Μαζώξεις στην Θεσσαλονίκη & στην Β. Ελλάδα (2010 - 2018)

Δεν κόλλησε ! Εγώ ψάχτηκα με 2-3 μέρη…

Οριστικοποιείται , οπως φαίνεται, το μεσημέρι της Κυριακής 10 Απριλίου .
Μιλησα με το μετέωρο βήμα της γαρίδας στο Μοδιανο . Κυριακές είναι κλειστά, θα ανοίξει για εμάς . Απλά μου είπε ο άνθρωπος να μην ανοίξει για 5-10 άτομα …φαντάζομαι ότι για 15-20 δεν θα υπαρχει θέμα .αν μας ενδιαφέρει το βλέπουμε . Εγώ ψήθηκα για στοά Μοδιανο πάντως …

Αλλη μια επιλογή είναι η αρκούδα , στη Μελενίκου.

Φαντάζομαι ότι το Ρολοι θα είναι διαθέσιμο, οπως και ο Βολος στα Καστρα.

Τέλος , υπάρχει και το άσυλο , στο οποίο έχει ξαναγίνει μάζωξη…

Καλό θα ήταν να δούμε λίγο και τα άτομα . Στείλτε λοιπόν σε μένα αν θέλετε τις συμμετοχές σας ( είτε με πμ είτε στο νήμα) και θα συνεννοηθώ εγώ με την Πελαγία για την ανάρτηση στο φέισμπουκ ( συμφωνείς Πελαγία :wink:

οποτε …

Πάρτε θέση για το μέρος ( η προτείνετε κάποιο αλλο εννοείται ) και στείλτε συμμετοχές !( πχ 2, 3 , 5 άτομα κτλ)

…και βέβαια συμφωνώ, ό τι θέλουν τα παιδιά…

Στην Αρκούδα, που είχα παραβρεθεί σε μάζωξη του Σιλάμπς, ήταν μια χαρά (μικρός και ζεστός χώρος)
Στο Ρολόι, ωραία περάσαμε, την Γαρίδα την γνωρίζω (μουντό το εσωτερικό της - γνώμη μου)
Το Άσυλο, μέσα, δεν το γνωρίζω και τον Βόλο καθόλου…

Στην τελική, δεν θα τα παντρευτούμε, μια μέρα είναι, να παίξουμε και να τραγουδήσουμε παρέα !!

Την γνωστοποίηση της μάζωξης μέσα στο φέις μπουκ, πρέπει να την κάνω νωρίς… κανονίστε…

" ο καιρός γαρ εγγύς " :109:

Δεν έχω πάει σε κανένα από τα παραπάνω μαγαζιά για να έχω γνώμη. Ψηφίζω γαρίδα και αρκούδα λόγω ευκολίας στην πρόσβαση (ποδαράδα).

Θα συμφωνήσω με τον Βasilas για την αρκούδα και την εύκολη πρόσβαση ! επίσης είναι απο τα λίγα μαγαζιά που ξέρω απο τα που προαναφέρθηκαν !

Μιάς που μιλάμε για άτομα και πρώτα ο ΘΕΟΣ και αφού έκλεισε και ημερομηνία θα παραβρεθω καί εγώ και ακόμα ένα άτομο. Άρα 2.:088:

Εμείς θα είμαστε δύο.

Θα μπορούσα να κάνω μια ερώτηση και στον “καφενέ του Σωτήρη” στη στοα κολόμβου.
Αυτό βέβαια είιναι μεζεδοπωλείο και οχι ταβέρνα, αν και το φαί περνάει σε δεύτερη μοίρα.

Αν κατάλαβα καλά το μαγαζί, κάπου πήρε το αυτί μου ότι κλείνει…Μπορεί και είναι ράδιο αρβύλα βέβαια.

Δημήτρη με έπιασες, γλυκοκοιτάζω μαγαζί σε στοά…! Ρώτα αν δεν σου κάνει κόπο. Φασαρία δεν νομίζω να έχει εκείνη την ώρα, αργότερα δεν ξέρω…

Ναι , τελικά ο καφενές έκλεισε την περασμένη Παρασκευή… Κρίμα.

Αυριο θα περάσω να ρωτήσω στην Αρκούδα.

Με την αρκούδα μίλησα. Είναι διαθέσιμοι για την ημερομηνία που συζητάμε (10 Απριλίου). Δεν έχουν πρόβλημα με τη μουσική και θα μας έχουν φαγητό και ποτό στα δέκα ευρώ / άτομο, αν το θέλουμε. Αλλιώς, λογαριασμός/άτομα. Επίσης, νομίζω ότι χωράμε, υπολογίζω ότι θα είμαστε γύρω στα 20-25 άτομα. Τα παιδιά εκεί μου φάνηκαν μια χαρά και δείξανε ότι όχι απλά δεν έχουν πρόβλημα με τη μάζωξη αλλά ότι γουστάρουν κιόλας. Φυσικά, στην αρκούδα θα είμαστε μέσα, δεν υπάρχουν τραπεζάκια (ούτε χώρος) έξω… Μπορούμε να τους ειδοποιήσουμε έτσι ώστε να μεριμνήσουν για νηστίσιμα…Αρκεί να τους το πούμε λίγο νωρίτερα για να κανονίσουν.

