Μας το κλεισαν το μαγαζι? (rebetiko.sealabs.net, 2005)

Ρε παιδιά τι έγινε μας το κλεισαν το μαγαζί?Μιλαω για το rebetiko.sealabs.net,προσπαθώ 3 μέρες να μπω

Αφού βγάζει “H Rebetoselida se liges meres pali konta sas”. Δεν δείχνει ‘κλείσιμο’ αυτή η επιγραφή. Κάποια συντήρηση ίσως;

Ευχαριστώ,πηρα πάλι τα ίσα μου.

Ενα site υπάρχει για να ακούμε και κανα διαφορετικό τραγουδάκι εκτός απο αυτά της προσωπικής μας συλλογης… Άμα το κλείσουν και αυτό, άστα…

Αλήθεια κ.Διαχειριστά, απο περιέργεια, έχεις απευθυνθεί στα παιδιά πως τα κατάφεραν και έχουν άδεια να δημιουργήσουν βάση (φτου να μη τα ματιάσω…) σε αντίθεση με τη δική μας περίπτωση;

Απ’ όσο ξέρω δεν υπάρχει φορέας που να εκδίδει “άδειες” για να διαθέτεις τραγούδια σε mp3. Η ΑΕΠΙ σου βάζει ένα είδος συνδρομής (γιγάντιο νούμερο για ερασιτέχνες) και σου επτρέπει… κάποια πράγματα. Το παράτησα το θέμα όταν είδα τα νούμερα μετά από επικοινωνία μου με τους ΑΕΠΙ-τες.

Προ ημερών είπε κάτι ο Φέρρης, πως έχει τρόπο να το αντιμετωπίσει και πως ειδικά για τα 50-ετίας και πίσω δεν υπάρχει κάν θέμα. Αναζητήστε το posting. Εχουν γίνει και παλιότερα κουβέντες και τότε κάποιοι προσφέρθηκαν να το υλοποιήσουν. Αυτά τα πράγματα μοιάζουν να σκαλώνουν για κάποιο λόγο.

Υπενθυμίζω την περίπτωση του www.kithara.gr

Δείτε τι λένε τα παιδιά που το έφτιαξαν εδώ:
http://portal.kithara.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=122

και τι κάνανε κάποιοι άλλοι εδώ:
www.kithara.vu

Οπότε λύσεις υπάρχουν. Αυτό που μένει είναι η αναζήτηση της προσφορότερης και της συμφερότερης.
Μένει να βρεθεί η ομάδα που θα τραβήξει το κουπί.
Εγώ (και πιστεύω πολλοί ακόμα) θα δώσουμε ό,τι έχουμε για τον αγαθό σκοπό.

Ναι γνωρίζω το posting γιατί εγώ το άνοιξα πρόσφατα… Απλός μιας και έγινε η συζήτηση με το συγκεκριμένο site είπα μήπως το παιδιά βρήκαν καποιο τρόπο που θα μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε και εμείς…

Χαχα International το Κithara… Ααα ρε Ελλάδα πάντα στη ξεφτίλα…Καλή ιδέα πάντος