Mαθήματα κιθάρας-μπουζουκιού-μπαγλαμά για ρεμπέτικο-σμυρνέικο (και όχι μόνο)

με θεωρία και πρακτική πάνω στα κομμάτια. συγχορδίες, ρυθμοί, δρόμοι, μπασοκίθαρο, “τσιμπητό” (δούσας, κατσαρός, κωστής).
επίσης εξακολουθώ να διδάσκω blues, rock, μπαλλάντες και έντεχνα όπως τόσο καιρό.
με τα τραγούδια που σας αρέσουνε, στο χώρο που σας βολεύει. τιμές κρίσης-ΔΝΤ… οι φίλοι (μου) στην ανάγκη φαίνονται!

τηλ επικοινωνίας 6942443650

1 «Μου αρέσει»

“Ψήνω” τον μικρό μου ανηψιό! Αν τον καταφέρω…

Γεια σου liga rosa Παναγιωτης απο Κοζανη τι να σου κάνω ειμαι καπως μακρια αλλιως με τα 1000 θα ερχομουνα καθε βδομαδα αφου εδω τους ψαχνω τους βρισκω και μετα τους κηνηγαω για μαθηματα (τους δασκαλους) !!!

γειά σου πάνο! κι εγώ με τα 1000 (ευρώ) θα ερχόμουνα κάθε βδομάδα κοζάνη… πλάκα-πλάκα, όπως τρέχουμε με την κομπανία για συναυλίες κάθε σ/κ επαρχία, μακάρι να μας βγάλει ο δρόμος στα μέρη σου!
νίκος

καλό χειμώνα σε όλους! η θερινή σεζόν τελείωσε και είμαι πάλι αθήνα για όποιον ενδιαφέρεται.
ίδιες τιμές και φέτος, δεν θα βγάλω από τα μαθήματα τις αυξήσεις σε ΔΕΗ και βενζίνη…

ένα χρόνο μετά, το μόνο που έχω να προσθέσω είναι πως από πέρυσι έχω ξεκινήσει και ανταλλακτικά μαθήματα (ο καθένας προσφέρει ό,τι κατέχει). δραχμές και ευρώ προς το παρόν καλοδεχούμενα!

μόλις επέστρεψα στην αθήνα, όποιος ενδιαφέρεται για μαθήματα ας με πάρει τηλέφωνο ή ας στείλει πμ.
πληροφορίες στα παραπάνω ποστ!

Από συντονιστική ομάδα: Επικοινωνία με π.μ. σας παρακαλώ.

γύρισα αθήνα για τη χειμερινή σεζόν, όποιος ενδιαφέρεται για μαθήματα είναι ευπρόσδεκτος!
πληροφορίες λίγα ποστ παραπάνω.

καλό χειμώνα να έχουμε!
επέστρεψα στην αθήνα και συνεχίζω τα μαθήματα κιθάρας. επιπλέον ανατολική και δυτική θεωρία, ντουζένια σε κιθάρα και μπουζούκι.
επικοινωνία με προσωπικό μήνυμα ή στο 6942443650.

Καλο χειμωνα νικο και καλη σεζον !!!
Ελπιζω να σε δουμε και σε καποια λαιβ συνεχιζω την κιθαρα και
σκεφτομαι να κανω και μπουζουκι φετος αντε να δουμε…

σ’ευχαριστώ, καλό χειμώνα και σε σένα βρε γιάννη!
άντε, σε περιμένω στην αθήνα με το καλό.

δασκαλε μου καλο χημονα σου ευχομε, και απο μενα να εχης μια καλη σεζον,
με το μπουζουκακη σου το τρελο,

να’σαι καλά κι εσύ ρε τάκη, τα λέμε την πέμπτη στην μάζωξη!

καλό χειμώνα! ανανεώνω την αγγελία και για τη νέα σεζόν.

παραδίδονται ιδιαίτερα μαθήματα ρεμπέτικης και λαϊκής κιθάρας, με θεωρία και πρακτική πάνω στα κομμάτια. συγχορδίες, ρυθμοί, δρόμοι, μπασοκίθαρο, “τσιμπητό” (δούσας, κατσαρός, κωστής). επιπλέον ανατολική και δυτική θεωρία, ντουζένια σε κιθάρα και μπουζούκι.
επίσης εξακολουθώ να διδάσκω μπαλλάντες και έντεχνα όπως τόσο καιρό.
με τα τραγούδια που σας αρέσουνε, στο χώρο που σας βολεύει. επικοινωνία με πμ ή στο 6942443650.

fb: https://www.facebook.com/Nickos-Sariyannis-liga-rosa-1403220796415951/

ενημερώνω ότι φέτος θα είμαι συνεχόμενα στην αθήνα, χωρίς να διακόψω τα μαθήματα για καλοκαιρινή σεζόν.
https://www.facebook.com/Nickos-Sariyannis-Νίκος-Σαρηγιάννης-1403220796415951/

5 «Μου αρέσει»

μέχρι νεοτέρας, τα ιδιαίτερα μαθήματα κιθάρας-μπουζουκιού-μπαγλαμά θα γίνονται μέσω skype ή σε αντίστοιχες πλατφόρμες. και μην ξεχνάτε, η παραμονή στο σπίτι είναι ευκαιρία για μελέτη.
παρ’ ότι θεωρώ ότι δεν προσφέρονται για μαθήματα μουσικής, κυρίως λόγω ανεπαρκούς συγχρονισμού (latency), αναγκαστικά χρησιμοποιώ αυτήν την μέθοδο για προστασία των ευπαθών ομάδων και σεβόμενος τον αγώνα των γιατρών και νοσηλευτών.
υγεία σε όλους και don’t panic.

https://www.facebook.com/Nickos-Sariyannis-Νίκος-Σαρηγιάννης-1403220796415951/

5 «Μου αρέσει»

Παραδίδονται ιδιαίτερα μαθήματα πάνω στο ρεμπέτικο, για κιθάρα-μπουζούκι-μπαγλαμά. Συνοδεία και σολιστικό παίξιμο, ρυθμοί, δρόμοι, μπασοκίθαρο, “τσιμπητό” (δούσας, κατσαρός, κωστής). Επιπλέον ανατολική και δυτική θεωρία, ντουζένια (κουρδίσματα).
Με τα τραγούδια που σας αρέσουνε, στο χώρο που σας βολεύει. Επικοινωνία με μήνυμα ή στο 6942443650.
Λόγω της πανδημίας κατά το δυνατόν χρησιμοποιούνται μέτρα ατομικής προστασίας, ενώ γίνονται και μαθήματα εξ αποστάσεως (skype, zoom, messenger, κλπ).

fb: https://www.facebook.com/Nickos-Sariyannis-liga-rosa-1403220796415951/

5 «Μου αρέσει»

Σιγά-σιγά ξεκινάμε πάλι τα μαθήματα από κοντά, όσο προφταίνουμε μέχρι το επόμενο λοκντάουν. Η πανδημία συνεχίζεται φυσικά, οπότε προστατευόμαστε με τα μέτρα ατομικής προστασίας και τον εμβολιασμό. Όταν υπάρχει ανάγκη γίνονται και μαθήματα εξ αποστάσεως (skype, zoom, κλπ).

8 «Μου αρέσει»

Καλή αρχή Νίκο!

Εύχομαι να μην έχουμε επόμενο…

3 «Μου αρέσει»