Μαζώξεις στην Θεσσαλονίκη & στην Β. Ελλάδα (2010 - 2018)

Αν κανονιστεί κάτι θα προσπαθήσω να περάσω κι εγώ . Ειμαι αρκετά ζορισμένος με διαφορα, αλλά μια πενιά παρέα , θα προσπαθήσω να τη ρίξουμε …ώρα, μέρος κτλ μου είναι αδιάφορα , αφού ,κανονικά, δεν με βολεύει τίποτα! :112:

Η γνώμη μου είναι να μαζευτουμε στο ίδιο μαγαζί (ρολόι στην Νεάπολη μιας και νομίζω ότι όλοι έμειναν ευχαριστημένοι. Τώρα εάν κάποιος(α) έχει κάτι άλλο να προτείνει κάθε πρόταση δεκτή. Από ημερομηνία και ώρα λέω ή στις 13 ή στίς 20 του μηνός που είναι Κυριακή και βολευει και ώρα κατά τίς 4.Τί λέτε;

Καλημέρα!

Λευτέρη συμφωνώ, ήταν ωραία στο Ρολόι, Κυριακή κατά τις 4 με 5.

Καλησπέρα σας

Τον Μάρτη, με τον ερχομό της άνοιξης, ετοιμαστείτε να γλεντήσουμε παρέα…
Ακόμα μην κάνετε καμιά ενέργεια, απλά σας ταρακουνώ για ζέσταμα…
Υγεία να έχουμε και θα βρεθούμε στο Ρολόι ή όπου αλλού μας βολέψει…

Πελαγία,

Ενημερώνω ότι εγώ είμαι ήδη…ταρακουνημένος!
Με το καλό να μπει ο Μάρτης και οργανωνόμαστε…

Aντε λοιπόν να οργανο(ω)θούμε πάλι και να ξαναβρεθούμε με το καλό.

Καλησπέρα και από μένα, αν και παρακολουθώ αποσπασματικά το site εδω και πολλά χρόνια, είναι η πρώτη φορά που γράφομαι στο forum.
Προσπαθώ και γρατζουνάω τελευταία έναν μπαγλαμά που είχα αγοράσει σε μια παρόρμηση προ 15ετίας. Όποτε συντονιστείτε και φυσικά θέλετε, θα χαρώ να βρεθώ και εγώ μαζί σας
Γιώργος

Γεια σας φίλοι από Σαλονίκη μεριά (και όχι μόνο)

Ας αναλάβει κάποιος από εσάς και ας κανονίσει με κάποιο μαγαζί (προτείνω Ρολόι ή Αρκούδα)
για να υποδεχτούμε την έλευση της άνοιξης, με γνήσιες ρεμπέτικες και λαϊκές πενιές,
μια Κυριακή του Μάρτη ή του Απρίλη και πάλι έχει ο Θεός για την επόμενη μάζωξη …

Πως σας φαίνεται η ιδέα ;;

Εγώ είμαι μέσα και η ιδέα μου φαίνεται μια χαρά…
Να δούμε λίγο αν υπάρχει ενδιαφέρον και να προτείνουμε ώρες, μέρες κτλ.

Εγώ θα πρότεινα και κάποιο μέρος στο Καπάνι ή στη Μοδιάνο. Δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο κατά νου, αν ξέρει κάποιος κάτι συγκεκριμένο, το συζητάμε. Θα μπορούσαμε να πούμε για 8 (Παρασκευή), 9 (Σάββατο) ή 10 (Κυριακή) Απριλίου? Η Κυριακή μεσημέρι νομίζω μας βόλεψε όλους. Φυσικά, συζητάμε και άλλες μέρες, ότι βολεύει τους περισσότερους.

Ας μιλήσουν και οι υπόλοιποι…

Εκτός απροόπτου θα προσπαθήσω να έρθω Θεσσαλονίκη για να σας γνωρίσω από κοντά.

Πείτε εσείς το πότε και είμαι μέσα (εκτός απροόπτου, εννοείται)

Μέσα κι εγώ. Η ημερομηνία 9-10/4 είναι καλή όπως και η Κυριακή μεσημέρι είναι μια καλή μέρα γι’ αυτους που δουλεύουν.

Basilas και Luke , να φανταστώ ότι βολεύεστε κι εσείς περισσότερο ΣΚ ; Εγώ θα προτείνω πάλι την Κυριακή μεσημέρι (10/04). Πρόβλημα θα προκύψει ίσως για κάποιον που θα έχει παίξιμο . Αν υπάρχει κάποιος , να το δούμε . Αλλιώς , τι λέτε οι υπόλοιποι ;

Κυριακή 10/4 το μεσημέρι μπορώ. Αλλά και καθημερινές θα με βόλευαν. Αν το κάνατε και ψιλοκέντρο θα ήταν τέλεια.

Παιδιά μου, Κυριακή να γίνει, πιο φίνα, μια και τα παλικάρια που εργάζονται σαν μουσικοί
όλο και κάποιο μεροκάματο θα έχουν τις άλλες ημέρες…

Όσοι πάλι δουλεύουν Κυριακή μεσημέρι, μέχρι τις 19.00 το πολύ και μετά μπορούν να έρθουν.
Ακόμα και ένας μαγαζάτορας δίνει πιο εύκολα τον χώρο του γι αυτή την ημέρα (λέω τώρα)…

Τέλος πάντων όλα θα γίνουν και χώρος θα βρεθεί και ημερομηνία βρέθηκε, κάντε κουμάντο
να υπάρχουν κιθάρες, μια και οι περισσότεροι παίζετε μπουζούκι…

Βιολί και ακορντεόν, “καλοδεχούμενα” !!

Και εμείς μέσα κλασικά…!

Την τελευταία φορά βόλεψε αρκετούς το μεσημέρι της Κυριακής αλλά και “Το ρολόι”. Εμείς βολευόμαστε οποτε και οπου κανονιστεί.

Αν πέσουν ιδέες για μαγαζιά, δεν έχω πρόβλημα να τα τσεκάρω. Θα ήταν χρήσιμο να ξέρουμε στο περίπου πόσοι θα είμαστε.

Μέσα και εγώ. Αντε να βρεθούμε να ξαναγουσταρουμε φίλοι καί φίλες μου.Χρησταρα κανόνισε όπου σε αρέσει.Εγώ θα έρθω.

Κι εγώ κατά πάσα πιθανότητα μέσα…

Τι έγινε ρε παιδιά, που κόλλησε το θέμα? Προτείνω ξανά λοιπόν, Κυριακή μεσημέρι 10/4. Προτείνετε ταβέρνα.

Μέσα και από εδώ ! Καλή ευκαιρία ως νέο μέλος να βρεθώ στην πρώτη (για εμένα ) μάζωξη .