Ο 902 στο διαδίκτυο

Ο “902 Αριστερά στα FM” εκπέμπει δοκιμαστικά και στο διαδίκτυο. Οσοι γουστάρουν λαϊκό τραγούδι, μπορούν να συντονιστούν από Δευτέρα έως Σάββατο, μετά τις 10 το βράδυ τους 90,1 MHZ ή στη διεύθυνση:
www2.902.gr

Ώρα σας ήτονε. 2-3 χρόνια είχα ν’ακούσω αθρωπινό ράδιο εδώ στην εξουρία.

Όσες φορές κι αν προσπάθησα -και από τους τρεις (!) διαθέσιμους τρόπους- δεν κατάφερα να ακούσω 902 live. Μου βγάζει πάντα “Error opening file”. Δοκίμασα από διαφορετικές συνδέσεις για να είμαι σίγουρος ότι δε φταίει η δική μου, αλλά τζίφος…
Τι γίνεται ρε συντρόφια; :112:

Ψάξου Μάστορα! Εγώ και δυο-τρεις που ρώτησα, ακούμε μια χαρά.

Υπηρεσία live radio είναι. Αν χρειάζεται να “ψαχτείς” για να ακούσεις, καληνύχτα…! Πατάω play αλλά δεν πλέει.

Δεν ξέρω,
εγώ τουλάχιστον ακούω άνετα το πρόγραμμα του 902.
Με την ζωντανή σύνδεση, με το mediaplayer και με το winamp.:088:

Το μονο που είναι προφανώς χωρίς λειτουργία είναι τα αναφερόμενα link: Ραδιόφωνο, τηλεόραση…

ΥΓ. χρησιμοποιώ το Firefox έκανα και προσπάθεια με το Explorer. Και τα δυο Browser δεν έχουν πρόβλημα ( στον υπολογιστή μου τουλάχιστον, για να δούμε στο σπίτι…)

Πάντως, στο Live24.gr ακούω όλους τους σταθμούς κανονικά. Μόνο ο 902 δεν play…

Εγώ πάντως τον ακούω κανονικά από το website του…

Μάστορα, μου θυμίζεις κάτι ερευνητές μαθηματικούς, που μπορούν εύκολα να γράψουν την 5η του Μπετόβεν με αριθμούς, αλλά μόλις πάνε ν’ αγοράσουν τσιγάρα κι εφημερίδα, τους κλέβει ο περιπτεράς στα ρέστα.

Να συμπληρώσω ότι η ιστοσελίδα είναι υπό δοκιμή και δε δουλεύει τίποτα άλλο εκτός από την αναμετάδοση. Τα υπόλοιπα υλικά (όσα περιέχονται) είναι πρακτική δομική και δεν ισχύουν.

Εγώ τον ακούω κανονικά μόνο από το ραδιόφωνο.:090:

Από το “υπό κατασκευή” site του, δεν μου παίζει ούτε στο σπίτι (με ADSL HOL) ούτε στο γραφείο (με LAN Forthnet). Όλοι οι άλλοι online σταθμοί παίζουν παντού κανονικά. Φαίνεται με “αναγνωρίζει” και αρνείται. Πολύ προχωρημένη τεχνολογία ταβάριτς, χειροκροτώ!!! :110::slight_smile:

Γι’ αυτό μας αγαπούν οι περιπτεράδες…

Κι εγώ δεν τα κατάφερα χθές βράδυ, θα προσπαθήσω πάλι σήμερα.
*Άρη, δε διoρθώνεις και το Λινκ (έχεις πατήσει κι ένα διπλό μαζί με το W)

Επιτέλους το περίμενα πως και πως! Εδώ στην Αργυρουπολη δεν πιάνω καθόλου 902 στο ράδιο και ήμουν αναγκασμένος να την βγάζω στο αυτοκίνητο κάποια βράδυα και να με ψάχνει η γυναίκα μου! Άρη ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση!:090:

Θαυμάσια ακούγεται και σε μας με όλους τους τρόπους!

Επιτέλους… :085: :090:

(Μια χαρά ακούω καλέ μάστορα… Να, τώρα ! Με το κατευθείαν σας ! )

Τα μεσημέρια τα ζεστά
τη βάρκα παίρνανε τ’ Αντρέαααααααα
για να τις πάει στ’ ανοιχτά
όλες μαζί τρελή παρέ-ε-ε-ε-ε-ε-αααααα !

Χτυπάς- φτωχή- καρδι-άααα με βίιιιια…

:slight_smile:
Όμορφη συντροφιά !
Καλωσορίσατε Άρη στη σύγχρονη τεχνολογία…

Το θέλει το (2) διπλό του Κωνσταντίνε !
Σωστός είναι ο νέος από τη Νήσο των Αζορών…

Ωχχ… λάθος! Το τραγούδι το λέει τώρα αυτό !
Ο Άρης ήθελα να πω…:088:

Κάλλιο αργά παρά ποτέ:112:

Τι σημαίνει αυτό το “2” ρε παιδιά, δεν το ΄χω ξαναματαϊδεί, εξηγήστε στον καθυστερημένο.:084:

Επειδή λείπει ο μάστορας που “ξέρει” από τεχνολογία, θα σου απαντήσω αμέσως !

Αντί να γράψουμε wwwwww βάζουν οι αθρώποι… www2 (δυο φορές δηλαδή τα γνωστά 3 www)
Μαθηματικά πράματα δηλαδής !..
:slight_smile:

Σημαίνει ότι δεν πρόκειται για το site που βρίσκεται “μπροστά” αυτή τη στιγμή, αλλά για κάποιο το οποίο αναπτύσσουν ακόμα και είναι “κρυμμένο”. Πολλές φορές αφού ολοκληρωθεί το νέο site, για λόγους οικονομίας χρόνου (και διάφορους άλλους τεχνικούς) αφήνουν το url έτσι και κατευθύνουν το βασικό domain εκεί, γι’ αυτό και στην Κλίκα το www.klika.gr σε ανα-κατευθύνει στο www.klika.gr/cms. Θα μπορούσε, εναλλακτικά ας πούμε, να ήταν www2.klika.gr.

Αν και τώρα που το καλοσκέφτηκα, έχω και ποιητική απάντηση !
Για να κάνει ρίμα βρε το βάλανε …

Άκου :
www - δυο
με τον 902 !

ΥΓ:
Καλά…καλά φεύγω ! Επιστρέφω στην εργασία μου ! (Με σκουντάει ο μάστορας ! )
:112: