Νύχτωσε χωρίς φεγγάρι: Σόλο μπουζούκι

Με ενδιαφερει στην εκτελεση Μητροπανος - μπασσης + αδαμαντιδης το πρωτο σολακι (ισως υπαρχει και στην αυθεντικη εκτελεση δεν θυμαμε )που κανει το μπουζουκι νομιζω ξεκιναει απο σι και τελειωνοντας ρε ανεβαινει την κλιμακα χιτζας … αυτο που λεω ειναι τα 3 σολακια ενδιαμεσα (γρηγορα σαν ανταποκρισεις , αναθεμα αν καταλαβε κανεις τι εννοω αλλα εχω φαει ακυρο εδω και κανα 2ωρο και δε βλεπω να το βγαζω!:082::085::112::084::080::089::102::016:)

Εγώ τουλάχιστον δεν κατάλαβα σε ποιο κομμάτι του σόλο αναφέρεσαι και… ακόμα σημαντικότερο… τι σε ενδιαφέρει;;;
Πχ. Να σου πούμε τις νότες που παίζονται;
Γιατί δεν πιστεύω να ζητάς να σου το στείλουν σε mp3 το τραγούδι αφού απαγορεύεται.

με ενδιαφερει ο τρόπος παιξίματος οτι ακριβως λεει η κατηγορια του φορουμ ΟΧΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΙΛΕΙΣ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ δε ζητησα κατι τετοιο. αν ειναι δυνατων νοτα νοτα αφου λεω οτι το σολο αρχιζει απο σι εαν το γνωριζει καποιος θα μπορουσε να μου πει τις νοτες

Οχτάχορδε μην συγχύζεσαι λεβέντη μου έτσι το είπε ο φίλος όχι για να σε βγάλει απο τα ρούχα σου…

ε… μα παρακινει τον κόσμο να με κραξει οτι δε σεβομαι τα πνευματικα δικαιωματα… αμα αρχισει το κραξιμο στα φόρα δε εχει τελειωμο εξαλλου ποιος θα κατσει να στιλει τραγουδι hi teck λεμε ανοιγεις το μουλαρι και το κατεβάζεις so simple! :090:

Φτου! Δεν τα κατάφερα!!! (εννοείται πως κάνω πλάκα) :090:

Γενικά η εμπειρία μου στα fora δείχνει ότι ο γραπτός λόγος εύκολα παραξηγείται. (πράγμα το οποίο εύκολα μπορεί να διαπιστωθεί και με ελάχιστη εμπειρία)
Οπότε αφού δεν κατάφερα να σε ρίξουν στην πυρά… που θα πάει; Σύντομα θα μου δοθεί κι άλλη ευκαιρία!!! (και πάλι κάνω πλάκα!) :slight_smile:

Όσον αφορά το θέμα μας τώρα, επειδή δεν έχω τη συγκεκριμένη εκτέλεση εδώ (στο γραφείο μου) και αφού λόγω μετακόμισης δεν έχει αποκατασταθεί το internet στο σπίτι μου, προς το παρόν δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Με την πρώτη ευκαιρία όμως, το λιγότερο που θα μπορούσα να κάνω (μιας και δεν κατάφερα το κακό) :016: είναι να σου δώσω τις νότες που παίζονται.

ανεβασα το σολακι για οποιον θελει να βοηθίσει.

Πάνος: oxtaxordos, δεν ανεβάζουμε τραγούδια στο φόρουμ.

δε ανεβασα τραγουδι… ενα κομματι 5 second… κριμα

Υπάρχει (νομίζω) ένα όριο κάποιων δευτερολέπτων (καμιά 15αριά) που επιτρέπεται η ανταλλαγή για “εκπαιδευτικούς” λόγους. Να το τσεκάρουμε ώστε να το χρησιμοποιούμε.

Ναι ρε παιδιά, έγινε και με άλλο μέλος του φόρουμ αυτό πριν λίγες μέρες και δεν έγινε τίποτα. Μην γίνονται μόνο στους μισούς οι παρατηρήσεις.

Ρε μάγκες, το Φόρουμ δεν είναι ούτε δημόσια υπηρεσία ούτε ανώνυμος εταιρία. Οι διαχειριστές δεν έχουν τη δυνατότητα να βρίσκονται επί 24ωρης βάσης πάνω από τη σελίδα. Κάποια πράγματα τα βλέπουν και προσπαθούν να τα διορθώσουν, κάποια άλλα όχι. Δηλαδή π.χ. ο Πάνος θα κάνει επιλεκτική διόρθωση; Αν είναι δυνατόν!

ΥΓ. Τα πιο πολλά διαγραμένα (από τους διαχειριστές) μηνύματα μέσα στο Φόρουμ πιθανότατα τα έχω εγώ, γνωστό μέλος της συμμορίτικης κλίκας. Για τι επιλεκτικότητα να μιλήσουμε; Εκτός κι αν υποψιαστώ ότι υπάρχει φράξια μέσα στην κλίκα!!!
:019:

bill-aris ένα μήνα ban… :slight_smile: