νησολογιο

Καλημερα σε ολους.Καλοκαιρακι και φευγω σε λιγες μερες για Αμοργο και διαβαζοντας φυλλαδα ενημερωνομαι για συναυλιουλες (και ρεμπετικα)που θα γινουν σε Αμοργο,Φολεγανδρο,Σικινο και θα παιξει και ο Μυστακιδης με την παρεα του.Φιλε Δημητρη εαν μπορεις να δωσεις παραπανω πληροφοριες γιατι θα ηθελα να σας ακουσω και απο κοντα.
Ευχαριστω Αλεξανδρος

Θα παίξουμε την Κυριακή 13 Ιουλίου στην Φολέγανδρο, στο κάστρο απ΄ότι ξέρω, τα ρεμπέτικα της κιθάρας αλλά και επιλεγμένα κομμάτια με κανονική ορχήστρα.

Δημητρη ευχαριστω για τις πληροφοριες ψαχνω ηδη την ανταποκριση πλοιου απο αμοργο καθως εκτος οτι θα σας ακουσουμε ειναι και ευκαιρια να δουμε και φιλους που θα ειναι στο νησι. Και λιγη διαφημιση…τετοια εποχη η Φολεγανδρος ειναι πολυ ωραια και σε συνδιασμο με ωραιες μουσικες μεσα στο καστρο θα ειναι τελεια!
Καλο καλοκαιρι σε ολους!

Στην Αμοργό είχα περάσει τις καλύτερες διακοπές μου!!!Θα σε ενθουσιάσει το νησί και θα σε καταπλήξουν οι παραλίες του!!! Κάθησα 10 μέρες και το καταευχαριστήθηκα!Αν πηγαίνεις για πρώτη φορά και θέλεις πληροφορίες, μη διστάσεις να με ρωτήσεις!Καλά να περάσεις!!!:slight_smile:

Μαρία λέω να πάω κ΄εγω Αμοργό ,δέκα μέρες τον Αυγουστο .Μήπως είναι πολλές?
:082:

Είναι μια χαρά!Εγώ είχα πάει αρχικά για 6 μέρες και αλλάξαμε τα εισητήρια και καθήσαμε άλλες 4…Είχα πάει πρόπερσι το καλοκαίρι και μου έκαναν εντύπωση οι τιμές τους. Φυσιολογικές (έως φτηνές) σε ένα πολύ όμορφο νησί…
Το συστήνω ανεπιφύλακτα… Και θα σου πρότεινα να κλείσεις δωμάτια ή στην Αιγιάλη ή στα Θολάρια. Με τίποτα όμως στα Κατάπολα!!
Απλά πρέπει να βιαστείς γιατί ήδη γίνεται πανικός! Ειδικά αν θέλεις τη βδομάδα του 15άυγουστου…

Μαρια εχω να παω 10 χρονια. οποτε οτι εχεις για ενημερωση ειναι ευχαριστως δεκτο.Θυμαμαι επαιζαν και ωραιες μουσικουλες τοτε σενα ουζερακι, φυσικα στην Αιγιαλη, τον Αμοργιαλο …λες να παιζει ακομα, αν και εγω θα παω τωρα?

Κατάπολα και Χώρα… πάντα! :089:
Στις 9 Ιουλίου, πρώτα ο Θεός, ξαναπάμε για πολλοστή φορά!:090:
Ραντεβού στο “Καθ΄οδόν” στη χώρα για ρακόμελα…:102:

Αχ,λιγες μερες απομενουν για την εξορμηση μου στα πενεμορφα μερη της λεσβου.
Φυσικα η βαση θα ειναι το Πλωμαρακι με ρεμπετικες βραδιες καθε Σαββατο και αυτοσχεδιες μουσικες παρεες καθε βραδυ.Το πιτσιλαδι να υπαρχει και ολα φτιαχνουν:102:

Επιβάλλεται επίσκεψη στη βεράντα του Λουδάρου, στα Θολάρια, για απίστευτο παϊδάκι και κρασί.

Μεγαλοδυναμε απ΄οτι διαβαζω εχεις στησει εναν παραδεισο εκει.Το Καθ΄οδον θα το επισκευτω σιγουρα γιατι ειμαι τρελος λατρης του απαγορευμενου καρπου:089:
Μαστορα το βεραντακι το εχω υποψην και ευχαριστω και τους δυο για τις πληροφοριες!

Υ.Γ. 9 και σημερα (εχω σαλταρει εδω)

Σε βρίσκω πολλαπλώς ενημερωμένο, ω Webμάστωρ!:110:

παρομοίως… :091:το σημερινό και άλλα 9 μαθήματα… gαμώ την εξεταστική μου… ας όψονται οι όψιμες σπουδές!:112:

Πολύ ωραίο επίσης είναι το Σεντουράκι στα Θολάρια, όπου επιβάλλεται να παραγγείλεις φάβα!!
Και δεν πρέπει να χάσεις τη βόλτα με το βαρκάκι που φέυγει από Καλοταρίτισσα και φτάνει στην παραλία στο Σπαρτί! Θα πάθεις πλάκα!:088:

Έχω περάσει πολύ ωραία στην Αμοργό. Την πρώτη φορά που πήγα, δεν υπήρχε λιμάνι να δέσει το πλοίο και βγήκαμε στο νησί με καΐκια που το πλεύρισαν. Επίσης, να διορθώσω ότι ο Λουδάρος βρίσκεται στη Λαγκάδα και όχι στα Θολάρια, όπως έγραψα παραπάνω.