Μετατροπή mp3

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει;θέλω να μετατρέψω mp3 και να φτιάξω cd που να παίζει σε κανονικά cd player.

Με τη λειτουργια Audio cd του Nero -αποκλειεται να μην το εχεις…- μεταφερεις με drag 'n drop τα μπ3 σου και το cd που παιρνεις ειναι audio.

Χωρητικοτης μεχρι περιπου 21-22 τεμαχια με το συνηθισμενο χρονο τραγουδιου 3- 3μιση λεπτα. Αν στη μπαρα δεις οτι ξεπερασες τη χωρητικοτητα σβηνεις τραγουδια κατα βουληση …

Και ο Windows Media Player μπορεί να το κάνει αυτό, το μετατρέπει αυτόματα κατά την εγγραφή.

Ευχαριστώ πολύ.
Θα το δοκιμάσω αύριο.

Ο Windows media player όμως δεν έχει δυνατότητα εγγραφής ΜΡ3 ως ΜΡ3. Εκτός από το Νίρο, υπάρχει κάτι άλλο φτηνότερο για αυτή τη δουλειά;

Πόσο πιο φτηνό δηλαδή; Γιατί το Nero expess είναι τζάμπα…

O Media Player από την έκδοση 10 και μετά (τρέχουσα έκδοση 11) έχει τη δυνατότητα mp3 encoding. Απλά δεν αφήνει στο χρήστη πολλές επιλογές κωδικοποίησης, έχει μόνο τις δημοφιλέστερες σε προεπιλογές (128, 190, 256 και 320kbs/s αν θυμάμαι καλά).

εγω χρησιμοποιω το acoustica…www.acoustica.com
Κανει search ολο τον σκληρο και με τσεκ τα κομματια που θελω φτιαχνω γρηγορα=γρηγορα cd σε format audio.
δεν ειναι free αλλα υπαρχουν κλειδια…

Ευχαριστώ παιδιά

παιδιά στον Μedia player, πως γίνεται δηλαδή η εγγραφή mp3 cd? Το χω προσπαθήσει και δεν το χω καταφέρει. Όποιος ξέρει ας μου πει. Ευχαριστώ

ikarus260 στον Windows media player 10 δε γίνεται να γράψεις δίσκο mp3. ;Έτσι τουλάχιστο νομίζω εγώ.

Ο Media Player κάνει μόνο rip του audio cd σε mp3 στο σκληρό σου. Ούτε convert ούτε burn σε mp3.
Αν θες κάτι τέτοιο, το Nero 7 έχει όλα αυτά τα ωραία εργαλεία, convert οποιασδήποτε μορφής audio σε mp3, με επιλογή bitrate και πολύ γρήγορο codec και -φυσικά- γράφει και mp3 cd’s. Είναι απ’ τις πιο καλές και αξιοπρεπείς επιλογές αφού συνδυάζει πολλές λειτουργίες σε ένα “πακέτο”.

Δοκίμασε και αυτό, ίσος το προτίμησης, επίσης τζάμπα… Πρέπει να bis στα settngs κέ να πεις που να σου βγάλει τα mp3s στον σκληρό σου δίσκο γιατί αλλιώς θα τα ψάχνεις. Καλο είναι να εξοικειωθείς με τα διαφορα settings και options…

http://cdexos.sourceforge.net/download.html

πιστευεω πως με το nero ειναι πιο ευκολο και πιο γρηγορο. γιατι δεν προσπαθεις?