Μετατροπή μορφής βίντεο

Λοιπόν μάγκες με την μία στο θέμα είχα τραβήξει 2 πολύ ωραία βίντεο από την βραδιά που ήταν ο Τατασόπουλος στην Πριγκηπέσα αυτά τα βίντεο τα τράβηξα με ψηφιακή και είναι σε μορφή *.avi τα μεγέθη τους είναι πάνω 450mb και 470mb αντίστοιχα. Με ένα convert που τα έκανα σε *.flv κατάφερα να τα κάνω 147mb και 148mb αντίστοιχα μόνο που και αυτά τα μεγέθη είναι μεγάλα για να τα σηκώσω με την δική μου σύνδεση ξέρετε τι μπορώ να κάνω για να τα μειώσω και άλλο για να τα σηκώσω youtube να τα δείτε ; Ευχαριστώ.:230:

Να πας από την σχολή σου να τα ανεβάσεις από εκεί;

Καλή ιδέα Γιώργο θα το προσπαθήσω αλλιώς με κόβω στο βιολογικό στο Ηράκλειο που είναι 3λεπτά το πολύ δουλειά :slight_smile:

Μετά από 4 ώρες upload … απορήφθηκε το βίντεο μου επειδή είναι μεγαλύτερης διάρκειας από 10 λεπτά…………:093: δεν έχω πρόβλημα να περιμένω άλλες τόσες ώρες όμως πως τα κόβουμε τα ριμαδοβίντεο ρε παιδιά ;:016:

Κάτι πολύ χρήσιμο, είναι το πακέτο DVD Video Soft, και συγκεκριμένα το πρόγραμμά του 3gp Video Converter (για avi, mp4, 3gp, mp3), με το οποίο μπορείς να μειώσεις και bitrate και διαστάσεις, οπότε θα πιάνει και λιγότερο χώρο, άρα γρηγορότερο ανέβασμα…
Τώρα, για να κόψεις το βίντεο (πχ από 12 λεπτά να το κάνεις 10) υπάρχουν πολλά, ακόμα και με το movie maker μπορείς

Ευχαριστώ φίλε θα το προσπαθήσω τώρα κιόλας αν και αυτό που έκανα χθες με το movie maker το αποθήκευε σαν μια μορφή για ανάκληση του τι έκανα στο βίντεο δεν το είχε κόψει να έχω δλδ το ολόκληρο βίντεο και το μειωμένο… αν κατάλαβες τι εννοώ είσαι μάντης :256:

κατάλαβα, στο αποθήκευε σαν BAK file, δηλ. σαν project μάλλον…
δεν είμαι τόσο μάντης, πιο πολύ παθών…

προσπάθησε να το αποθηκεύσεις σαν μορφή “βιντεακή”…avi, mpeg, wmv, 3gp οτιδήποτε, και το μετατρέπεις μετά σε οτιδήποτε άλλη μορφή με το πρόγραμμα που σου είπα…

Καλύτερο πάντως σε σύγκριση με το movie maker, είναι το Sony Vegas…έχει ποικιλία μορφών και είναι κορυφαίο στην κοπτοραπτική…

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον voreioanatoliko χωρίς την βοήθεια του δεν θα μπορούσα να σηκώσω να δείτε το δεύτερο βίντεο !!! :110::088:μέχρι το βράδυ καρντάσια τότε θα το έχω ανεβάσει για να το δείτε κ θα το κάνω πόστ!!! :090:

Ρε παιδιά πως μπορούνε καποιοι και ανεβάζουν κάτι 40λεπτα βίντεο στο youtube? γιατί έχω δει πολλά τέτοια