Νέο μέλος, να συστηθώ κι εγώ

Καλησπέρα σας
Θεωρησα αγενεια να περνω μερος στις συζητησεις,πριν καλα καλα συστηθω. Λοιπον, με λένε Χρήστο και μεγάλωσα στο Αγρίνιο.Εδω και λίγο καιρο ζώ στην Αθήνα.Μέ την μουσική ασχολούμαι αρκετά χρονία,ήτε ενεργά ήτε παθητικά, αλλα με το ρεμπέτικο είμαι σχετικά νέος.Άλλωστε είμαι μόλις 24 χρονών:). (ίσως και ο μικροτερος εδω μεσα,φανταζομαι) Βρίσκω το φορουμ πολύ ενδιαφέρον και αξιόλογο,και χέρομαι που μπήκα στην κυβερνο-ρεμπετο-παρέα σας. Ευχαριστω…

Καλώς μας ήρθες στην παρέα φίλε, Χρήστο.:110:

Καλώστονα κι ας άργησε!
Μακγάκι, έχω μια απορία: γιατί μακ-γάκι και όχι μαγκάκι στο username σου; Κατά λάθος έγινε ο αναγραμματισμός όταν έκανες registration, ή κρύβεται κάποιο νόημα το οποίο αδυνατώ να ανιχνεύσω;

Καλώστονε τον marne. Καλές συζητήσεις. Μην χολοσκάς για το νεαρό της ηλικίας. Μάλλον προσόν είναι:089::slight_smile:

Καλως σας βρηκα και σας ευχαριστω!!
:78:

Αν και σχετικά νέος στην απόλυτη ρεπετοforumara, να σε (σου) πω κι εγώ με τη σειρά μου καλως ήρθες κλπ:088:. Αν και στο φόρουμ νομίζω πως υπάρχει και 15ρονος αν θυμάμαι καλά. (δεν παίρνω κι όρκο)

μην ανησυχείς που είσαι νέος! να ανησυχείς άμα πάψεις να νιώθεις νέος…:089:

ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ ΑΥΤΟ!
:088:

Καλησπερα σε ολη την ρεμπετοπαρεα.
Ονομάζομαι Αντωνης απο τα βαθη της Ανατολης απο Πλωμαρι Λεσβου που παρασκευαζεται το φαρμακο της καρδιας κ του πονου.Βρήσκω πολυ ενδιαφερον το φορουμ γιατι εκφραζει τα μουσικα ακουσματα μου.:246:Το τριχορδο ειναι αγαπη μαγεια λατρεια ερωτας.Γενικα η μουσικη ειναι τροπος εκφρασης:) :106:.Αγαπημενο σπορ καλη παρεα καλο μεζε ουζοκατανιξη κ φορα παρτιδα οι πενιες.Οποιος εχει αντιθετη αποψη επι τουτου να την τεκμιριωσει ευχαριστω

καλωσηρθες ,συντεκνε και εγω 24 είμαι και ενιωθα καπως με όλους τους παππούδες εδώ μέσα :090:

Γεια σου ρε πατριδα δεν εχω αντιθετη αποψη .απλα θελω να την ενισχυσω!:127:

Μιας και ηρθε η κουβεντα που λενε να συστηθω και γω με τη σειρα μου.Ειμαι ο Ιασων,γεννημενος Αθηνα,μεγαλωσα Πορο και αντρεψα Θεσσαλονικη πλεον υπηκοος.Συνταξιουχος πλεον εδω και 3 χρονια απο τα παλκα και μαγαζια οπου προσπαθουσα vα διασωσω αυτο που αγαπαμε σ αυτο το site το ρεμπετικο…Οτι μπορουσα εκανα,ο κοσμος αλλαξε και παρτε το χαμπαρι που λεει και το ασμα,ο κοσμος και η αμαθεια με κουρασε,εφυγα κι απ την πολη και ησυχασα.Ζω σε ενα χωριο 40χλμ. απ τη Σαλλονικη,και η καλυτερη ταβερνα πλεον ειναι το σπιτι μου,και οι παλιοι συναδελφοι
που ανταμωνουμε και λεμε τα μερακια μας τραγουδωντας.Χαιρομαι που η τεχνολογια μου εδωσε την ευκαιρια να γνωριστουμε.Φιλικα και Ελληνικα Ιασων.

Γεια σας παιδια ειμαι ο Κυριακος και ειμαι και εγω νεο μελος εδω μονο που παρελειψα να συστηθω οπως πολυ καλα εκανε ο Χρηστος. Εχω επισης να τον πω πως υπαρχουν και μικροτεροι οπως εγω που ειμαι στα 23 γεννηθηκα και μεγαλωσα στη θεσσαλονικη. Ακουο και ασχολουμε μερικα χρονακια με τα ρεμπετικα γιατι στην οικογενια μου ειναι πιο πολυ ρεμπετες. Ειδικα ο πατερας μου οσο θυμαμαι παιζει τζουρα και δεν υπαρχει μερα που ειχαμε επισκεψεις να μη παιζουμε και τραγουδαμε ρεμπετικα. Δυστηχος ομως επειδη ειμαι πολυασχολος δεν ειχα και δεν εχω χρονο να μαθω και εγω να γρατζουναω. Αυτη ηταν μια πολυ μικρη περιλιψη για μενα… Ευχαριστω και πανω απ ολα υγεια.

Οπως σωστα κατάλαβες έγεινε λάθος στο username. :039:

Καλώς τους όλους τους φίλους. Κυριάκο και Ιάσωνα καλοστέριωτοι. Καλές και δημιουργικές συζητήσεις να έχουμε.

Τελικά αποκαλύπτονται σιγά- σιγά και τα νιάτα του του ρούμ.:slight_smile: Ας πω κι εγώ λοιπόν πως είμαι στα 25 :slight_smile: Έτσι για να συστηνόμαστε.

19 χρονών ρεμπέτης:089::019:

καλησπερα παιδια! και χαιρω πολυ! Είπα την ηλικια μου και σιγα σιγα,βγηκαμε σαν τα σαλιγκαρια ολοι!Απ οτι φαινεται παλι η νεολαια κραταει τα ινια!
:78: Να που τελικα, η νεα γενια δεν πεθαινει μεσα στα σκυλαδικα,και στα club της ξεφτιλας! Υπαρχει και ελπίδα :)!!!

Καλως τον Marne! Καλες δουλειες σου ευχομαι!

οκτάχρονε για ποιούς παππούδες μιλάς?:108:
:083:απλά τινές εξ ημών παίζουμε στο Α’ ημίχρονο της παρατεταμένης εφηβείας μας!:019: