Νέα μάζωξη του Φόρουμ (2006)

Μια και εγκαινιαστηκε το νεο φορουμ και περπαταει μια χαρα -ζωη ναχει κι
αυτο κι εμεις !!- θελω να προτεινω προς απαντες να κανονιστει καποια μερα για να βρεθουμε, μια και υπαρχουν καινουρια μελη αλλα και γενικοτερα για ενα ξανα-ανταμωμα με τα μελη του φορουμ !!

Προτεινομενος τοπος : καπου με καλο φαι και καλο κρασι ει δυνατον οχι μεσ’ την Αθηνα …

Προτεινομενο κονσεπτ : με τα οργανα μας για παρτη μας και μονο !! Απο κει και περα ολοι χωρανε !!

Εξαιρετική ιδέα! Αρκεί βέβαια να γίνει κάποτε μεταξύ 20 Δεκέμβρη και 8 Γενάρη. :slight_smile:

Μέσα με τρέλλα. Ρε κοπέλια, τί λέτε να πάμε Θεσ/κη αυτή τη φορά:090:

Ρε Ισαάκ, ας γίνει μεταξύ 20 Δεκέμβρη και 8 Γενάρη και δε με νοιάζει σε όποιο μέρος και να’ναι, πραγματικά.
Αρκεί βέβαια ο δρόμος για να έρθω από το Ρέθυμνο να είναι σε καλή κατάσταση, είναι και παλιό τ’αμάξι. :019:

Ισαακ καλη ιδεα για Θεσσαλονικη, εχω να παω απο το '91 (ντροπη μου !) αλλα δεν ξερω, θα προτιμουσα σε εξοχη … δεν παει καπου το μυαλο μου …

Επειτα για πολυ κοσμο ισως πεφτει μακρυα, μηπως να μοιραζαμε την αποσταση … βασικα ενα μερος που να εμπνεει ψαχνουμε κι ολες οι προτασεις δεκτες, ας μην αποκλειστει το κλεινον αστυ … παιζει και η Κρητη βεβαια !!

Στην Κρήτη μοιράζουμε την απόσταση; :112:

Μοίρασμα απόστασης = Αθήνα. Και αν λάβουμε υπόψη και άλλον ένα παράγοντα, το χαμηλότερο δυνατό συνολικό κόστος μετακινήσεων για το σύνολο των υπό μετακίνηση φορουμιτών, τότε…
Αθήνα και πάλι Αθήνα,
Αθήνα τα χείλη μου ας πούν,
(μπλα μπλα…)
που γέροι και νιοί και παιδιά σ’ αγαπούν.

Και αν κάποιος μπή στον κόπο να κάνει τους λογαριασμούς, τότε εγώ ευχαρίστως συνεισφέρω την αναλογία μου ώστε να μαζευτή ένα ποσό και να αποδοθεί αναλογικά στους μετακινηθέντες ως χιλιομετρική αποζημίωση, ας πούμε.

Μόνο η Αθήνα βολεύει. Από κάθε άποψη. Είναι προφανές.
Η Κρήτη είναι γοητευτική ιδέα αλλά αποκλείει πολύν κόσμο.

Ασε που δεν θα έχετε μαζέψει τα νερά ως τότε!
:019:

Να φανταστείτε ότι εάν οι ημερομηνίες είναι βολικές ότι το σκέφτομαι να ρθώ και εγώ που μένω στη Λέσβο.

Η Αθήνα -δυστυχώς- είναι η πρακτικότερη λύση. Εκτός από το μοίρασμα της απόστασης, είναι και το ζήτημα της οργάνωσης μιας τέτοιας συνάντησης, καθώς στην πρωτεύουσα μένουν πολλά μέλη του Φόρουμ.
Αν είχαμε άλλες δυνατότητες, θα πρότεινα συνάντηση π.χ. στη Βασιλίτσα Γρεβενών, στη Μάνη, στην Ανάφη…

Η αλήθεια είναι ότι μάλλον δεν έχουμε άλλη λύση απο την Αθήνα γιατί το οργανωτικό θα είναι δύσκολο σε άλλη πόλη.
Ετσι βέβαια δυσκολεύουμε πολύ την προσέλευση των φίλων απο μακρυνές περιοχές αλλά τί να κάνουμε , το μόνο που μπορεί να γίνει είναι η έγκαιρη επιλογή του χρόνου της συνάντησης έτσι ώστε να κάνουν όλοι το κουμάντο τους

