ΝΤΑΛΗ-ΠΑΠΠΟΣ στο ΒΙΚΤΩΡΙΑ

Αύριο, Πέμπτη 19 Οκτώβρη, αρχίζει το ΒΙΚΤΩΡΙΑ (3ης Σεπτεμβρίου, στην Πλατεία Βικτωρίας).
Το κλασσικό “αντεργκράουντ” ημιυπόγειο που τα τελευταία χρόνια ήταν στέκι και “καλλιτεχνικό καταφύγιο” του Σπύρου Λιόση, του Θύμιου Στουραΐτη, του Μάριου Κώστογλου και άλλων σπουδαίων μουσικών.

Στο πρόγραμμα φέτος, όπως και τα προηγούμενα χρόνια, ηγείται η αγέραστη, αγέρωχη -και συνεπής στο ρεμπέτικο ύφος και στάση ζωής, κυρία Καίτη Ντάλη, με την χαρακτηριστική “βαριά”, “αλανιάρικη” μα τόσο εκφραστική φωνή.

Την συνοδεύουν οι σπουδαίοι μουσικοί (και στο τραγούδι) :

Μανώλης Πάππος: μπουζούκι
Αρίστος Βαμβακούσης: μπουζούκι
Βασίλης Μασσαλάς: κιθάρα
Ντίνος Χατζηιορδάνου: ακορντεόν
Αλέξης Πάππος: κοντραμπάσο

ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΕΤΕ !!!

Ωστε δε θα δουλέψει εκεί ο Θύμιος! Κρίμα…

Ξέρει κανείς που (αν) θα εμφανιστεί ο Θύμιος;:241:

Εχω “ασφαλείς πληροφορίες” (που θα 'λεγε και ο μέγιστος τηλεδημοσιογράφος) ότι ο Θύμιος έχει κανονίσει για το Νοέμβρη να παίζει κάθε Τετάρτη στο “ΧΙΛΙΕΣ ΚΑΙ ΔΥΟ ΝΥΧΤΕΣ” (Καραϊσκάκη 10, Ψυρρή, 2103317293-4). Για το “πού” και “αν” κανονίσει κάπου πιο …σταθερά, θα μάθουμε στην πορεία.

ΥΓ. Ηδη πάντως έχω μπει σε δίλημμα και σκέφτομαι να σπάσω το προσωπικό μποϋκοτάζ που έχω επιβάλει εδώ και 5 χρόνια σ’ αυτήν την κωλοσυνοικία. Τελευταία φορά πήγα στο μαγαζί που υποτίθεται ότι εμφανιζόταν ο σχωρεμένος ο Ιορδάνης και φυσικά την πάτησα! :mad:

Πέντε + 1 η Ντάλη, 6 άτομα. Που θα χωρέσουν όλοι στην υπόγα ρε Γιάννα;
Θα παίζουν με βάρδιες;

Κι από απόσταση καλά είσαι… του χρόνου στο σαλόνι σου !!! :slight_smile:

  • μία η Ντάλλη. Αυτή κάνει για τουλάχιστον δύο Γιώργο:)

Με τον μαστρο-Θύμιο ήταν σίγουρο ότι αν θα έβλεπε παρέα να γουστάρει θα’ ρχόταν στα ντουζένια του και σ’ έκανε να :112:

Θα δούμε και με τον Πάπο!

Πάντως Άρη, Τετάρτες είναι καλά στου Πσυρρή. Θα γελάσουμε με όλα τα σούργελα, αλλά θα γουστάρουμε με τον Θύμιο. Το μαγαζί πάντως δεν είναι ολίγον τσικιρικιτζίδικον, εως άστα να πάν στο γεροδι@ολο;;; Χμμμ:080:

Θα δούμε!

Συμφωνώ απόλυτα με τον Ισαάκ…
:mad: Όχι εκεί γμτ… όχι εκεί… Παραείναι “δήθεν”, παραείναι “τουριστικό”… Μαγαζάκι για να ακούνε οι “αστοί” κάτι περίεργα τραγούδια που τα λένε “ρεμπέτικα”.
Κι από τιμές “τσούζει”…
Άσε που έχει και άπλετο φως!!! Θα ξενερώσει ο Θύμιος, δε θα αντέξει…:083: