Ξέρει κανείς για μεσημέρι Λαϊκό -Ρεμπέτικο

Παιδιά παντρεύομαι! Πολιτικό γάμο σε δημαρχείο, μεσημέρι Παρασκευής. 10 λεπτά υπόθεση δηλαδή! Θέλω όμως με τις οικογένειές μας να το γιορτάσω με ζωντανή μουσική κάπου να έχει κέφι. Βόρεια προάστια κατά προτίμηση.
Ηθελα να κλείσω στοά των Αθανάτων αλλά ξεκινάει από 25 Οκτωβρίου…
Ξέρει κανείς κάτι ανάλογο;

Στο μόνο μαγαζί που έχω βρεθεί μεσημέρι με ζωντανή λαϊκο-ρεμπέτικη μουσική (σε παρόμοια γιορτή πριν 2 χρόνια περίπου) είναι στο “Παυσίλυπον”, στην Κάτω Κηφισιά. Δεν ξέρω αν είχαν ανοίξει επί τούτου, αλλά μια ερώτηση θα σου λύσει την απορία.

Σιδεροκέφαλη και με καλούς απογόνους!

Τις καλυτερες ευχες μου.
Το Παυσιλυπο ειναι πραγματι καλο για τετοιες περιστασεις (αν και ακριβο για τα γουστα μου…)
Εναλλακτικα αν θες δες και το 25αρακι στον Χολαργο,ισως να ανοιξει μεσημερι για τετοια φαση.
Αν παλι θες στυλ ταβερνα/κουτουκι με μουσικη, τοτε ριξε μια ματια και στο ¨Κουτουκι του Κωστα" στα Μελισσια.

ευχαριστώ!
πήρα τηλ και μου είπαν μόνο κυριακές μεσημέρι
ακόμα καλα καλα ουτε βράδυ με τις ζέστες…

…δύσκολο φαίνεται το μεσημεριανό γλεντι…

ωραία μαγαζιά, θα τα σημειώσω, ευχαριστώ…
θα είμαστε οικογενειακά καμιά 10αρια άτομα… δεν μπορούμε να ανοίξουμε μαγαζί ειδικά για μας τοσοι λιγοι μάλλον :slight_smile:

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΕΛΕΝΗ

ΕΛΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟ 25ΡΑΚΙ 210 6549118 ΚΑΙ 6942267427 ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΗ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ…

:088:

πήρα τηλ και θα πάω να το δω
έχω χαρεί πολύ κι ελπίζω να εξελιχθεί όσο καλά ακούγεται!

αλήθεια… δεν το βρίσκω καταχωρημένο! αντιθέτως ένα “μέσα-έξω” φαίνεται πως είναι στη διεύθυνσή του κι ενα 25αράκι στη Γλυφάδα!
(:wink: ξέρει κανείς σχετικά;

ευχαριστώ και πάλι

Καλημερα.

Καμια σχεση δεν εχει με το συνονυμο του στην Γλυφαδα.
Αυτο που σου λεμε εμεις ειναι στον Χολαργο , στην πλατεια Κυπρου , στην οδο Ψαρρων 29 (νομιζω πως αυτο ειναι το νουμερο,γιατι ειχα παει το Σαββατο και το θυμαμαι …)