Παράδοξα

αυτό είναι μπουζούκι ,σύμφωνα με τον κατασκευαστή του,η αριστερή βέρσιον, σάηλενσερ το λέει , ήσυχο.

αυτό είναι το μίντιμπουζ!! για midi καταστάσεις!! φτιάχνει ακόμα λαουτοκιθαρο.λαουτομπούζουκο και με παγκόσμια αποκλειστικότητα το μπουζούτι…

Ορίστε τι φτιάχνουν οι άνθρωποι ρε!
Κι όταν εγώ είπα να φτιάξω ένα μπουζούκι με σκάφος πολυεστέρα, καπάκι πλεξγκλάς και μανίκι από ανθρακονήματα, πέσατε όλοι να με φάτε…

Ωραία πράματα,από ότι είχα δει και γω το μιδι μπουζ έχει και ρυθμούς.

Αρχισαμε τα κουφα μαγκες ;;!!

Θα παρω λοιπον κι εγω τη φωτ.μηχανη και πιστευω αυριο να ανεβασω ενα λαουτοκιθαρο πολυ ωραιο απο
Κυπριο κατασκευαστη και μια λυρα στο στυλ του διαστημικου <font color=“0000ff”>μπλε μπουζουκιου</font> !!

Τωρα το αλλο μπουζουκακι με τα ποτενσιομετρα χωρια οτι ειναι ωραιο σκαρι οπως το βλεπω στη φωτογραφια, αν δουλευουνε σωστα οι κρυσταλλοι και οι προενισχυσεις και τα εκουαλαιζερ ειναι πιστευω το μπουζουκι του μελλοντος και χαρα σ’αυτον που εχει την πατεντα. Εννοειται χωρις το MIDI !!
Το λεω χρονια τωρα οτι οποιος φτιαξει μπουζουκι με κρυσταλλους στο στυλ της OVATION κλπ θα
κονομησει !! Ειχα δει περισυ τον εναν απο τους δυο που φτιαχνουν τους μαγνητες ΤΑΡ και μου ειπε και εδειξε σε προσπεκτους συστημα δικο τους με κρυσταλλους για μπουζουκι το οποιο ηθελε τη σχετικη τοποθετηση απο μαστορα. Εδω το εχουμε ετοιμο με τα κουμπακια του ηχου -για το midi βεβαια δεν το συζητω, ειναι φαουλ !!- και αν ο ηχος ειναι επαναλαμβανω καλος ειναι και η πρωτη πατεντα !!

Δε μου λέτε, για να μάθω και γω δηλαδή,
πότε βγαίνει στην αγορά το μοντέλο που θα σου ψήνει και ελληνικό καφέ (με 13 φουσκάλες παρακαλώ);

Κοίτα μιά και ανοίξαμε τόπικ τεχνολογίας, και μετά την τελευταία ζήτηση του φίλου Πάνου, σας παραθέτω τον καινούργιο μου υπολογιστή…

Όλα κι όλα, Ελληνικό δε κάνει, αλλά αρωματικότατο φίλτρου. (Κι έτσι Βαβουλέ δεν θα χρειάζεται να διακόπτεις ανάμεσα σε δύο μηνύματα)

LOL

ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑ ΤΟ PC ΜΟΥ ΜΠΡΙΚΙ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ!!!

Τα δύο παραπάνω τάστα που έχει ανάμεσα στο πρωτο-δευτερο και τρίτο τέταρτο τι ρόλο βαράνε?είναι για μόρια?
τα έχω δεί και σε φυσιολογικό μπουζούκι

Γεια σου Ισαακ !!
Επεστρεψες ανανεωμενος εκτος απο … κατεψυγμενος !!

Απο Γερμανια το φερες τουτο το πραγμα ;;

Κι από πού βάζεις νερό ρε Ισαάκ; Απ’ τη σχισμή της δισκέτας;

Ισαάκ, άπαιχτη φώτο!
Φαντάζομαι ότι οι κρύσταλλοι θα είναι σπουδαίοι ηχητικά για τον επαγγελματία μπουζουξή.Αυτό το midi όμως με σκοτώνει.Η σελίδα του κατασκευαστή απ την Αστόρια της Ν.Υ. είναι www.diodinos.com(νομίζω).

Και μια και μιλάμε για παράξενα και κουφά όργανα, ρίξτε μια ματιά και σε αυτό: http://www.oddmusic.com/gallery/index.html
Μπορεί κάποιος να σας έχει κλέψει την ευρεσιτεχνία