Νέα κασετίνα με προπολεμικά Τσιτσάνη

Μολις εκδοθηκε απο την γνωστη πλεον αγγλικη εταιρια jsp μια κασετινα των 5 cd με ολα τα προπολεμικα τραγουδια του Βασιλη Τσιτσανη.Τη παραγωγη υπογραφουν ο charles Howard και ο υποφαινομενος(Σταυρος Κουρουσης).Περιεχει αρκετα κομματια καθαρα και η τιμη ειναι πολυ προσιτη 25-30 ευρω.Επειδη ομως δεν εχει κυκλοφορησει ακομα στο εμποριο απο οσο νομιζω αν καποιος θελει να τα βρει ας επικοινωνησει μαζι μου στο τηλ 6939617928.Ζητω συγνωμη προς το webamster αλλα προσπαθω μερες να ανοιξω θεμα και με μπλοκαρει λεγοντας μου τοι ειναι πολυ συντομο το κειμενο παρολο οτι γραφω αρκετες λεξεις,αν μπορει καποιος ας το τσεκαρει και ας βαλει το κειμενο απυτο στην παρουσιαση cd και παλι συγνωμη και ευχαριστω για την κατανοηση

Αντε ρε! Το κουβεντιάζαμε πριν κανα μήνα στο Music Corner. Πότε θα βγει στα μαγαζιά;

Νομιζω επισημα Σεπτεμβριο δεν ειμαι και πολυ σιγουρος ομως

Δεν πειράζει μας αρέσουν και τα <<ανεπίσιμα>> δηλαδη εσυ μπορείς να τα βρείς άμεσα?

Εγω τα εχω και οποιος τα θελέι ας παρει τηλ να συννενοηθουμε

:109: :109: :109:

 Ερχόμαστε... οι απανταχού τσιτσανολάτρες!!!

Αν κρίνω από τις προηγούμενες εκδόσεις του Τσάρλυ, νομίζω πως θα νομίζουμε ότι ο Τσιτσάνης θα παίζει δίπλα μας και θα μας “ξεκουφαίνουν” ο Στράτος κι ο Στελλάκης με τις φωνές τους! :112::112::112:

Μπράβο Σταύρο!:088:

Καλησπέρα σας! Για όποιον ψάχνει βρήκα την συλλογή του Τσιτσάνη με τα προπολεμικά στο δισκοπωλείο “Νίκος Ξυλούρης”, και όχι μόνο-Έχει κυκλοφορήσει και άλλη μία με τα μετάπολεμικα!!! :088:

Λεπτομεριες ξερουμε? Εταιρια κλπ.?

Πιστεύω οτι είναι μια μια καλή ευκαιρία για καθεναν να αποκτήσει αυτη την κασετίνα.Μιλάμε για τραγούδια που ηδη ξέρουμε ή και για ανέκδοτα τραγούδια?

Einai JSP records
Aggliki ekdosi-Exw parei tin kasetina me ta propolemika kai exei poly kalh poiothta hxou
kai arketa kommatia pou leipane apo ti syllogh mou.
Na edw mporeite na deite kai ta tracks:

propolemika:
http://xilouris.gr/catalog/product_info.php?products_id=5400

metapolemika:
http://xilouris.gr/catalog/product_info.php?products_id=5423

:090::090::090::090:

Από admin: Aγαπητή Νατάσα, καλώς ήρθες στο φόρουμ. Σε παρακαλώ πολύ να μη γράφεις με greeklish.

Live ηχογραφηση!!!Για τους φιλους του Τσιτσανη!!!:089:

http://rapidshare.com/files/256096452/_932___963___953___964___963___945___957___951___962.rar

Όλα του Charlie υπάρχουν στο Music corner …:088:

Νατάσα, όποτε έρχομαι στο μαγαζί σας, αισθάνομαι σαν στο σπίτι μου.
Η κ. Ουρανία ευγενέστατη και εξυπηρετική.
Να είστε καλά.

ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Πολύ αξιόλογες και χρήσιμες οι δυο κασσετίνες με τραγούδια του Τσιτσάνη,που επιμελήθηκε ο Charles Howard.Πέρα από τα γνωστά και δημοφιλή τραγούδια υπάρχουν και αρκετά δυσεύρετα,που δεν έχουν κυκλοφορήσει ποτέ σε CD.
Υπάρχουν κ ευχάριστες εκπλήξεις,όπως ένα παντελώς άγνωστο σε μένα τουλάχιστον όμορφο τραγούδι του 1948,το Για σε μεθώ κάθε βραδιά με τη Γεωργακοπούλου και τον Τσαουσάκη,το οποίο όντας χαρισμένο στη Γεωργακοπούλου δεν καταγράφεται ούτε από τον Αλεξίου ούτε από τον Αναστασίου,εδώ όμως βρίσκει τη θέση του δίπλα στα άλλα τραγούδια του μεγάλου δημιουργού του.

να συμπληρώσω πως οι ηχογραφήσεις αυτές των τραγουδιών του Τσιτσάνη είναι τόσο καθαρές σαν να ακούς ολοκαίνουργιο δίσκο γραμμοφώνου! Άλλη αίσθηση!..:088: