ΠΑΝΣΕΛΗΝΟΣ, Να πάτε αξίζει

Είμαι από εκείνους που δε φαίνονται,στους από πίσω.Ξέρεις πράγματα οργάνωσης και γενικών καθηκόντων,όχι επαγγελματικά,μην τρελλαθούμε!Από αγάπη για τα παιδιά και τα μπουζούκια.Αστα ανθρωπος με απωθημένα είμαι κι εγώ,όπως η υπόλοιπη από τη μισή Ελλάδα που είναι ήδη μουσικοί και τραγουδιστές…

Α,ακολουθώντας την ιδέα της Ιωάννας ρίχνω την εξής.Για τους φορουμίτες που εδρεύουν Αθήνα και γουστάρουν μπορούμε να βρεθούμε την Τσικνοπέμπτη στην Πανσέληνο,να γνωριστούμε κιόλας.

Δεν το κάνουμε (και) 25η Μαρτίου που θα είμαι κι εγώ στην Αθήνα;

ημουνα την περασμενη παρασκευη στην πανσεληνο.
αυτο το οποιο ειδα και ακουσα ειναι οτι καλυτερο εχω παρακολουθησει.ενα προγραμμα δεμενο με μια ορχηστραρα και 3 μπουζουκια ανεπαναληπτα.ενα αξιοπρεπεστατο προγραμμα που σεβεται την αισθητικη μας και υπερασπιζεται το καλο λαικο τραγουδι.
θα ηθελα να σταθω στην σοφια εμφιετζη.για μενα ειναι μια απο τις καλυτερες λαικεσ φωνεσ που υπαρχουν σημερα.οπου και να την εχω ακουσει προασπιζεται με παθος την τεχνη της.η φωνη της χαρισματικη και ιδιαιτερη δεν μπορει να περασει αδιαφορη.δυστυχως ομως δεν εχει τη θεση που της αξιζει στο λεγομενο συστημα.και ειναι κριμα μια τετοια φωνη να μην ακουγεται στο ευρη κοινο.
οσοι δεν πηγατε στην πανσεληνο αξιζει να πατε

Αγαπητή Αναστασία,

με τόσα και τόσα που διαβάζουμε από τους φίλους του φόρουμ δεν υπάρχει περίπτωση να μην επισκεφθούμε την “Πανσέληνο”. Προσωπικά, ανεβαίνω από Κύπρο προς Αθήνα μεριά στις 25 Μαρτίου (μέχρι 28 Μαρτίου) μαζί με παρέα συναδέλφων.

Πολύ θα θέλαμε να έλθουμε να σας δούμε και ν’ ακούσουμε το σχήμα που έχει αποσπάσει τόσο καλά σχόλια (και μάλιστα από ένα πολύ απαιτητικό ακροατήριο).

Θα ήθελα να ρωτήσω: Πώς κάνουμε κράτηση και πόσο προηγουμένως;

Θα χαρώ πολύ να γνωριστούμε κι από κοντά.

Μπαγιόκο καλησπέρα,

κι εγώ θα χαρώ να γνωριστούμε.Πριν φύγεις από Κύπρο στείλε μήνυμα γιατί ενδέχεται να αρχίσουμε τα εκτός.Ηδη χθες ήμαστε Λαμία.Αν είμαστε ακόμα εδώ θα σου κλείσω τραπέζι εγώ.Αλλιώς ελπίζω να προκύψει κάτι για Κύπρο να κατέβουμε εμείς.

θεσσαλονικη θα ανεβει το σχημα?υπαρχει τετοιο ενδεχομενο?

Βεβάιως υπάρχει το ενδεχόμενο και μάλιστα βρισκόμαστε σε συζητήσεις.Ελπίζω να μαζευτούν οι βόρειοι φίλοι του φόρουμ να γνωριστούμε.Θα ενημερώσω.Προς το παρόν στις 25-26 Μαρτίου το συγρότημα θα εμφανιστεί στο Δοξάτο της Δράμας στο “Καπνομάγαζο”.Σας περιμένουμε

Καλησπέρα. Είμαι από Μυτιλήνη και συγκεκριμένα από τον Μεσότοπο… Συγγενής του Γρηγόρη Βασίλα… Πολύ καλό το σχήμα του! Αξίζει να το δει κανείς!

Μυρσίνη, καλώς ήρθες.

Νομίζω ότι ο Γρηγόρης και το συγκρότημα “Δρόμος” είναι από τα πλέον “τίμια” και ενδιαφέροντα. Πράγματι αξίζει να τους ακούσεις.

Φέτος θα είναι στην Παλιά Μαρκίζα, και θα μάθουμε σύντομα πότε αρχίζουν.

Μυρσίνη, μπουζούκι παίζεις; Σαν τον Γρηγόρη;

Μπα… Η αλήθεια είναι ότι αν και λατρεύω την μουσική δεν γνωρίζω κανένα μουσικό όργανο… Είχα κάνει μια προσπάθεια στο παρελθόν αλλά δε συνέχισα…

Χαιρετώ το Forum και εύχομαι στο συγκρότημα να πάει ακόμα καλύτερα απο πέρσι στο νέο μαγαζί έτσι ώστε να μας έχει συνεχώς στην τσίτα.Καλή σεζόν παιδιά.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΟΜΟΙΔΕΑΤΕΣ.

ΗΜΟΥΝΑ ΣΤΗΝ ΜΑΡΚΙΖΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΧΟΡΤΑΣΑΝΕ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΜΟΥΣΙΚΗ.ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΚΡΙΝΩ ΤΑ 3 ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ.
ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΩΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ ΔΕΝ ΤΑ ΑΚΟΥΣ ΣΥΧΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΑΓΑΖΙΑ,ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΚΑΙ ΟΙ 3 ΕΧΟΥΝΕ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΙΖΟΥΝΕ ΓΙΑΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝΕ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟΚΛΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ.

ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕ ΠΕΜΠΤΗ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣΩ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ…ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ.ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΑΛΑ.

ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