και πηγα σπιτι (αρκετα μακρια) για να φερω αλλο μπουζουκι με αλλο μαγνητη.
Αναφερομαι στον ΕΜG B τον καινουργιο με τις 4 μπαταριες x3V.
O μαγνητης εχει παιχτει ελαχιστα,3-4 φορες απο καποιους μηνες πριν που τον αγορασα.
Εχει συναντησει καποιος αλλη φορα ιδιο προβλημα και κυριως γνωριζει καποιος που και αν υπαρχει καποιο service που μπορει να το ελεγξει και αναλαβει;
Ευχαριστω.

Σε ηλεκτρονικό που να το κατέχει για σέρβις,ο θόρυβος που περιγράφεις προέρχεται ή από κακή εφαρμογή των μπαταριών(τσέκαρε μήπως δεν έχουν μεταξύ τους καλή επαφή ή δε πατάνε καλά στη θέση με αποτέλεσμα να μην είναι σταθερές και να σου κάνουν το σκρατς με τη κίνηση,ή προέρχεται από κακή επαφή με το βίσμα (συνήθως το παθαίνουν οι μαγνήτες μετά από απραξία),βγάζεις το μαγνήτη βάζεις ένα βίσμα,βλέπεις που και αν πατάει καλά,καθαρίζεις τα σημεία με ψιλό συρματάκι και με λίγο οινόπνευμα με μία μπατονέτα αυτιών και στο τέλος σφίγγεις λίγο προσεκτικά.