Μια έβδομάδα με λαϊκή κιθάρα (2007)

Από τις 25/8 μέχρι και 2/9 στο Μουσικό Χωριό που γίνεται στον Άγιο Λαυρέντιο στο Πήλιο, μέσα σ όλα τα άλλα, θα πραγματοποιηθούν και μαθήματα λαϊκής κιθάρας.Μόλις είναι έτοιμη η ιστοσελίδα του διοργανωτή θα παραθέσω τον δεσμό.

Για όποιον ενδιαφέρεται
http://www.music-village.gr/ergastiria.html

δύσκολο ρε γμτ να πάρεις άδεια τόσες μέρες κ είναι και κομματάκι μακρυά:016: …:016:

Δυο βιντεάκια απο το μουσικό χωριό.


Εκπληκτικός!
Χαρη σε αυτό το βίντεο βρήκα και ένα εξαιρετικό του Ρούκουνα

Τι να πει κανείς;
Ο Ρούκουνας στα εβδομηνταφεύγα του είχε φωνή για δέκα νοματαίους!

…κι ούτε ζόρια ούτε τσαλίμια. Να φχαριστιέσαι ν’ακούς, και να βλέπεις.
Όχι σαν τους μάπες τους σημερινούς, που σφίγγονται λές και θα κλ…ν

Μήπως αναγνωρίζει κανείς τον κιθαρίστα;

Δημήτρη,
ωραία βιντεάκια και τα δικά σου και του Ρούκουνα, σε ευχαριστούμε.
Προσωπικά δεν αναγνωριζω τον κιθαρίστα…

Στο βίντεο από το μουσικό χωριό, μπορείς να μας πείς ποιός έχει κατασκευάσει το μικρό κιθαρόνι του μουσικού που παίζεται τους “δυο σερέτες” ?
Επίσης, τελείως “δημοσιογραφικά”, αναρωτιόμουνα πόσους μαθητές είχες στο masterclass… Βρήκε ανάλογη ανταπόκριση αυτή η καλή προσπάθεια ? Εσύ πως το αισθάνηθηκες, μοιράστηκες αυτά που ήθελες ?

Την κιθάρα την κατασκεύασε ο πατέρας του Ιπποκράτη που ζει στην Κω.Μπορεί να σου απαντήσει και ο ίδιος γιατί είναι μέλος του Φόρουμ.
Τα μαθήματα τώρα πήγαν πάρα πολύ καλά.Το παρακολούθησαν γύρω στα 17 άτομα και κατά 99% θα γίνει και φέτος.

Ευχαριστώ για τις πληροφ. Θα μιλήσω με τον Ιπποκράτη.
Μακάρι φέτος να τα καταφέρουμε και όσοι δεν μπορέσαμε πέρυσι !

Μήτσε έχω την εντύπωση ότι είναι ο Γιάννης ο Δέδες. Στο άλλο βιντεάκι του Ρούκουνα που υπάρχει φαίνεται πιό καθαρά (έχει και την ίδια κιθάρα).

Φιλε Μπαμπη στειλε μου Email ή ΠΜ για οτι πληροφορια θελεις για το κιθαρονι.Γεια σου Δημητρη αδερφε, μακαρι να ξαναγινει και φετος και να ξανασμιξουμε. Ο Μυστακιδης αδερφια οσο καλος παιχτης ειναι, ειναι αλλο τοσο καλος δασκαλος και αλλο τοσο καλος στην παρεα.

το link δεν μου δουλεύει
μάλλον το σωστό είναι το http://www.music-village.gr/