Ποιό MP3 Organizer χρησιμοποιείτε;

Ποιό MP3 Organizer Χρησιμοποιείτε?
Εγώ βρηκα σαν πολύ ενδιαφέροντα το CATRAXX και το HELIUM.
Εχετε καμμιά πρόταση?
Ποιό χρησιμοποιείτε εσείς?
Υπάρχουν επαγγελματικά εργαλεία (Αρη) για σταθμούς και παραγωγούς?

Και μη μου προτείνετε customιές.
Εχω φτιάξει από χρόνια ένα MP3 + Lyrics Organizer σε Delphi αλλά βλέπω αυτά που κυκλοφοράνε στο www και τα ζηλεύω. Και σιγά μη κάτσω να ενωματώσω ένα κάρο λειτουργίες που τα βρίσκεις με 20 ευρώ.

MegaMix
Νομίζω ότι αυτό είναι το πιο …κομπλέ. Η μόνη λειτουργία που δεν έχω δει ακόμα είναι το “πώς πάει και φέρνει τα παιδιά σχολείο”.
Εχει βγει και σε έκδοση από ελληνική εταιρία. Είναι βέβαια πανάκριβο, αλλά θα το “σενιάρουν” τα ρωσάκια.
ΑΝ

χμμ

Αν με το οργκανάιζερ εννοείτε ένα πρόγραμμα που κατηγοριοποιεί τα μπ3-σιντι τότε θα πρότεινα και γω με την σειρά μου το “WhereIsIt”

Πανεύκολο και χρησιμοποιείται και απο στα8μούς και απο Ντιτζεάδες…

Νίκος

Ψηφίζω κι εγώ “WhereIsIt”. Απλούστατο και βολικό.

Εγώ μιλάω για full πρόγραμμα. Το megamix κάθε άλλο παρά απλό είναι.
ΑΝ

Ποιο από αυτά υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες;

Το WhereIsIt το χρησιμοποιούμε απ’ το 1998 σαν media organizer. Τότε δηλαδή που τα βαριά data τα φυλάγμαε σε cd (ήταν πανάκριβα τα μεγάλα HDD). Αργότερα το δουλέψαμε και σαν file organizer αλλά ανεπιτυχώς.

Στην παραπάνω κατεύθυνση (ολίγον media και ολίγον file organizer) κοιτάξτε και τα εργαλεία της Autodesk. Πολύ ζόρικα.

Σχετικά με το αντικείμενο όμως, δηλαδή το MP3 organizer, συνιστώ να δείτε το CATRAXX (<- ειδικά αυτό) και το HELIUM. Θα καταλάβετε τι εννοώ.

Αρη, αυτό το ΜΕΓΑΜΙΞ το κατεβάζω για τσεκάρισμα.
Εύχομαι να είναι η απάντηση…

Μπράβο Αρη.
Μεγαμίξ κύριοι.
Τακαπληκτικόν!

Από εδώ το prog:
http://www.soundsoft.com/_vti_bin/shtml.dll/Download.htm

και από εδώ τα ρέστα:
http://www.cracks.am/d.x?50189
(εκτός αν έχετε το cracksearch.εξέ που σε γλιτώνει απ’ τα popups και τα κακόβουλα js, vbs κ.λπ.)

Mπορεί τα “ρέστα” να μη δουλέψουν αλλά κάτι θα βγεί στο μέλλον. Aμα βρείτε τίποτα, σφυρίξτε το και προς εδώ.

Αυτο ρε παιδια ειναι για ραδιοφωνατζηδες!!!
για δετε και αυτο:::
http://www.acoustica.com/mp3-cd-burner/index.htm

Giorgos, καλό. To έχω υπόψη μου.
Αν το κατεβάσετε, βάλτε ένα όνομα (όποιο νάναι) και serial ένα από τα παρακάτω:
39731404 ή 49664255 ή 59597106

Σας είπα: “Πάει και τα παιδιά σχολείο”. Πόσο μάλλον το να “στήνει” ένα ραδιοφωνικό σταθμό…
ΑΝ

poly kalo einai kai to Music Match !!
Rip, burn, play and manage your CDs, MP3s .Mexri kai LP΄s exw perasi se MP3 me to Music Match…
www.musicmatch.com

μονο που κολαει το musicmatch!!
αλλα ειναι κι αυτο καλο

oxi re Giorgo,
ego pros to paron den eixa kanena proBlima

Ειχα κατεβασει το τελευταιο αλλα αναγκαστηκα να το πεταξω γιατι ειχα κατι περιεργα κοληματα στα καλα καθουμενα.
Γι’ αυτο το λεω!!
κατα τ’αλλα ειναι πολυ καλο

Αν σας ενδιαφέρει, έχω και το musicmatch σε full έκδοση (αυτή που γράφει απευθείας στο recorder).
Πάντως επιμένω ότι το πιο κομπλέ πρόγραμμα είναι το megamix. Αν θέλετε κάτι απλό, τότε και το winamp καλό είναι.
ΑΝ

Aris: Το μεγαμικσ γραφει σε σι ντι?

H full έκδοση σίγουρα.
ΑΝ

έχετε παρατηρήσει αν με το musicmatch όταν κατεβάζεις τραγούδια τα κατεβάζει με 22050 και όχι με 44100 ή εγώ κάνω κάτι λάθος?

Κατέβασα το μέγκαμιξ2000 και το κρακ, αλλά δεν ξέρω πώς να τα συνδυάσω…βοήθεια κανείς;