Ο δικός μας Παναγιώτης

…στη σημερινή εποχή τίποτα (εν προκειμένω καλώς) δεν μένει κρυφό:

Γειά σου Παναγιώτη με τα ωραία σου:088:

Εμένα τώρα δηλαδή γιατί μου βγάζει ένα λευκό τετράγωνο αντί οθόνης;

Είναι λάθος το youtube ID που έχει αντιγράψει ο Ισαάκ και δεν αντιστοιχεί σε συγκεκριμένο video.

Eλπίζω ο Ισαάκ να ήθελε να βάλει αυτό το βίντεο…έχω κολλήσει τις τελευταίες μέρες.Φοβερή πενιά ο Παναγιώτης (η αλλιώς Τριτσιμπίδας ??).

//youtu.be/Dmm8S3299YY

είχα την τύχη στον Ασπρόπυργο να κάθομαι απέναντι στον Παναγιώτη και κατάλαβα.
Μου είπε τότε ότι παίζει σε ένα μαγαζί ΜΠΛΕ ΜΠΟΤΙΛΙΑ ή κάτι τέτοιο στον Αγ. Δημήτριο…

ΥΓ . Δεν είδα και πολλές φωτο από τη μάζωξη. τί έγινε ρε παιδιά ?

Οχί μονο πενιά αλλα και ερμηνεία.Για το αφιέρωμα στον Τζουανάκο που έγινε στο Κυπαρίσσι μιλάω.

Σωστός ο Παναγιώτης! :088: Αν όντως παίζει στον Αγ. Δημήτριο, θα τον επισκεφτώ κανα βραδάκι.

Ο Παναγιώτης είναι ένας υπέροχος μπουζουξής, και παίζει με ένα εξαιρετικό μπουζούκι…:088:

Ναι, αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει:)!

Με αφορμή το βιντεάκι του Τριτσιμπίδα:
Στο εργαστήριο του Βαρλά (και άλλων οργανοποιών) πρέπει να στηθεί μια κάμερα με μεγάλο χώρο αποθήκευσης που να μένει πάντα ανοιχτή. Το μαγκιές θα μαζέψουμε δε λέγεται.
Επειδή στο οργανοποιείο οι μπουζουξήδες πιάνουν τα όργανα για να τα τεστάρουν, παίζουν παπάδες. Προσωπικά εκεί μέσα έχω ακούσει να σολάρουν ο Ιορδάνης, ο Θύμιος, ο Στεργίου, ο Βαγγέλης (ξεχνάω πάντα το επώνυμο αλλά σκίζει ο τύπος), ο Γεωργόπουλος, ο Κοντογιάννης και πολλοί άλλοι γνωστοί και άγνωστοι.

Αχχχ, τι πληγές άνοιξες. Εκεί είδα να γίνεται το μπουζούκι μου ροκανίδι στα χέρια του Λαυτσή. Έκανα να το πιάσω 10 μέρες, από την απογοήτευση…:082:

Βαγγέλης Μουτσάτσος. Σκίζει το παλικάρι, όντως (παίζει στην Αίγινα νομίζω Παρασκευή-Σάββατο).

Ο Μουτσάτσος όντως παίζει στην Αίγινα με τον κιθαρίστα (εξίσου καλό) Κώστα Γεράκη !