Μες στα βαθειά μεσάνυχτα

Τίτλος Τραγουδιού - Σύνθεσης: Μες τα βαθειά μεσάνυχτα

Βίντεο - Ηχογράφηση:


το βίντεο αυτό έγινε με βάση ηχογράφηση από ραδιοφωνική εκπομπή (3/2016). Δυστυχώς δεν έχω άλλο αρχείο (μάλλον δεν ξέρω πως να μετατρέψω κατάλληλα αυτά που έχω) για ανάρτηση εδώ.
Γι αυτούς που δεν θέλουν ν’ ακούσουν τον “πρόλογο” (της εκπομπής), το τραγούδι ξεκινά στο 1:23
Συμμετέχοντες:
στίχοι Ρένα Στάμου, μουσική Μάνος Τουρπάλης
όλα τα όργανα παίζει ο Δ. Μυστακίδης ο οποίος έκανε και όλη την τεχνική δουλειά (ηχογράφηση - επεξεργασία κτλ.)
Δεύτερη φωνή κάνει η Μαρία Φραγκούλη.

Λίγα λόγια για την νέα μουσική σου σύνθεση:
Αυτή λοιπόν η “μουσική μου σύνθεση” καταρχάς δεν είναι “νέα”…
η ιστορία υπάρχει εδώ (στο κάτω μέρος της σελίδας), να μην πιάνω κι άλλο χώρο


Το τραγούδι περιλαμβάνεται σε CD που κυκλοφόρησε το 2006 από την εταιρεία Δίκτυο
https://diktiopm.gr/απόψε-μ-εγκατέλειψες/
στην σελίδα αυτή βέβαια οι πληροφορίες είναι λανθασμένες (αναφέρομαι ως “Τούρμπαλης”, στιχουργός) και προς απογοήτευσή μου δεν διορθώθηκαν ποτέ.
'Οπως είπα παραπάνω δεν ξέρω πως να ανεβάσω το track του δίσκου, αλλά ούτως ή άλλως θεωρώ καλύτερη την ¨δικιά μας" εκτέλεση.

10 «Μου αρέσει»

τί ωραία δουλειά! πρέπει να είναι συκλονιστικό να συνεργάζεσαι με έναν τέτοιο άνθρωπο… δυνατοί στίχοι και μεστή ερμηνεία, και η σύνθεσή σου ταιριαστή.

2 «Μου αρέσει»

Εγώ έχω ακούσε κι άλλα τραγούδια του Μάνου. Όλα στο ίδιο υψηλό επίπεδο. Μακάρι να είχε συνεχίσει να γράφει. Εξ άλλου ποτέ δεν είναι αργά. Αλλά και “παίχτης”. Πενιά με χαρακτήρα. Μπουζούκαρος που λένε στην πιάτσα. Και οι οργανοκατασκευές του… τι να λέμε; Υψηλό επίπεδο ήχου και αισθητικής. Όλα μαζί δεν θα μπορούσαν παρά να αντανακλούν την ποιότητα του ανθρώπου … βεβαίως, βεβαίως.

Γειά σου φίλε Μάνο!

1 «Μου αρέσει»

Θαυμάσια δουλειά, μπράβο κι από μένα σε όλους!

2 «Μου αρέσει»

Μπράβο Μάνο, το χάρηκα πολύ το κομμάτι. Μακάρι η έμπνευσή σου να είναι ανεξάντλητη και να δούμε πολλά περισσότερα.

2 «Μου αρέσει»

ευχαριστώ πολύ όλους, όπως καταλαβαίνετε οι γνώμες που γράφονται εδώ έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα απ’ όλες.
Παναγιώτη με σκλαβώνεις! (μ’ ανέβάζεις πολύ και θα κάνω μεγάλο κρότο πέφτοντας)

3 «Μου αρέσει»

Αρχικά μπράβο για την προσπάθεια.
Είναι δύσκολο πολύ.
Εμένα όμως δεν μου άρεσε. Τόσο στιχουργικά, όσο και μουσικά.
Καλή συνέχεια

1 «Μου αρέσει»

Ο Μανος οτι πιανει γινεται χρυσος…
:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

1 «Μου αρέσει»

Ξέρεις τι γίνεται;

Είναι σημαντικό να γράφονται αληθινά τραγούδια του καημού.

όλα τα άλλα, είναι να ΄χαμε να λέγαμε.

Γειά σου Μάνο !

4 «Μου αρέσει»

Πολύ όμορφο τραγούδι και στιχουργικά και μουσικά. Μπράβο @manos_tourpalis!!

3 «Μου αρέσει»

Απλά υπέροχο. Ισορροπημένο. Εχει περιεχόμενο, αρχή -μέση- τέλος. Μουσική και στίχος που σου μένει. Απορώ που δεν το άκουσα από κάποια απ τις κομπανίες που ακούω μια εδώ και μια εκεί.
Αφήνω το σεβασμό μου.

1 «Μου αρέσει»