Οπότε, η αρκούδα παίζει δυνατά. Ας τοποθετηθούν και οι υπόλοιποι…

Προσωπικά θα φροντίσω να είμαι διαθέσιμος, οπότε είμαι μέσα για τις 10/4 σε όποιο μέρος επιλέξετε. Θα είναι η πρώτη συμμετοχή μου σε μάζωξη και θα χαρώ να γνωρίσω τους ομοϊδεάτες !

θα ήθελα να προτείνω ένα μαγαζί στη Μελενίκου 28-30 λίγο πιο πάνω από τη Αρκούδα. Λέγεται Καταφύγιο, άνοιξε με άλλη διεύθυνση 3 νέα παιδιά (ο ένας απ’ αυτούς είναι γιος μου), με καλό φαγητό και τιμές. Θα μιλήσω με τα παιδιά για τιμή Δέστε κι αυτή την προοπτική.

Θερμαστή, το μαγαζί είναι στο σπίτι μου δίπλα και το γνωρίζω σαν χώρο…
Σε παρακαλώ, ανάφερε μας την χωρητικότητα του σε άτομα, για να ξέρουμε…

Θα ενημερώσω και φίλους από Νάουσα, μήπως έρθω με παρέα…

pelagia το μαγαζί παίρνει γύρω στα 45-50 άτομα. Επίσης τα παιδιά θα κάνουν και έκπτωση 20% στις τιμές καταλόγου.

Πολύ καλά λοιπόν, θεωρώ πως δεν θα υπάρχει πρόβλημα ήχου με την οικοδομή…(παρατηρήσεις)
Θα περάσω να ρίξω μια ματιά και καλό θα είναι να το δει και ο Χρήστος…
Δεν φαντάζομαι να είμαστε πέραν αυτών των ατόμων, οπότε, κέντρο είναι, μας βολεύει…

Λοιπόν,

Πέρασα κι εγώ από το καταφύγιο στη Μελενίκου. Ο χώρος είναι μια χαρά, μας χωράει όλους , χωρίς να είναι τεράστιο και φασαριόζικο. Θέμα ώρας δεν υπάρχει, είμαστε άνετοι μέχρι τις 01.00.

Προτείνω να το κλείσουμε, εκτός και αν υπάρχει κάποια σοβαρή αντίρρηση.

Με μια μικρή επιφύλαξη (θα το οριστικοποιήσω αύριο), η τιμή που θα μας κάνουν είναι 13 Ευρώ/άτομο και περιλαμβάνει φαγητό (συγκεκριμένη ποικιλία κρεάτων, σαλατών κτλ) και απεριόριστο χύμα ποτό (κρασί, τσίπουρο, ούζο) ή συγκεκριμένα εμφιαλωμένα ποτά (πχ 2 μπύρες). Τυχόν έξτρα εμφιαλωμένα ποτά και φαγητά θα χρεωθούν με έκπτωση 20% επί της τιμής του καταλόγου.

Συνοψίζοντας και εφόσον δεν υπάρξει αντίρρηση:

Η μάζωξη θα γίνει στο μεζεδοπωλείο

¨Καταφύγιο¨

στην οδό Μελενίκου 28-30 (κέντρο, πίσω από το νοσοκομείο Γεννηματά). Ώρα προσέλευσης 14.30.

Το οριστικοποιούμε αύριο.

Τέλεια !!! Θα τα πουμε εκει !! :smiley:

Δεν βλέπω αντιρρήσεις, οπότε η μάζωξη θα πραγματοποιηθεί την :

Κυριακή, 10 Απριλίου (δηλαδή σε 8 μέρες)

στο μεζεδοπωλείο “Καταφύγιο”

στην οδό Μελενίκου 28-30, στο κέντρο της Θεσσαλονίκης

[b]Ώρα προσέλευσης : 14.30

[/b]Θα παρακαλούσα όποιον δεν μου έχει στείλει ακόμη πμ με συμμετοχές να το κάνει μέχρι την Τρίτη (όπως και για τυχόν αλλαγές στις συμμετοχές κάποιου).

Φίλε μου Χρήστο, η γνωστοποίηση της συνεύρεσης μας, έγινε και στα
μέλη της μουσικής ομάδας του Ρεμπέτικου Φόρουμ, στο Φέις Μπουκ…

Ευχόμαστε καλή επιτυχία και σ`ευχαριστούμε για τον χρόνο σου…

Άντε, με το καλό να μαζευτούμε !