Ο Ψαράς - Τσαουσάκης

Απολογούμαι για το ατόπημα.

Επι της ουσίας υπάρχει κάποιος να με διαφωτίσει σε ποιό CD περιλαμβάνεται το εν λόγω τραγούδι με τον Τσαουσάκη;

Φιλικά

Αγγελος

Δεν υπάρχει ολόκληρο το τραγούδι με τον τσαουσάκη. Το είχε πει όταν ήταν της μόδας τα δισκάκια ποτ-πουρί.

Μηπως εννοεις τον Νικολα τον ψαρα,που τραγουδησε μαζι με την Νινου και τον Τσιτσανη!!!

Δημήτρη, σε ευχαριστώ για την απάντηση.Ηταν αδύνατο να το φανταστώ.Εβρισκα την εκτέλεση αυτή σε ποτ πουρί και υπέθετα οτι κάπου θα ειχε εκδοθεί και η πλήρης.
Για την ιστορία και κλείνοντας οριστικά αυτο το θέμα, που με απασχολούσε πανω απο τρία χρόνια ,μια τελευταία ερώτηση ,αν φυσικά γνωρίζεις την απάντηση.
Ο Τσαουσάκης ειπε το τραγούδι ολόκληρο και δισκογραφήθηκε ως ποτ πουρί, η απλώς ηχογράφησε αυτα τα 59 δευτερόλεπτα ,εισαγωγή, τα οποία και βρίσκουμε στην δισκογραφία;

Σε ευχαριστώ και πάλι θερμά που μου ελυσες αυτήν την απορία

Φιλικά

Αγγελος

Εγω αν και δεν ξερω αν υπαρχει ολοκληρο, φανταζομαι οτι δεν εχει δισκογραφηθει ολοκληρο γιατι το εχω και ειναι καπως ετσι - ξεκιναει κανονικα ( πολυ ωραια εκτελεση) τραγουδαει την πρωτη στροφη ο Τσαουσακης και στο τελειωμα της, ειναι σαν καποιος να κατεβαζει την ενταση της ηχογραφησης και σταδιακα σβηνει τελειως, οποτε αυτος που το ανεβασε ηθελε μαλλον να απομονωσει το τραγουδι αυτο απο τα υπολοιπα που ακολουθουν. Αρα μαλλον ο Δημητρης πρεπει να εχει δικιο για τα ποτ πουρι