Νέο τριχορδο Κεβορκιαν

Όταν κάνουμε σχέδια ο θεός γελάει, έτσι λέει μια λαϊκή παροιμία
Το πρώτο τριχορδο πολύ οικονομικής κατηγορίας που είχα προμηθευτεί από το ίδιο κατάστημα, δυστυχώς έβγαλε πρόβλημα κατασκευαστικό και έτσι το πήρα και πήγα πίσω για να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε
Εκεί όχι μόνο δεν με αντιμετώπισαν αρνητικά αλλά μου πρότειναν είτε την επισκευή του, είτε την αλλαγή με ένα 100% ίδιο, ή εκείνο που είχα στο μυαλό μου αλλά ντρεπόμουν να το προτείνω, δηλαδή την αγορά ενός καλύτερου και την αφαίρεση χρημάτων από το παλιό μπουζούκι
Εδώ θέλω να τονίσω την άριστη αντιμετώπιση από το κατάστημα Κεβορκιαν που ομολογώ θα ήμουν ευχαριστημένος και με λιγότερο, και από μόνοι τους μου πρότειναν την αφαίρεση ολόκληρου του ποσού που είχα δώσει για το πρώτο μπουζούκι!!!

Έδωσα λοιπόν την διαφορά και πήρα το παρακάτω μπουζούκι, σκάφος καρυδιά και ταστιερα βεγκε, το οποίο μου έκατσε καλά και στο χέρι και στο αυτί από την πρώτη στιγμή, ο δάσκαλος μου σήμερα δε που το είδε και έπαιξε μαζί του, ενθουσιάστηκε με την ποιότητα του(ήχος και μαλακό παίξιμο) με βάση την τιμή του που είναι κάτω από 400?
Να αναφέρω ότι έχει ρυθμιζόμενη βέργα που πειραματικά έπαιξα λίγο με το αλενακι και όντως κάνει ότι υπόσχεται

IMG_20160801_124151.jpgIMG_20160801_123857.jpg

Καλορίζικο και καλόπαιχτο!

Καλόπαιχτο!