Μαζώξεις στην Θεσσαλονίκη & στην Β. Ελλάδα (2010 - 2018)

Φίλοι μου, γεια σας

Αισθάνομαι την ανάγκη να σας ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου,
που με την παρουσία σας τιμήσατε την Σαλονικιώτικη Ρεμπετομάζωξη 2018…

Παρ`όλες τις αντίξοες συνθήκες, με βροχή και πολύ κρύο, ήρθατε από άλλες πόλεις,
Πολύκαστρο, Νάουσα, Καβάλα, Τρίκαλα, Αθήνα, Γιαννιτσά, Δράμα, για να δώσετε
το παρόν στην μάζωξη μας και να παίξετε για εμάς !!

Ιδιαίτερα ευχαριστώ τον κιθαρίστα Μανώλη Πορφυράκη, που ήρθε από δουλειά,
μας ψυχαγώγησε και έφυγε πάλι για νυχ[FONT=inherit]τερινή δουλειά…

[/FONT]
Σας υπέρ ευχαριστώ για άλλη μια φορά … :088:

Γεια σου Πελαγία μου!!!

Υπέροχη μέρα (δεν μας άγγιξε η βροχή), υπέροχο μαγαζί, υπέροχοι μουσικοί και μουσική, υπέροχοι άνθρωποι.
Σε ευχαριστούμε για την πρωτοβουλία και την διοργάνωση.
Ίσως η σπανιότητα αυτών των συνευρέσεων τις κάνει τόσο αξιόλογες.
Πάραυτα εύχομαι να συναντηθούμε σύντομα και πάλι!!!

1 «Μου αρέσει»

Μια πραγματικά πολύ ωραία συνάντηση με φίλους απ’ όλη την Βόρεια Ελλάδα και πολλά ωραία τραγούδια. Ευχαριστούμε την Πελαγία για την άψογη οργάνωση και ανυπομονούμε για την επόμενη συνεύρεση.

1 «Μου αρέσει»

Αγαπητοί και φίλτατοι φίλοι του ρεμπέτικου,

τώρα που δρόσισε, και δεν γλιστρούν τα όργανα στα χέρια μας :wink:, μπορούμε να οργανώσουμε και την 7η Μάζωξη του Ρεμπέτικο Φόρουμ στη Νάουσα!!!
Την ερχόμενη Κυριακή 11 Νοεμβρίου το μεσημέρι θα μαζευτούμε, να φάμε, να πιούμε (όλα αυτά με 10€ το άτομο) και να βγάλουμε τα… μεράκια μας.
Ο χώρος που έχει επιλεγεί είναι μικρός, ζεστός, φιλόξενος, λες και είναι φτιαγμένος για εμάς!!!
Χωρά μέχρι 30 άτομα, γι’ αυτό θα δοθεί προτεραιότητα σε όσους παίζουν κάποιο μουσικό όργανο και κατόπιν σε έναν πολύ μικρό αριθμό φίλων… ωτακουστών.

Αντιλαμβάνεστε ότι ο περιορισμένος αριθμός θέσεων μας αναγκάζει να οργανωθούμε έγκαιρα, γι’ αυτό δηλώστε άμεσα την συμμετοχή σας…

…σαν να λέμε “όποιος προλάβει”!!! :rofl:

3 «Μου αρέσει»

…μια μικρή γεύση από τη σημερινή συνάντηση στη Νάουσα.

…πάμε γι΄ άλλα :wink:

4 «Μου αρέσει»

μπράβο στη νάουσα! πάμε δυνατά κι εμείς στην αθήνα!

1 «Μου αρέσει»

Πάντα τέτοια παιδιά !

1 «Μου αρέσει»

Ω ρε τι έγινε εκεί… Πάντα τέτοια παιδιά… Συγχαρητήρια luke για την διοργάνωση…

1 «Μου αρέσει»

Ωραία πραγματάκια γίνονται στην Β. Ελλάδα! Συγχαρητήρια @luke για την διοργάνωση! Πάντα τέτοια :wink:

1 «Μου αρέσει»

Θα κλείσω το συγκεκριμένο θέμα, από εδώ και στο εξής, κάθε μάζωξη θα έχει τον δικό της χώρο.

Σε περίπτωση που οργανωθεί ξανά νέα μάζωξη στην Θεσσαλονίκη ή γενικότερα στην Β. Ελλάδα (καιρός δεν είναι;), ας ανοίξει ένα νέο θέμα…!

1 «Μου αρέσει»