Αγαπητε γουεμπ-μαστορα προφανως μιλαω για το κλεινόν αστυ οταν λεω μοιρασμα ή καποια γυρω περιοχη μεχρι και Χαλκιδα π.χ. …

Στην προσπαθεια για να αποκλινουμε και στη ριμη του λογου, αναφερω την Κρητη, μηπως και τσιμπησουμε …
:241:

Απ’την αλλη γλιεπω ενδιαφερον …
:090:
εξ ου κι ο τιτλος !!

Κλεινόν άστυ = δοξασμένη (πιο σωστά ‘ένδοξη’) πόλη.

Το συναντάς στο ευ + κλέος, δηλ. “εύ” ψιλή περισπωμένη=καλή, “κλέος”= δόξα.
Π.χ.: ο/η ευκλεής, το ευκλεές.

(οι φιλόλογοι ας με κρίνουν με επιείκεια αν έγραψα μπούρδα)

καλή η πρόταση για θεσσαλονίκη, αλλά δε βλέπω να καρποφορεί γιατί τα έχει μαζέψει όλα η αθήνα. αχ ρε ψωμιάδης που μας χρειάζεται!!!

εκτός πλάκας μαζευτείτε όπου βολεύει τους περισσότερους. και καλά θα περάσετε σίγουρα. πάντως τις ημερομηνίες που ψάχνετε εγώ δε θα μπορέσω να σας δώ γιατί, με την ατυχία που με δέρνει παντρεύομαι στις 26 δεκέμβρη και μάλλον θα χάσω τη μάζωξη

Another one bites the dust…
:092:

Περαστικά… :089:

Αααα!!! Ο Βασίλης !
Καλέ μας Τσουμαράκο, τι έγινε; Τοιμάζουμε την προίκα και χαθήκαμε; :slight_smile:
Φιλιά στη γλυκύτατη γυναικούλα σου !

Καλά, εσύ δε μου είπες, το Μάη, πως θα μας καλέσεις όλους στο γάμο να γίνει εκεί ένα δεύτερο γλέντι, μετά το γαμήλιο;;; Το ξέχασες; Εγώ, το “έχω δέσει” !!!
Για κανόνισε…
Μην μπλέκουμε τις “μαζώξεις”…

Άλλη του Πάνου, άλλη του γάμου !!! :085:

Όλα ωραία κι όλα καλά Ιωάννα μου, αλλά εμένα με γάμους σε παρακαλώ να μη με μπλέκεις… :019:

Εγώ έλεγα να πηγαίναμε Σαλονίκη για ν’ ακούσουμε το βράδυ και τον Δημήτρη στη ταβέρνα που εγκαινίασε.

Αν είναι η φάση της μάζωξης για Αθήνα, προτείνω ανεπιφύλακτα την ταβερνάρα στον Ασπρόπυργο, που μας πήγε δυό φορές ο Σώτος. Είναι και άπλα, και παίζουν από αρνί, ζυγούρι, προβατίνα που σκοτώνουν.:107: (μπορεί ο φίλος Webμάστορας να βάλει αντίστοιχη φάτσα με μπριζολίκι σας περικαλώ πολύ!)

Το μόνο είναι ότι είναι μακριά, και ο ΚΚ μπορεί να μη βρίσκει σήμα στο (εσωτερικό) GPS του για να εντοπίσει κάβες, κλπ. :019:

Επ! Δε θέλω αηδίες. Το GPS μου είναι ρυθμισμένο από μόνο του να κάνει μπιπ (Proximity) μόλις πλησιάσει δίχρονο αμνό, δηλαδή zigouri στα Αγγλικά.

Και επι της ουσίας: ΝΑΙ με χίλια στη ταβέρνα του Ασπρόπυργου!

(καλά και τα άλλα μαγαζάκια αλλά ρε παιδια… Ενα καλοψημένο φιλετάκι προβατίνας + γιδοτύρι σε ανεβάζει διαφορετικά. Πως να το κάνουμε.)