Ο Δ. Μυστακιδης σημερα στη ΝΕΤ

Σημερα ο Σ. Τριανταφυλλοπουλος φιλοξενει στο κυριακατικο τραπεζι τον “δικο” μας Δημητρη Μυστακιδη. Η εκπομπη ειναι στην ΝΕΤ κα9ως και στο δορυφορικο προγραμμα, στις 13:30.

Εδω και το λινκ:
http://tvradio.ert.gr/tv/details.asp?pid=61631

Για τους Ελληνες στο εξωτερικό
Οποιος δεν έχει δορυφόρο μπορεί να παρακολουθήσει το πρόγραμμα εδώ:

ΑΝΑΜΕΤΑΔΟΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΕΡΤ
etv.gr
see.tv

Χρειαζόσαστε το Real Player θα το βρείτε εδώ
(German version)

Καλό το πρόγραμμα ρε παιδιά,δε λέω,αλλά μόνο 3-4 τραγούδια τους άφησαν να παίξουν.Ασε που ο Παφρανίδης δεν έπιασε μπουζούκι,ούτε ο Μαστέλος δεν μας είπε μανε.Τέλος πάντων κάτι ήταν κι’αυτό το λίγο μέσα στη σαβούρα που μας σερβίρουν.

φτού! Το είδε κανείς;

Αν και εχασα στην αρχη συμφωνω με τον προεδρο, λιγο εως ελαχιστο …
Απανω που πηγαμε να παρουμε μια γευση και μετα ο κατα τάλλα συμπαθης Καρακοτας και ο Λαλεζας … και δεν το φχαριστηθηκαμε οσο θαπρεπε …
Σε πρωτη -αν δεν κανω λαθος- τηλεοπτικη εμφανιση ο δικος μας ο Φρανκ που τον ειδαμε ομως λιγο … Φρανκ γραφεις στο γυαλι !!
Περιμενουμε να μας τα πεις απο μεσα …

Ο Μαστελος ωραιος ρε παιδια !! Οριτιζναλ !!

αυτό κι αν θέλει ανέβασμα στο youtube. Άντε οι κατέχοντες τα σχετικά κλίπ (και την τέχνη)

ΥΓ: να ξεστραβωθούμε κι εμείς

συμφωνω και επαυξανω! Φρανκ, η φωτο στο προφιλ σου σε αδικει πολυ!

Για το προγραμμα, θα συμφωνησω κι εγω, πολυ συντομη η εμφανιση του Δημητρη. Προσωπικα θα ηθελα να δω ενα τραγουδι παιγμενο τσιμπητα, μιας και δεν εχω την ευκαιρια και την τυχη να δω τα παιδια ζωντανα απο κοντα! :016:

Την εκπομπη την εγραψα, αλλα σε VHS. Αν δεν με προλαβει καποιος θα κανω μια ψηφιοποιηση εν καιρω.

P.S. Το φαι ρε παιδια πως ητανε? :107:

Για τη διάρκεια της εμφάνισης δεν γινόταν αλλιώς, τα τραγούδια θα έπρεπε 1ον να είναι τραγούδια του δίσκου και 2ον όχι χασικλίδικα, συνεπώς τα παιδιά έπαιξαν αυτά που πληρούσαν τις δύο αυτές προϋποθέσεις…

:087: :087:
μεγάλη μούφα αυτό το πράγμα, υποκρισία !!! Και το παίζουν ότι αγαπάνε τα ρεμπέτικα. Ρε ούστ…

Πιο “τίμια” εξήγηση. Εδώ η άλλη τους έβαλε να τα παίξουνε και μετά πρόσθεσε “μπιπ” στα “επίμαχα” σημεία!

καλά, αυτό ήταν το ζενίθ της βλακείας.
αλλά λέω, 'Αρη, σε λίγα χρόνια θα βάζουν και το “Χ” στα ντοκυμανταίρ για το ρεμπέτικο…

Κοντραμπατζήδες

//youtu.be/3tpES9myFDk

Το παιδί του δρόμου

//youtu.be/ZXLV9cQewOQ

Παρτίδες

//youtu.be/fXqYKpTxkWA

Βουνό με βουνό

//youtu.be/ste4FK-5IdQ

Τα τραγουδια που επιλεχθηκαν να προβληθουν πάντως-να ναι καλα αυτος που τα ανεβασε εδω-θεωρω πως ηταν πολυ καλη επιλογη και πολύ ωραία παιγμένα.Ομολογουμενως ειναι η 1η φορα που ακουω τον Μυστακιδη και φαινεται εκτος των αλλων σοβαρος(σε αντιθεση με κατι καραγκιοζο-ρεμπέτες με βαμμενο μαλλι και τσιγκελωτη μουστάκα που ριχνουν και κανα chiotis-mambo οταν ερθουν επαρχία μεριά…).Και προσωπικα δεν θα χαρακτηριζα “υποκρισια” το οτι δεν ηταν χασικλιδικα(εν αντιθεσει με τα μπιπ της …-έκτοτε-ακατανομαστης που αναφερθηκαν)

Μανο ως τωρα εχω ανεβασει στο you tube αρχεια mov.

Εσυ μπορεσες να ανεβασεις σε avi ;

Θελω να ανεβασω Στελιο Βαμβακαρη που εχω σε avi και δεν το δεχεται …

Γιωργο, δεν το εχω δοκιμασει με avi. Τα αρχεια μου ειναι η wmv (Microsoft format) η mpg. Το αβι που βγαζω απο την καμερα ειναι ουτως η αλλως ασυμπιεστο και συνεπως πολυ μεγαλο! Κανε καλυτερα μια μετατροπη (avi σε mpg πρεπει να ειναι σχετικα ευκολο, δεν εχω ομως ενα work around τωρα, ειμαι στο γραφειο). Αν δεν τα καταφερεις , πες μου να σου πω!

Εγινε Μανο, σ’ευχαριστω πολυ !!

Θα κατεβασω καποιο converter και θα το κανω mpg.

:088:

Μπράβο Μάνο. :088:

Μπράβο ρε Μάνο. Έσκισες

Δημήτρη, που’σαι κρυμμένος ρε καλλιτέχνη. Τέλειος. Εύγε!!!:110:

Ναστέ καλά ρε παιδιά!
Για πάρτε τώρα κι ένα ανερχόμενο ταλέντο (Μυστακίδη τρέμε …) για χαλάρωση!

//youtu.be/19d4JCyDGi0

Μπράβο στη νέα γενιά!

Ταλαντούχα παιδιά από κούνιας και ένα ακόμα μεγαλύτερο ΜΠΡΑΒΟ στους γονείς τους!